פסטיבל לא בשמים: שיא של 11,000 כרטיסים

פסטיבל לא בשמים: שיא של 11,000 כרטיסים

לאחר 3 ימים מלאי חווית לימוד, ארועים מוסיקליים, סיורים, מפגשים חד פעמיים – ננעל פסטיבל "לא בשמים" בגליל העליון, שהתקיים במכללת תל חי ## למעלה מ- 11,000 כרטיסים נמכרו –שיא של כל הזמנים! 

יורם מארק-רייך 

אתר כדאי לדעת

צילום: עופר מושקוביץ 

ננעל פסטיבל לא בשמים בהשתתפות מיטב המרצים, היוצרים והאמנים בחגיגת לימוד וחוויה של תרבות, חברה והיסטוריה יהודית-ישראלית עבר והווה. בחצר תל חי, הופיע יהודה פוליקר ולהקתו במיטב להיטיו, כשהקהל מעניק לו אהבה ללא גבולות, ולא נותן לו לרדת מהבמה. למעלה מ -2000 צופים גדשו את חצר תל חי, לאורו של הירח המלא. 

הארוע נפתח בדברי ברכה של ראש המועצה האזורית גליל עליון, שדיבר על הפסטיבל כ"פסטיבל של שיח והקשבה, שהדיאלוג הוא מיסודותיו.

"במסגרת הפסטיבל התקיימו אירועים מיוחדים לציון 100 שנה להולדת יצחק נבון, 500 שנה למהר"ל מפראג, 100 שנה לרצח י.ח.ברנר, בצד ארועים מההווה כמו  משבר הקורונה, מנהיגות ברגעי הכרעה, ועוד, לצד הרצאות ורבי שיח בנושאי רוח, הגות, ספרות ותרבות יהודית. 

ביומו האחרון של הפסטיבל, באולם מרכזי במכללת תל חי, התקיים ארוע מיוחד במלאת 40 שנה לתוכנית "ארבע אחר הצהריים" המשודרת בגלי צה"ל, בהנחיית ציפי גון גרוס (התוכנית הוקלטה ותשודר בהקדם בגלי צה"ל). 

מייסדי התוכנית: יורם רותם ודלית עופר, סיפרו על הולדת התוכנית, על החלוקה המקצועית ביניהם, המחלוקות שהתעוררו ועוד. על הבמה ניגנו ושרו רוני וויס, דודו זכאי ודורית ראובני.