הקוסם / קולם טויבין / שוקן

הקוסם

קולם טויבין / שוקן

סאגה משפחתית מרהיבה מאת אחד הסופרים המבריקים בימינו.

תומס מאן גדל בסוף המאה התשע-עשרה במשפחת סוחרים עשירה בגרמניה, בצֵל אב שמרן ומרוחק ואם שמוצאה מברזיל. מאן הצעיר מסתיר את שאיפותיו האמנותיות מאביו ואת נטיותיו ההומוסקסואליות מכולם.

לאחר מותו המפתיע של האב מעז הנער להתמקד בכתיבה. תוך שנים ספורות הוא הופך לסופר המצליח ביותר בתקופתו ובהמשך זוכה בפרס נובל. 

תומס מאן כותב על עצמו: הרומן "בית בודנברוק" מבוסס על חוויות ילדותו; הנובלה "מוות בוונציה" נכתבה לאחר חופשה באיטליה, שם הוקסם מנער שפגש על החוף; "הר הקסמים" נכתב בעקבות ביקור בסנטוריום. גם על רעייתו קטיה – נערית ומבריקה, בת למשפחה יהודית עשירה – ועל אחיה התאום כתב סיפור פרובוקטיבי. כל אותה העת, כדי לשמור על שלמות המשפחה, הוא נאלץ להיאבק בתשוקותיו הכמוסות ביותר ולהתמודד עם טרגדיות משפחתיות.

כשהיטלר עולה לשלטון בני המשפחה נרדפים, נודדים בין שווייץ, צרפת וארצות הברית ונידונים לגלוּת ממושכת ולחיים ציבוריים, בניגוד לרצונם.

בסגנון שנון ומלא חן מצליח קולם טויבין לנסח תובנות מעמיקות ולחשוף את המסכות שמאחוריהן הסתתר מאן – "הקוסם", כפי שכינו אותו ילדיו. בכישרון רב הוא מזקק דיוקן אינטימי ונוגע ללב של אמן גדול, מהגר בעל כורחו, על רקע השנים הסוערות ביותר במאה העשרים.

קולם טויבין, סופר אירי, מחזאי, משורר ועיתונאי, חיבר ספרים רבים וזכה בשלל פרסים על יצירותיו.

416 עמודים, 125 ש"ח.