סימפונית חיפה תארח את הפסנתרן ניקולאי לוגנסקי

התזמורת הסימפונית חיפה תארח באודיטוריום את הפסנתרן הנודע ניקולאי לוגנסקי ## התזמורת, בניצוחו של מנהלה המוסיקאלי מאסטרו יואל לוי, תבצע עם לוגנסקי את הקונצ'רטו לפסנתר מאת רחמנינוב ואת הסימפוניה מס' 5 מאת מאהלר ## ראשון ושני, 30.4 – 1.5 

יורם מארק-רייך

כדאי לדעת

ניקולאי לוגנסקי. צילום: Marco Borggreve

התזמורת הסימפונית חיפה תארח את אחד מבכירי הפסנתרנים בעולם כיום בשני קונצרטים במסגרת הסדרה הקלאסי לעונת 2022/23. על התזמורת ינצח מנהלה המוסיקאלי, מאסטרו יואל לוי. הסולן בקונצרט יהיה הפסנתרן הבינלאומי הנודע ניקולאי לוגנסקי. הארוע יתקיים בימים ראשון ושני, 30.4 ו-1.5 בשעה 20:00 באודיטוריום חיפה. 

בקונצרט יבוצעו הקונצ'רטו לפסנתר מס' 3 מאת רחמנינוב והסימפוניה מס' 5 מאת מאהלר – מהיצירות הקאנוניות ברפרטואר הקלאסי במאה ה-20. 

ניקולאי לוגנסקי שיופיע לראשונה עם התזמורת הסימפונית חיפה הוא מבכירי הפסנתרנים בעולם כיום. לוגנסקי, 51, הוא פסנתרן מעוטר שזכה במגוון תחרויות בינלאומיות לאורך השנים. הוא קיבל ב-2013 את האות "אמן מכובד של הפדרציה הרוסית", מהעיטורים הגבוהים ביותר המוענקים לאנשי תרבות ברוסיה. הוא משתף פעולה בקביעות עם התזמורות הסימפוניות המובילות בצרפת, גרמניה, יפן, הולנד, ארה"ב ועוד. הוא הופיע מעל הבמות הנחשבות ביותר. 

מאסטרו יואל לוי, מנהלה המוסיקאלי של התזמורת הסימפונית חיפה שינצח על הקונצרט, יתחיל את עונתו השנייה בתפקיד. לוי שימש כמנצח הראשי של תזמורת רשות השידור הקוריאנית, המנהל המוסיקאלי והמנצח הראשי בתזמורת הסימפונית של אטלנטה והמנצח האורח הראשי של התזמורת הפילהרמונית הישראלית. עוד שימש כמנצח הראשי של תזמורת רדיו פלנדריה אותה קידם לנגינה בסטנדרטים בינלאומיים והיה המנצח הראשי של התזמורת הלאומית הצרפתית "איל-דה-פראנס" בפריז במשך 7 שנים. 

בין התזמורות עליהן ניצח נמנות הקונצרטהאוס של ברלין, הסימפונית של בוסטון, הסימפונית של בודפשט, הסימפונית של שיקגו, תזמורת קליבלנד, תזמורת קופנהגן, הפילהרמונית של לונדון, הפילהרמונית של לוס אנג'לס, הפילהרמונית של פראג והסימפונית הלאומית של ארה"ב. 

הסימפונית חיפה מנוהלת ע"י אתו"ס, החברה לאמנות תרבות וספורט של עיריית חיפה.

מחיר לכרטיס: 175 שקלים (מחיר לגמלאי: 129 שקלים) 

אודיטוריום חיפה, ראשון ושני, 30.4, 1.5, בשעה 20:00. 

ניקולאי לוגנסקי. צילום: Marco Borggreve