הלן רוקר: יומולדת 95 ותערוכה בבית שאגאל

הלן רוקר: יומולדת 95 ותערוכה בבית שאגאל 

האמנית הלן רוקר פותחת תערוכה חדשה שתוצג בבית שאגאל בין התאריכים 29.10.21 – 27.11.21 ## הפתיחה הרשמית מתוכננת לשבת, 13 בנובמבר, בשעה 12:00 בצהרים ## במהלך תקופה זו תציין האמנית הוותיקה והמוערכת את יום הולדתה ה-95 ## מזל טוב!!! ולעוד הרבה שנים של בריאות ויצירה!!!  

אתר כדאי לדעת 

צילומים: אלבום פרטי

החל מיום שישי, 29 באוקטובר, ניתן יהיה לבקר בבית שאגאל וליהנות מתערוכתה החדשה של האמנית המוערכת הלן רוקר – שגם לקראת יום ההולדת ה-95 שיתקיים בימים הקרובים היא עודנה אמנית פעילה ושופעת יצירתיות ואנרגיה.

התערוכה תוצג בקומה השנייה של בית האמנים ע"ש שאגאל, והיא תכלול כ-70 עבודות אמנות גדולות – תחריטים, קולוגרפיות והדפסים – ולצידן גם מספר דומה של מיניאטורות.

התערוכה תוצג עד 27 בנובמבר, אלא שהפתיחה הרשמית, שתתקיים בנוכחות האמנית ובני משפחתה, מתוכננת לשבת, 13 בנובמבר, בשעה 12:00 בצהרים.

במידה וישנן קבוצות שמעוניינות לפגוש את האמנית במועדים אחרים, ניתן לתאם זאת עם הלן רוקר בטלפון 04-8371140

או באמצעות משלוח הודעת מייל 

אל: rocker_helen@yahoo.com .

שעות הפתיחה של בית שאגאל הן: ימי שני עד שבת, משעה 10:00 עד 14:00. בימי ראשון הבית סגור.

הלן חברה באגודת הציירים והפסלים מזה שנים רבות, וגם חברה באגודה הבינלאומית למיניאטורות. במשך הקריירה רבת השנים שלה, היא יצרה פסלים מחומרים רבים, חלקם אפילו יוצאי דופן, כמו גרוטאות מהים, עם העדפה מופגנת לקונסטרוקציות ממתכת. את הקונסטרוקציות היא יוצרת ומרכיבה בבית מלאכה, ואילו את הגימור היא משלימה בביתה, שם יש לה סדנה גדולה המשמשת אותה ליצירה. 

מה שמיוחד בתערוכה הנוכחית הוא ההיקף הגדול של הדפסים ותחריטים שמציגה האמנית הפעם. עד כה, במשך יותר מ-50 שנות הקריירה שלה, היא הציגה תחריטים והדפסים רק בתערוכה אחת, שהתקיימה בבית אבא חושי. זו תהיה הפעם הזדמנות פז להיחשף אל מכלול גדול ורחב מיצירותיה של הלן רוקר. 

קצרה היריעה מכדי להקיף את כל הכתוב באוטוביוגרפיה של הלן רוקר, אך עם השנים היא הפכה לאמנית מוערכת. עד היום היא פעילה מאוד ושופעת חיוניות ואנרגיות מעוררות פליאה. היא הציגה בעשרות תערוכות יחיד ותערוכות קבוצתיות בארץ ובעולם. היא השתתפה בתערוכה בינלאומית במוזיאון יפו לעתיקות, הציגה תחריטים בברלין, לונדון וברצלונה, והמגירה מלאה בעוד הרבה תוכניות לעתיד הקרוב והרחוק. 

במהלך השנים היא זכתה בפרסים שונים, ביניהם פרס היצירה ב-1995, פרס יובל המדינה, ופרס שטרוק לשנת 1999. תרומות מיצירותיה מקשטות מוסדות כמו בית יד לבנים, מחלקת הילדים בבי"ח בני ציון, ביה"ס "אורים" לחינוך מיוחד ועוד. היא חברה באגודת הציירים והפסלים וגם באגודה הארצית למיניאטורות. 

הלן החלה לעסוק באמנות לפני קרוב ל50 שנים, כאשר בגרו ילדיה ועזבו את הבית. היא למדה 5 שנים אצל דורון בר אדון באוניברסיטת חיפה, ואת החופשות ניצלה להשתתפות בסמינריונים של אמנים מחו"ל. היא גם השתתפה בתוכנית לימודים בפיסול שנמשכה במשך שלוש שנים בבית רוטשילד, ובהמשך עברה ללמוד פיסול באבן ובעץ במשך שנה בלימודי החוץ של אוניברסיטת חיפה. עם הזמן הפכה לאחת האמניות הבולטות בעיר, עם משקפי הראייה בעלי המסגרת המיוחדת שהפכו לסמל המסחרי שלה. 

ביתה של הלן רוקר ברחוב דרך הים משמש גם כסדנא, ומפוזרים בו מאות יצירות מפרי כפות ידיה, ביניהם פסלים מקרמיקה, ברונזה, תבליטים, ציורי שמן ואקריליק, תחריטים עשויים במכבש, כולל קוליגרפים, וגם קונסטרוקציות שחלקן מגיע לגובה של 3 מטרים.