תיאטרון חיפה מציג: 'המחיר'

תיאטרון חיפה מציג: 'המחיר'  

בתיאטרון העירוני של חיפה עלתה ב-13 במרץ דרמה משפחתית מאת ארתור מילר ## בימוי: משה נאור, תרגום: דניאל לפין ## שחקנים: יובל סגל, יעקב כהן, אסי לוי ואיצ'ו אביטל  ## קלאסיקה מהחיים עצמם

יורם מארק-רייך

כדאי לדעת

צילום: אילן בשור

"המחיר", הקלאסיקה של המחזאי ארתור מילר יהודי-אמריקאי ואחד מגדולי המחזאים בארצות הברית, חתן פרס פוליצר למחזאות לשנת 1949, עלתה בתיאטרון חיפה בבימויו של משה נאור. 

זוהי דרמה משפחתית הבוחנת את היחסים בין בני משפחה, ומעמידה בסימן שאלה את הנרטיב שכל חבר במשפחה אימץ לעצמו. מתח, הומור, פיקחות, וחוכמת חיים משמשים בערבוביה בדרמה המשפחתית, אליה לוהקו שחקנים מובילים: יובל סגל, יעקב כהן, אסי לוי ואיצ'ו אביטל. 

במרכזו של המחזה, שני אחים שלאחר שש-עשרה שנות נתק כמעט מוחלט, נפגשים בדירה ממנה יצאו לצורך מכירת הרהיטים שהיו שייכים לאביהם שנפטר מספר שנים קודם לכן. מה שנראה כניסיון התקרבות בין שני האחים למודי הכאב והכישלונות, הופך להתמודדות לא פשוטה, כשמטעני עברם משמשים אותם ככלים במאבק. אשתו של אחד האחים, שמגיעה איתו לדירה חושפת מערכת יחסים מורכבת ביניהם. 

אל הזירה מוזמן סוחר רהיטים משומשים, זקן ערמומי ומשעשע, שמתמרן ביניהם ומתמרן אותם, ומבין הארבעה הוא היחיד היוצא מהזירה וחיוך על פניו. 

צילום: יורם מארק-רייך

משה נאור, המנהל האמנותי של תיאטרון חיפה ובמאי ההצגה: "מדובר בדרמה מלאת רבדים, צוות השחקנים המשובח מוביל כאן יצירה מופתית של מחזאי גדול. תהליך העבודה על ההצגה, חיזק אצלי את ההערצה לכתיבתו של ארתור מילר וההבנה כמה היא מדויקת." 

"מילר מצליח להתבונן פנימה באופן עמוק על היחסים בין בני משפחה. המחזה מדבר על משפחה שעברה משבר כלכלי, כשכל אחד מבני המשפחה מספר לעצמו את הסיפור מהזווית שלו שאינה עומדת במבחן המציאות. אני מקווה שהצופים בהצגה יצאו ממנה עם תחושת התבוננות פנימית ויכולת להסתכל על חייהם בצורה טובה יותר, ולהבין עד כמה השינוי תלוי בהם בתוך מערך היחסים עם בני המשפחה."     

הזמנת כרטיסים: https://bit.ly/3t98Z6d