מטורללים בתיאטרון חיפה

מטורללים בתיאטרון חיפה

בתיאטרון העירוני עלתה קומדיית מצבים אבסורדית של המחזאי הנודע מריוס פון מיינבורג, בבימויה של  שרון שטרק ## היפוכי תפקידים והפתעות לכל אורך 90 הדקות....

יורם מארק-רייך 

אתר כדאי לדעת

צילום: אילן בשור

תיאטרון חיפה מעלה בסוף ינואר הצגה חדשה בשם "מטורללים". קומדיית מצבים אבסורדית של המחזאי הגרמני מריוס פון מיינבורג, שמחזותיו מוצגים בהצלחה בכל העולם. מחזהו "המכוער" היה להיט גדול בתיאטרון חיפה. 

בקומדיה החדשה שלו, הוא מתעלה אפילו על עצמו. המחזה, בבימויה של שרון שטרק, עוסק בזוג השב הביתה מחופשה. הדירה קצת מוזנחת, העציצים לא הושקו, וחברת החשמל ניתקה את הזרם. מדוע זוג החברים שאמור היה לשמור על הדירה, לא טיפל בכל זה? 

החברים מופיעים, אך תוך זמן קצר מתברר שבעצם הם בעלי הבית, שאין שום בעיה בחשמל ושהם ישמחו להיפגש, אבל בפעם אחרת. הזוג הראשון נאלץ לפנות את המקום אך חוזר תוך זמן קצר, הפעם בתור הילד של הזוג והאופר ששומרת עליו, אשר איתה האבא מנהל רומן, או שבעצם היא אשתו? 

במשחק המצחיק עד דמעות שמתפתח מכאן, שני הזוגות מחליפים זהויות כל כמה דקות, לובשים ופושטים דמויות ובגדים, מערערים את המציאות ואת מערכות היחסים שלהם בקצב מטורף, ולא מפסיקים להפתיע ולהיות מופתעים מהגמישות של הזהות האנושית. 

הסוף, כמובן, מפתיע ובלתי צפוי – אבל גם כל מה שקורה לפניו הוא כזה, ואף יותר. 

להצגה לוהקו שחקנים מובילים:  מעיין בלום, יעל טל, עומר עציון, איילת רובינסון.  

+++

ניצה בן צבי מנכ"לית תיאטרון חיפה: "מדובר במחזאי שכל יצירה שלו טובה יותר מקודמתה. ואנו שמחים להוסיף לרפרטואר ההצגות המגוון שלנו גם את הקומדיה הזו שבוודאי תהפוך לקאלט. קאסט השחקנים המשובח שלוהק, ובו קומיקאים מוכשרים, מעצים את החוויה ומגיש קומדיית מצבים מפתיעה." 

הבמאית שרון שטרק: "המחזאי הגרמני מריוס פון מיינבורג בונה ומפרק מוסכמות חברתיות ובימתיות באופן מקורי ומשעשע המוביל את הקהל לתחושת שחרור ועליצות גדולה, יחד עם ההכרה או התהיה אם הכול בראש. מיינבורג אינו חושש לגעת בכלום. השרירותיות שבמחזה אינה סתמית, אלא מתייחסת למוסכמות מכוננות בתרבות המערב - משל המערה של אפלטון למשל, העוסק בחוסר היכולת של האדם לדעת את המציאות, או תורת האבולוציה, המייצגת את השרירותיות בהתפתחות העולם ממוטציה למוטציה. מה שמושך אותי לחומר הזה היא הפרספקטיבה שהמחזה נותן לגבי טבע המין האנושי וההיאחזות בנרטיבים באופן המציע חמלה ושחרור" 

לרכישת כרטיסים: https://www.ht1.co.il//Event?Id=42123