בית שאגאל: דניאל ברבה

בקומה השנייה בבית שאגאל תוצג תערוכת ציוריו של דניאל ברבה –'נקודת אל-חזור', אותה אוצרת ויטלינה מוחין. כ-25 עבודות, בטכניקות משולבות: פחם, אקריליק ושמן על בד.

קרא עוד
בית יד לבנים: דוד שאני

בבית יד לבנים, שברחוב הירקון 48, חיפה, מוצגת תערוכת הפיסול 'ברזל ביד היוצר' של האמן דוד שאני. שם התערוכה נבחר כהדהוד או אזכור לפסוק 'כחומר ביד היוצר', ומבטא את האפשרויות האינסופיות הגלומות בחומר.

קרא עוד
גלריית החשמליה בקיבוץ שדה נחמיה:  אורורה

האמן חיים בירן הינו אחד מתוך שמונת האמנים החיפאים/צפוניים ברובם שמציגים בתערוכה 'אורורה' בגלריית 'החשמליה' בקיבוץ שדה נחמיה. בירן, יליד 1950, מקנס, מרוקו, הינו בוגר הטכניון בחיפה, בפקולטה לארכיטקטורה.

קרא עוד
בית יד לבנים: נירה לב

בבית יד לבנים תוצג במשך 3 שבועות תערוכת הציורים הנאיביים של האמנית החיפאית נירה לב – ''ילדות בחיפה''. הציור הכי ותיק בתערוכה מתאר את קומנדו ארמון, ובו מופיעה נירה בדמותה בת ה-16. ציור זה גם מופיע על ההזמנה. אוצר התערוכה הוא האמן מילוא שור.

קרא עוד
עמיקם בר גרמא / 'משואה לגבורה' בית שאגאל

כמידי שנה, ביום השואה הבינלאומי, בית האמנים על שם שאגאל בחיפה פותח היכלו ומציג תערוכה בנושא שואה ותקומה. גם השנה, בשבת, 12 בינואר, תיפתח בבית שאגאל תערוכה קבוצתית ארצית – 'משואה לתקומה', שתטפל בנושא טעון זה בכל דרך יצירתית בהיבטים שונים ובטכניקות שונות: ציור, פיסול, צילום, קולאז', שילובי טכניקות ועוד.

קרא עוד
גלריה אבדאע: שולמית ניר – מראות

התערוכה 'מראות', שתוצג בגלריה לאמנות 'אבדאע', ליד המרכז הקהילתי של כפר יסיף, תיפתח בשבת, 22.12, בשעה 16:00, בהנחיית עבד אלחאלק אסדי, ובחסות יו"ר המועצה המקומית כפר יסיף, עו"ד שאדי שוירי.

קרא עוד
גלריית תיאטרון חיפה:  אדם תבנית נוף מולדתו / יוסי לובלסקי

האמן יוסי לובלסקי השתתף בשנים האחרונות בתערוכות רבות בארץ ובחו"ל, ביניהן בגלריה בהדסון ניו יורק, בגלריית פל מל בלונדון, במוזיאון עוקשי לאמנות בעכו העתיקה ובתערוכות נוספות בארץ. בימים אלה מוצגת תערוכת היחיד הראשונה שלו, 'אדם תבנית נוף מולדתו', בגלריה הפועלת במבואה של תיאטרון חיפה, והיא מתמקדת בנוף הארץ ישראלי של עמק יזרעאל והצפון,

קרא עוד
גלריה בית הכט:  אוקי שוורץ / מקלט 46

תערוכת היחיד של אוקי שוורץ נקראת כך על שם הסטודיו שלה, שמשמש גם כגלריה ומרכז קהילתי וממוקם במקלט 46 בפרדס חנה. המקלט מתפרש על גבי 100 מ"ר. אוקי מציגה בו תערוכות, ומארחת שם גם תערוכות אורחות. היא תורמת את המקום למטרות קהילתיות טובות כמו חתונה אתיופית, ברית, וארוחת פסח לאנשים בודדים.

קרא עוד