ניהול ומנהיגות: ארגז כלים למנהלים מצליחים / זאב רונן / הוצאה פרטית

ניהול ומנהיגות: ארגז כלים למנהלים מצליחים

זאב רונן / הוצאה פרטית 

מדריך פרקטי מקיף למנהלים שמעוניינים ללמוד לשפר את העבודה שלהם ושל העובדים ולהגדיל את רווחיות העסק. 

זאב רונן, בעל 33 שנות ניסיון כמנכ"ל ויועץ למנכ"לים, חברות ועסקים ומנהל הבלוג "מצוינות בעסקים" – הבלוג הישראלי העצמאי הגדול ביותר בנושאי תעשייה וניהול לו יש יותר מ-100 אלף קוראים בשנה, סבור כי הנכס העיקרי של כל חברה הוא העובדים והמנהלים שלה. 

את הניסיון העצום שלו בליווי ובהובלת מגוון חברות, גדולות וקטנות, במטרה לשפר את הרווח והחוסן שלהן, ואת ההישגים שצבר כמנטור ומאמן למנכ"לים, הוא חולק בספרו החדש "ניהול ומנהיגות, ארגז כלים למנהלים מצליחים". 

הספר מציג מקרי בוחן רבים מהתעשייה הישראלית והעולמית המלמדים על הצדדים החשובים של ניהול עובדים וחברות, ומתמקד בפרקטיקה של ניהול אנשים. כל פרק עוסק בסוגיה אחרת איתה עשוי להתמודד בעל עסק, ובין הפרקים ניתן למצוא תשובות מפורטות לשאלות כמו כיצד להוביל את ההנהלה ולחבר אותה למטרות הארגון, איך להתמודד עם יושב הראש ומועצת המנהלים, כיצד להוביל אנשים לניהול טוב יותר של המכירות, האיכות, המלאים, ההתמודדות עם צווארי בקבוק והטיפול במוקדי הבזבוז בחברה,  היכן חברות מפסידות כסף בלי לשים לב ועוד ועוד. 

חלק משמעותי בספר עוסק בטיפוח מוטיבציה של העובדים והמנהלים, והחלק האחרון מוקדש להקניית כלי עבודה חשובים שיעזרו למנכ"ל ולמנהלים אחרים להוביל את העובדים בצורה מקצועית להשגת רווחים ומטרות נוספות של הארגון. 

כיום זאב הוא מייסד ומנכ"ל חברת היעוץ "מצוינות בעסקים", ומשמש בנוסף מאמן אישי ומנטור למנכ"לים ויזמים. בספרו "ניהול ומנהיגות" הוא מספק מדריך פרקטי מקיף למנהלים שמעוניינים ללמוד איך לשפר את העבודה השוטפת שלהם ושל העובדים ולהגדיל את רווחיות העסק. 

הספר שואב השראה משיטות ניהול מובילות בחברות הגדולות בעולם, הוא כתוב בשפה פשוטה ותמציתית ואת הכלים המעשיים שהוא מציע אפשר  ליישם גם בחברות קטנות ובינוניות.

הספר כולל פרקים קצרים ולדברי רונן, חשוב לא לקרוא אותו ברצף אלא להבין ולהפנים את הרעיון של כל פרק, ולחשוב מה ואיך הוא יתרום לכם ואיך תממשו אותו בעסק שלכם. 

185 עמודים/ 118 שקל.