אודיטוריום: יוסי בנאי ותזמורת המהפכה

אודיטוריום חיפה: יוסי בנאי ותזמורת המהפכה

סדרת המהפכה של האופרה הישראלית פותחת עונה עם ערב שמוקדש לאמן שהפך לאגדה עוד בחייו: יוסי בנאי ## אורחים: רבקה מיכאלי, אניה בוקשטיין, אבי גרייניק ## מנצח: רועי אופנהיים ## יום שלישי, 27.12, בשעה 20:30 

יורם מארק-רייך

אתר כדאי לדעת 

יוסי בנאי ותזמורת המהפכה. צילום: משה צ'יטיאת 

המופע החדש בסדרת המהפכה של האופרה הישראלית מוקדש לאמן שהפך לאגדה עוד בחייו: יוסי בנאי היוצר, הזמר, השחקן והקומיקאי, חתן פרס ישראל ומגדולי אמני הבמה. הארוע יתקיים ביום שלישי, 27 בדצמבר, בשעה 20:30 באודיטוריום חיפה.

אל התזמורת מצטרפת שותפתו לבמה של יוסי בנאי לאורך שנים רבות - השחקנית האגדית רבקה מיכאלי ומתארחים גם אניה בוקשטיין / עדי כהן ואבי גרייניק בקטעי משחק ושירה. 

אחרי הערבים הקסומים שהוקדשו לתרנגולים ולגשש החיוור, יוצאת תזמורת המהפכה למסע בעקבות השירים, המערכונים והקטעים הנפלאים שיצר יוסי בנאי. עם חיבור בין המוסיקה המוכרת לבין קטעים חדשים שנכתבו בהשראתה, עם קטעי וידאו נדירים, ועם הגיבורים האהובים של בנאי – יוצרת תזמורת המהפכה ערב מלא הומור וגעגוע אל האמן שהפך לאגדה ישראלית עוד בחייו.

כך, לדוגמה, הקטע "ספירת מלאי" - מספר על החיבור המיוחד בין בנאי למלחינה והפזמונאית נעמי שמר. בראיון עם מותה של שמר, יוסי בנאי מספר כיצד פנה אליה כדי לכתוב שיר שהוא מעין "ספירת מלאי" של המדינה שלנו, ואילו היא שלחה אותו לכתוב את השיר בעצמו - הוא כתב, ונעמי שמר הלחינה. 

יוסי בנאי ותזמורת המהפכה. צילום: משה צ'יטיאת \

את הראיון של בנאי והקלטה של השיר במופע משנות ה-70 בשחור לבן, הופך אמיר לקנר ליצירה מוזיקלית חדשה על בסיס הלחן העממי מההגדה של פסח - "אחד אלוהינו". 

"הלו, זה יוסי בנאי?" בנאי ורבקה מיכאלי שיתפו פעולה והצחיקו שנים רבות על אותה במה. מערכון הטלפון האהוב שלהם, יבוצע בליווי מוסיקלי של התזמורת, עם פרק חדש שאותו כתב רוני סיני במיוחד למופע הזה. 

"אשת מהנדס - רבע עוף" – קטע וידאו של המערכון הנודע שכתב חנוך לוין יתחבר ליצירה מוסיקלית בביצוע התזמורת כבחתונה המתרחשת על הבמה, אלא שהפעם הקהל יזכה גם לראות את אשת המהנדס, 30 שנה אחרי, כשהיא אשת מהנדס לשעבר, וישמע ממנה מה עלה בגורל בן זוגה, והאם זכה לאכול רבע עוף או בורקס.

שירים ומערכונים נוספים של יוסי בנאי מככבים במופע בדרכים מפתיעות ומרגשות, וביניהם "שיכור ולא מיין", "אני וסימון ומואיז הקטן" (שיבוצע ביחד עם קטעים מאגדות ילדים שהקליט בנאי בקולו), "מרוב אהבה", "אהבה בת עשרים" וחומרים נוספים של בנאי אשר מזמן הפכו לקלאסיקה

מנצח: רועי אופנהיים.

מלחין ומעבד: אמיר לקנר.

מתי: 27.12, שעה 20:30.

היכן: אודיטוריום חיפה. 

כרטיסים: 04-8377777

barak-tickets.co.il  

קבלו  הצצה:

https://youtu.be/0MWH155CRks