גלריית יד לבנים:   דוד פדר / אבסטרקציה

בבית יד לבנים שברחוב הירקון בחיפה תיפתח ביום חמישי, 24 באוקטובר, בשעה 18:30, תערוכתו של דוד פדר – 'אבסטרקציה', והיא תוצג עד יום שישי, 15 בנובמבר. השם נובע מתוך סגנון הציור, מופשט = אבסטרקט = אבסטרקציה. את התערוכה אוצר מילוא שור, שהוא האוצר הקבוע של בית יד לבנים.

קרא עוד
בית שאגאל:  אידה בלש / רטרוספקטיבה

בבית האמנים ע"ש שאגאל בחיפה מוצגת תערוכת רטרוספקטיבה מיצירותיה של הציירת והאמנית הרב תחומית, אידה בלש, שלא מכבר מלאו לה 84 שנים, ושמאחוריה לא מעט תערוכות יחיד ותערוכות קבוצתיות. כעשרים ציורים מכילה התערוכה, ברובם מונצחת חיפה, עירה האהובה. ויש גם כמה צילומים ועבודות בד.

קרא עוד
גלריה עין הוד:  רוז בר- נור / שיברי זיכרון

בגלריית עין הוד מוצגת תערוכתה של האמנית רוז בר-נור – 'שיברי זיכרון'. רוז היא ציירת אוטודידקטית. במקביל למלאכת הציור, התופסת מקום מרכזי במהלך חייה, היא לימדה במשך כמה עשורים אדריכלות ועיצוב פנים במוסדות אקדמיים. בשנקר, בביה"ס הגבוה להנדסה ולעיצוב, במכללות אורט ובמכללה האקדמית באשקלון.

קרא עוד
גלריה המבשלה: תמר פרץ לובין / מטריושקה פירוק והרכבה

תערוכת היחיד של תמר פרץ לובין, 'מטריושקה פירוק והרכבה', מוצגת בגלריית המבשלה לאומנויות הקרמיקה בקרית טבעון. במעמד הפתיחה גם הושק ספרה של האמנית, הנושא את שם התערוכה.

קרא עוד
מוזיאון עוקשי: גן הדובדבנים

במוזיאון עוקשי לאמנות בעכו מוצגת התערוכה 'גן הדובדבנים', באוצרותה של מנהלת המוזיאון רחל זמר. בפתיחה נשאו דברים: יובל פורת, מנכ"ל החברה לפיתוח עכו העתיקה, ובמאי הטלוויזיה והתיאטרון הוותיק, אריה יאס. הזמרת איילה לוי קלוסקי שרה משיריה של לאה גולדברג. לצד עבודותיה של המשוררת לאה גולדברג, מוצגות יצירותיהם של 5 אמנים עכשוויים.

קרא עוד
טוֹבִים הַשְּׁנַיִם  מִן הָאֶחָד /  יהושע לנדאו

בימים אלה מוצגת בטרקלין תיאטרון חיפה תערוכת היחיד של הצלם יהושע לנדאו - "טוֹבִים הַשְּׁנַיִם מִן הָאֶחָד". אוצרת התערוכה היא האמנית אורה חיים, שגם יזמה את הקמת הגלריה לפני כשלוש וחצי שנים.

קרא עוד
הַבַּיִת שֶׁל הַלִּינָה /  אוצר: שרון תובל

האוצר שרון תובל השיק את התערוכה המתחדשת באחוזת הבריאות והספא יערות הכרמל. התערוכה הושקה ב-10 ביולי במעמד חלק מהיוצרים, שהתארחו, ויצרו באחוזה. התערוכה שתתחדש אחת לשנתיים, מביאה את האמנות לאורחי האחוזה.

קרא עוד
פואטיקאמרה  נורית בהונקר / סיגל זהבי

בגלריית יד לבנים ברחוב הירקון 48 בחיפה, תוצג החל מ-27 ביוני תערוכתן המשותפת של הצלמת נורית בהונקר והמשוררת סיגל זהבי – 'פואטיקאמרה': מפגשים בין צילום לשירה.

קרא עוד
גלריית תיאטרון חיפה / איגור טרחובסקי

בקומת הכניסה לתיאטרון העירוני מוצגת תערוכת ציוריו של איגור טרחובסקי. זוהי תערוכת היחיד הראשונה שלו בישראל, והיא תוצג למשך כ-6 שבועות.

קרא עוד
בעז רמות / THE VISIT

בצהרי שישי, ב-29 במרץ, נפתחה תערוכת ציוריו של בעז רמות, 'הביקור', בקומה הרביעית של כיכר האודיטוריום. שם, בבית דורית רמות, שוכנים המשרד ובית המלאכה העוסק בעיצוב, פיתוח וייצור תכשיטים מזהב ואבנים יקרות. הקהל שהגיע היה מורכב מחברים, משוחרי אמנות ומלקוחות החברה.

קרא עוד
גלריה עין הוד: שרונה הלמן / הביטאט

בגלריה עין הוד מוצגת תערוכתה של האמנית שרונה הלמן – 'הביטאט'. שרונה, נשואה ואם לשני בנים (13, 18), מתגוררת בהוד השרון.

קרא עוד
הגלריה לארכיטקטורה פרופ' הניך / אמנות השמש

עם פתיחתה מחדש של הגלריה לארכיטקטורה ולאמנות ניסויית על שם פ. ק. הניך בטכניון, תיפתח שם תערוכה מקיפה לזיכרו, תחת הכותרת 'אמנות השמש'. את דברי הפתיחה ישאו דיקן הפקולטה לארכיטקטורה ובינוי ערים פרופ"ח יעקב (יאשה) גרובמן, ופרופ' מיכאל בורט.

קרא עוד