החל מיום שישי, 29 באוקטובר, ניתן יהיה לבקר בבית שאגאל וליהנות מתערוכתה החדשה של האמנית המוערכת הלן רוקר – שגם לקראת יום ההולדת ה-95 שיתקיים בימים הקרובים היא עודנה אמנית פעילה ושופעת יצירתיות ואנרגיה.

קרא עוד

בסוף חודש מרץ 2021 תיפתח תערוכת ציור ופיסול קבוצתית בגלריה העירונית של פתח תקווה בחסות ראש העיר מר רמי גרינברג בנושא "מחווה ליאיוי קוסמה". בין המשתתפים גם האמן עמיקם בר גרמא שיציג בה שתי יצירות "מחווה" שונות:

קרא עוד

פסטיבל אמנות רב תחומי ייחודי מסוגו בצפון, ייפתח ב-24 בספטמבר במתחם הפירמידה, מרכז לאמנות עכשווית, בוואדי סאליב. 40 תחנות תצוגה של אמנים בארבע קומות: סרטים, מופעי תאטרון ומחול, מיצגים אומנותיים מרהיבים, הקרנות של יצירות מופת בתחום הקולנוע והמוזיקה, וכל הקסם הזה פתוח לקהל הרחב ללא עלות ובהרשמה מראש באתר פירמידה.

קרא עוד

בשבת הבאה, 13.6, בשעה 11:30, תיפתח האמנית החיפאית הוותיקה והמוערכת הלן רוקר את תערוכת היחיד שלה בבית האמנים על שם שאגאל בחיפה. למעשה, מדובר בתערוכה כפולה, שלה ושל בעלה המנוח, אינג'ינר אריה רוקר ז"ל. הלן תציג את התערוכה 'חול ופסולת מהים', הכוללת פסלים, תבליטים והדפסים, שכולם מכוסים בפסולת מן הים. קיר שלם יוקדש לתערוכה 'דיוקן עצמי', ובה כ-20 דיוקנאות עצמיים שצייר הבעל המנוח. בעקבות מגיפת הקורונה נדחתה התערוכה למועד חדש זה.

קרא עוד

בשבת, 7 במרץ, בשעה 12:00, תיפתח בגלריה המרכזית של עין הוד, תערוכת היחיד של האמנית הרב-תחומית בתיה גזית – 'ציון דרך'. ההזמנה לתערוכה נושאת ציטוט מתוך שיר של לאונרד כהן, לפיו "ישנו סדק, בכל דבר, וכך חודר האור". אוצר התערוכה הוא אילן סגל. בתיה הציגה בתערוכות יחיד ובתערוכות קבוצתיות רבות.

קרא עוד

בגלריה המרכזית של עין הוד תוצג בין התאריכים 29.2.2020 – 28.3.2020 תערוכת היחיד של האמנית דפנה מוריה – 'פרטים נסתרים', הכוללת ציורים מופשטים גדולי מימדים על בד, עד לרוחב של חמישה מטרים.

קרא עוד

בשבת, 25 בינואר, בשעה 12:00, תיפתח בגלריה המרכזית בעין הוד, תערוכת ציוריו של איקה אברבנאל – 'בעקבות הביאנלה בוונציה 2019'. את דברי הפתיחה תישא ד"ר דליה הקר-אוריון. התערוכה תוצג עד 7 בפברואר.

קרא עוד

ביום חמישי, 16 בינואר, בשעה 18:30, תיפתח בגלריית בית יד לבנים שברחוב הירקון 48 תערוכה קבוצתית שמהווה מחווה לטכניקות הדפס ולטכניקות אחרות. התערוכה, "הדפסים ועוד", תכלול גם ציורי שמן, אקריליק, צילומים מהסדנה ועוד, בהשתתפות 16 אמני סדנת ההדפס של מרים שלו, שבקיבוץ עין כרמל. אוצרי התערוכה הם מילוא שור ומרים שלו.

קרא עוד

פנסקי, 36, נולד בתל אביב וגדל במצפה אבי"ב בגוש שגב, אחרי כמה שנות מגורים גם בחיפה ובקריות. את שירותו הצבאי עשה בספינות הטילים בחיל הים. ב-2007 עבר לחיפה, ומאז לא עזב אותה. הוא מתגורר בשכונת הדר.

קרא עוד

התערוכה המשותפת לנירה לב ואביבה סונסינו, אותה אוצרת רחל זמר במוזיאון עוקשי לאמנות, כבר פתוחה לקהל. בפתיחה החגיגית סיום שישי, 27 בדצמבר, בשעה 11:00, יישאו ברכות: יובל פורת – מנכ"ל החברה לפיתוח עכו העתיקה, לאה פופר – מורת דרך, מרצה וחוקרת תרבויות, ומעין ישראלי – מנהלת אמנותית ואוצרת גלריית ג''ינא לאמנות נאיבית בינלאומית.

קרא עוד

החל מיום רביעי, 21 בנובמבר, תוצג בבית יד לבנים תערוכת צילומיו של עוזי גלז – 'עדות אמן / צלם חוצות'. התערוכה תכלול כ-20 עבודות, שהמשותף להן היא ההוויה הישראלית. כל התמונות צולמו בשלוש השנים האחרונות. לא תתקיים פתיחה רשמית, וניתן יהיה ליהנות מהעבודות בשעות הפתיחה של הבית. התערוכה תוצג עד ה-13 בדצמבר.

קרא עוד

תערוכתה של האמנית נעמי זך, "שדות תלויים", שמוצגת בגלריה של קריית האמנים טבעון, 'המבשלה', כוללת מיצב קוצים גדול, יותר מ-10 מ"ר, שתלוי מהתקרה, סרטון וידאו ובו ריקוד בתוך מיצב הקוצים המלווה במוזיקה פולחנית של דתות שונות, עבודות תחריט, צילומי סטילס של המחול.

קרא עוד