תערוכות


בגלריה המרכזית של עין הוד תוצג בין התאריכים 29.2.2020 – 28.3.2020 תערוכת היחיד של האמנית דפנה מוריה – 'פרטים נסתרים', הכוללת ציורים מופשטים גדולי מימדים על בד, עד לרוחב של חמישה מטרים.

קרא עוד

בשבת, 25 בינואר, בשעה 12:00, תיפתח בגלריה המרכזית בעין הוד, תערוכת ציוריו של איקה אברבנאל – 'בעקבות הביאנלה בוונציה 2019'. את דברי הפתיחה תישא ד"ר דליה הקר-אוריון. התערוכה תוצג עד 7 בפברואר.

קרא עוד

ביום חמישי, 16 בינואר, בשעה 18:30, תיפתח בגלריית בית יד לבנים שברחוב הירקון 48 תערוכה קבוצתית שמהווה מחווה לטכניקות הדפס ולטכניקות אחרות. התערוכה, "הדפסים ועוד", תכלול גם ציורי שמן, אקריליק, צילומים מהסדנה ועוד, בהשתתפות 16 אמני סדנת ההדפס של מרים שלו, שבקיבוץ עין כרמל. אוצרי התערוכה הם מילוא שור ומרים שלו.

קרא עוד

פנסקי, 36, נולד בתל אביב וגדל במצפה אבי"ב בגוש שגב, אחרי כמה שנות מגורים גם בחיפה ובקריות. את שירותו הצבאי עשה בספינות הטילים בחיל הים. ב-2007 עבר לחיפה, ומאז לא עזב אותה. הוא מתגורר בשכונת הדר.

קרא עוד

התערוכה המשותפת לנירה לב ואביבה סונסינו, אותה אוצרת רחל זמר במוזיאון עוקשי לאמנות, כבר פתוחה לקהל. בפתיחה החגיגית סיום שישי, 27 בדצמבר, בשעה 11:00, יישאו ברכות: יובל פורת – מנכ"ל החברה לפיתוח עכו העתיקה, לאה פופר – מורת דרך, מרצה וחוקרת תרבויות, ומעין ישראלי – מנהלת אמנותית ואוצרת גלריית ג''ינא לאמנות נאיבית בינלאומית.

קרא עוד

החל מיום רביעי, 21 בנובמבר, תוצג בבית יד לבנים תערוכת צילומיו של עוזי גלז – 'עדות אמן / צלם חוצות'. התערוכה תכלול כ-20 עבודות, שהמשותף להן היא ההוויה הישראלית. כל התמונות צולמו בשלוש השנים האחרונות. לא תתקיים פתיחה רשמית, וניתן יהיה ליהנות מהעבודות בשעות הפתיחה של הבית. התערוכה תוצג עד ה-13 בדצמבר.

קרא עוד

תערוכתה של האמנית נעמי זך, "שדות תלויים", שמוצגת בגלריה של קריית האמנים טבעון, 'המבשלה', כוללת מיצב קוצים גדול, יותר מ-10 מ"ר, שתלוי מהתקרה, סרטון וידאו ובו ריקוד בתוך מיצב הקוצים המלווה במוזיקה פולחנית של דתות שונות, עבודות תחריט, צילומי סטילס של המחול.

קרא עוד

בבית יד לבנים שברחוב הירקון בחיפה תיפתח ביום חמישי, 24 באוקטובר, בשעה 18:30, תערוכתו של דוד פדר – 'אבסטרקציה', והיא תוצג עד יום שישי, 15 בנובמבר. השם נובע מתוך סגנון הציור, מופשט = אבסטרקט = אבסטרקציה. את התערוכה אוצר מילוא שור, שהוא האוצר הקבוע של בית יד לבנים.

קרא עוד

בבית האמנים ע"ש שאגאל בחיפה מוצגת תערוכת רטרוספקטיבה מיצירותיה של הציירת והאמנית הרב תחומית, אידה בלש, שלא מכבר מלאו לה 84 שנים, ושמאחוריה לא מעט תערוכות יחיד ותערוכות קבוצתיות. כעשרים ציורים מכילה התערוכה, ברובם מונצחת חיפה, עירה האהובה. ויש גם כמה צילומים ועבודות בד.

קרא עוד

בגלריית עין הוד מוצגת תערוכתה של האמנית רוז בר-נור – 'שיברי זיכרון'. רוז היא ציירת אוטודידקטית. במקביל למלאכת הציור, התופסת מקום מרכזי במהלך חייה, היא לימדה במשך כמה עשורים אדריכלות ועיצוב פנים במוסדות אקדמיים. בשנקר, בביה"ס הגבוה להנדסה ולעיצוב, במכללות אורט ובמכללה האקדמית באשקלון.

קרא עוד

תערוכת היחיד של תמר פרץ לובין, 'מטריושקה פירוק והרכבה', מוצגת בגלריית המבשלה לאומנויות הקרמיקה בקרית טבעון. במעמד הפתיחה גם הושק ספרה של האמנית, הנושא את שם התערוכה.

קרא עוד

במוזיאון עוקשי לאמנות בעכו מוצגת התערוכה 'גן הדובדבנים', באוצרותה של מנהלת המוזיאון רחל זמר. בפתיחה נשאו דברים: יובל פורת, מנכ"ל החברה לפיתוח עכו העתיקה, ובמאי הטלוויזיה והתיאטרון הוותיק, אריה יאס. הזמרת איילה לוי קלוסקי שרה משיריה של לאה גולדברג. לצד עבודותיה של המשוררת לאה גולדברג, מוצגות יצירותיהם של 5 אמנים עכשוויים.

קרא עוד