אודיטוריום חיפה: בלט עם מתכוני רוסיני

ביקור ראשון בישראל של בלט אוסטרבה מצ'כיה, מלהקות המחול הוותיקות בצ’כיה עם מסורת של 100 שנה ## בתוכנית: ״מתכוני רוסיני" - כוריאוגרפיה מלאת מוזיקליות והומור למוזיקה של רוסיני, ו״היום שאחרי״ - מחול עם השפעות מדיה חדשנית, מיתולוגיה, ספרות, אדריכלות וצורות פיסוליות ## מוצ"ש, 6 במאי, אודיטוריום חיפה 

יורם מארק-רייך

כדאי לדעת

צילום: Serghei Gherciu 

להקת בלט אוסטרבה ( NDM Ballet Ostrava) מצ'כיה תגיע לביקור ראשון בישראל ותופיע ב-6 במאי באודיטוריום חיפה. הלהקה הפועלת בבית האופרה הידוע בעיר אוסטרבה ומונה 36 רקדנים  מ-12 מדינות, זו אחת מלהקות המחול הוותיקות בצ’כיה עם מסורת של 100 שנה.

עד כניסתה לתפקיד המנהלת האומנותית של הלהקה, לנקה דרימלובה, ב-2013, ביצעה הלהקה בעיקר רפרטואר קלאסי. דרילמלובה שינתה את הרפרטואר, וחשפה את הרקדנים ואת הקהל לרפרטואר עכשווי מאת כוריאוגרפים כמו מאורו ביגונזטי, ירז׳י קיליאן, כריסטוף פסטור, יוהן אינגר, מריו שרודר וחואנחצ’ו ארקז. כמו כן הביאה ללהקה גם יצירות של כוריאוגרפים מישראל ובהם אוהד נהרין, רמי באר ואיציק גלילי.

שילוב זה של רפרטואר עכשווי ורקדנים וירטואוזים הביא לכך שבשנים האחרונות הפכה הלהקה למבוקשת בפסטיבלים יוקרתיים באירופה תוך שהיא זוכה בביקורות משבחות. 

בישראל תבצע הלהקה שתי יצירות: האחת, ״היום שאחרי״ (Consequence) לכוריאוגרפיה של חואנז’ו ארקז ומוזיקה של אלבה נוטו, רואיצ’י סקמוטו, יוהאן יוהנסון. היצירה עוסקת באבולוציה הבלתי נגמרת של הקשר בין האדם לטבע והשפעת אסונות הטבע מצד אחד והטכנולוגיה המודרנית מצד שני על מערכת היחסים בין אנשים בכלל ובין בני זוג בפרט. 

צילום: Przemyslaw_Sroka 

בחלקו השני של הערב תבוצע היצירה מלאת ההומור ״מתכוני רוסיני"  (Rossini Cards) לכוריאוגרפיה של  מאורו ביגונזטי (Mauro Bigonzeti) ומוזיקה של המלחין האיטלקי המפורסם רוסיני, שהיה מפורסם בזכות אופרות הומוריסטיות (הספר מסביליה, לה צ’נרנטולה) ושהיה ידוע גם כשף גורמה. היצירה היא  קלידוסקופ המורכב מרצף של תמונות- סיטואציות מקבילות של החיים הקשורות לקלפים ותפריטים שונים המוצבים זה אחר זה וכוללת עירום חלקי.

מצ"ב לינק - https://www.youtube.com/watch?v=SiCVRaUQSrs 

אודיטוריום חיפה. מוצ"ש, 6.5.23 בשעה 20:30.