מייק בורשטיין פוגש את הסימפונית הצוענית של בודפשט

חיפה והקריות: מייק בורשטיין פוגש את הסימפונית הצוענית של בודפשט


מייק בורשטיין חוזר לסיבוב הופעות קצר בישראל, לאחר עשור, והפעם עם התזמורת הסימפונית הצוענית של בודפשט ## אולם רפפורט חיפה - 12.11.2022  ## היכל התיאטרון מוצקין - 16.11.2022 

אתר כדאי לדעת

צילום: פוטושופ. מייק בורשטיין - מתוך אלבום פרטי, הצלם של התזמורת הוא N.FARKAS 

הזמר הבינלאומי מייק בורשטיין יגיע אל חיפה והקריות במהלך חודש נובמבר, ויופיע עם התזמורת הצוענית של בודפשט, הידועה גם בשם "100 הכנרים הצוענים". בתוכנית: פניני מוסיקה קלאסית וקטעים ידועים של פולקלור יהודי וצועני בעיבוד מיוחד של התזמורת. מייק ישיר בעברית, אנגלית, אידיש והונגרית.

בורשטיין, בעל הקול השמיימי, כוכב מחזות הזמר, ושחקן תיאטרון וקולנוע, שגילם בין השאר את הדמויות האהובות "קונלימל" ו"הרשלה", יופיע עם התזמורת בתוכנית ייחודית הכוללת פניני מוסיקה קלאסית וקטעים ידועים של פולקלור יהודי וצועני בעיבוד מיוחד של התזמורת.  

לעם היהודי ולצוענים יש הרבה במשותף: אלפי שנות נדודים ללא מולדת, היכולת לשמר את הייחודיות, השפה והתרבות שלהם בין העמים הסובבים אותם והאהבה למוסיקה, ריקוד ושירה. הדמיון הרב בין המוסיקה הצוענית והיהודית הוליד את המופע המשותף. 

צילום: N.Farkas 

התזמורת הצוענית מבודפשט – היא הגדולה בעולם מבין התזמורות הצועניות ונחשבת תופעה מיוחדת בעולם המוסיקה. התזמורת מנגנת את קטעי הפולקלור הצועני לצד מוסיקה קלאסית מאת ברהמס, שטראוס, ביזה, מונטי וסרסטה. הכל בדרכה הייחודית, ללא תווים וללא מנצח. את תפקיד המנצח מבצע, אחד מסולני התזמורת. עם זאת, הם מצליחים לנגן בתיאום מלא, תוך שינוי מהיר של סגנונות ומקצבים. 

הקשבה הדדית ותיאום מיוחד בין המוסיקאים, הם התכונות שמייחדות את התזמורת. מלבד כינורות נמנים עם הרכב התזמורת הצוענית גם מספר ויולות, צ'לואים, קונטרבסים וקלרינטים. הכלי הייחודי בתזמורת הוא הצימבלום שמקנה למוסיקה גוון מוסיקלי עשיר וייחודי. 

MIKE BURSTYN. צילום: פרטי

מייק בורשטיין - שחקן קולנוע, תיאטרון, במאי וזמר ישראלי אמריאי, המשחק ושר בעברית, יידיש, הולנדית ואנגלית.

זוכה פרס כינור דוד לשנת 1977. מייק בורשטיין נחל הצלחה קולנועית ראשונה ב1966 בסרט שני קוני-למל ונהפך לכוכב בישראל. ב1977 כיכב בסרט "הרשלה" לצידו של אריה אליאס, המתאר את קורותיו של הרשלה, אשכנזי יחיד בשכונה מזרחית ומביע ביקורת על פוליטקאים מושחתים. הופעותיו של בורשטיין בסרטים ופסטיבלי זמר הפכו אותו לדמות מוכרת ופופולרית מאוד בישראל.

צפו בתזמורת:  https://youtu.be/HgX84C5eVXE

קרדיט סרטון : נטליה ליין

מחיר כרטיס למופע: 199 - 399 ₪.
לרכישת כרטיסים:

 https://fgk.kartisim.co.il/announce/buy/149426