"ככה" - בכורה חיפאית ללהקת המחול קולבן דאנס

טרום בכורה למופע המחול "ככה" של להקת קולבן דאנס ביום ראשון, 9.7 בתיאטרון חיפה ## פרופ' אמיר קולבן, מייסד הלהקה והמנהל האמנותי שלה, עבר תהליך רפואי חדשני להסרת גידול סרטני במוח באמצעות לייזר, וחזר לרקוד שבוע בלבד לאחר מכן ## המופע יחבר בין הפרטי לחברתי, וישזור את חייהם של הרקדנים

יורם מארק-רייך 

אתר כדאי לדעת 

צילומים: גיל רונשטיין

מופע טרום הבכורה, "ככה", של להקת המחול קולבן דאנס, החורג מהגבולות המסורתיים של המחול ויוצר שיחה דינמית המשלבת שאלות כנות ומעוררות מחשבה עם קורטוב של הומור, יתקיים ביום ראשון, 9.7 בתיאטרון חיפה, בשעה 20:30. 

המופע שוזר את חייהם של רקדני הלהקה, התורמים ליצירה חוויות ורגשות, והופכים אותה ליצירה ייחודית ומשותפת. 

המופע "ככה" הוא לא רק מופע מחול, אלא חקירה של תעלומות החיים והשאלות שנותרו ללא מענה לנוכח השעון שמתקתק. "ככה" צולל אל תוך הרשת הסבוכה של ליבנו ומעיז לשאול שאלות שלא תמיד נוח לשאול. זהו מסע עמוק אל לב הקיום הכולל התעמקות בשאלות שרובנו לא מעיזים לשאול ומציע חוויה נועזת ועמוקה יחד עם חוויה משעשעת ומרוממת לקהל. 

בשנת 1996 הקים פרופ' אמיר קולבן, המנהל האמנותי והכוריאוגרף שלה מהקמתה ועד היום, את להקת "קומבינע" שלאחר עשר שנים הפכה לקולבן דאנס. 

אמיר קולבן נושא עמו מעין נס רפואי. הוא עבר הליך ראשון מסוגו בישראל בבית החולים איכילוב להסרת גידול סרטני במוח באמצעות צריבת לייזר כשהוא בהכרה מלאה. בזכות הטכניקה החדשנית והזעיר פולשנית של ד"ר עידו שטראוס, ניטור בזמן אמת, הוא חזר לרקוד שבוע בלבד לאחר הניתוח. 

יצירותיו של קולבן, פרופסור באקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים שבה כיהן כדיקן הפקולטה למחול בין השנים 2020-2015, הוזמנו על ידי תיאטראות ופסטיבלים רבים בכל רחבי העולם וזכו להצלחה רבה. הוא רקד במשך שנים רבות בלהקת בת שבע, בלהקת הבלט הישראלי, בתיאטרון המחול של האופרה בפרייבורג בגרמניה וגם בארצות הברית. 

אמיר קולבן, גרוש, בזוגיות של 14 שנה עם ורדה זילברברג, ואב לשני ילדים, הוא סבא לארבעה נכדים.  

קולבן: "המופע פונה לשאלות שבדרך כלל לא שואלים אותי כמו בן כמה אני. אני כבר בגיל שרק אנשים שמעריצים אותי מרגישים לשאול בן כמה אני. במופע אני מחבר בין הפרטי לחברתי. כך למעשה שאלה שולית ופרטית הופכת לשאלה לאומית בעלת השלכות חברתיות".

מחיר כרטיס: 119 ש"ח.

הזמנת כרטיסים: https://www.eventer.co.il/z3jb7