פסטיבל הסרטים הבינלאומי ה-38 חיפה

פסטיבל הסרטים הבינלאומי ה-38 חיפה: כך זה יתחיל, וכך זה יסתיים

קבלו את סרט הפתיחה "אל תדאגי, יקירתי", שינחת כאן היישר מפסטיבל ונציה ## וקבלו את סרט הנעילה "השתיקה", סרטו החדש של שמי זרחין 

דינה רפאל 

אתר "כדאי לדעת"

צילומים: באדיבות פסטיבל הסרטים הבינלאומי חיפה

כ-150 סרטים יוקרנו בפסטיבל במהלך חוה"מ סוכות, בין הימים 8-17 באוקטובר 2022. חגיגה של קולנוע, אווירה של פסטיבל. 

הישר מפסטיבל ונציה, יוקרן בערב הפתיחה סרטה המדובר והנועז של אוליביה וויילד, "אל תדאגי יקירתי" (Don't Worry Darling). מותחן פסיכולוגי נועז ומעורר מחשבה – בכיכובם של הארי סטיילס, פלורנס פיו וכריס פיין.  

תקציר: אליס ובעלה ג'ק גרים בעיירה המושלמת והמסוגננת "ויקטורי", בה הגברים עובדים באתר ניסויים מסתורי והנשים הן עקרות בית יפהפיות, אשר נהנות מחיי שפע ושגרה משכרת. אבל משהו הרבה יותר אפל מסתתר מתחת לחזות האטרקטיבית של העיירה. אליס לא יכולה שלא לתהות מה בדיוק עושים הגברים באתר הניסויים, והאם החיים המושלמים שהובטחו להם באמת כאלה טובים?

הבמאית המוערכת אוליביה וויילד ( חורשות את הלילה, 2019) אף משתתפת בסרטה החדש לצד פלורנס פיו ("נשים קטנות", "האלמנה השחורה") והארי סטיילס ("דנקרק") בתפקידים הראשיים, עם ג'מה צ'אן ("עשיר בהפתעה") וכריס פיין ("וונדר-וומן") בתפקיד המנהל המסתורי של הפרויקט.

הסרט, שהוקרן בבכורה עולמית בפסטיבל ונציה 2022 ומוקרן באדיבות טוליפ אנטרטיינמנט, יוצא לאקרנים ב- 13.10.22. 

"השתיקה" (Silent)  – סרטו החדש של שמי זרחין, בכיכובם של מוריס כהן, לבנה פינקלשטיין, אסתי זקהיים ואושרי כהן, נבחר לנעילה החגיגית של הפסטיבל. זוהי דרמה משפחתית משולבת במותחן פוליטי מרתק ורלוונטי מאין כמותו לישראל של טרום הבחירות, נבחר לנעול את פסטיבל הסרטים הבינלאומי חיפה 2022. בסרט מככבים מוריס כהן, לבנה פינקלשטיין, אסתי זקהיים, אושרי כהן ליאת הר לב, צחי הלוי, לירון בן שלוש ואלי דנקר. 

תקציר: חייו של אביהו (מוריס כהן), איש טלוויזיה עם פה גדול מידי, הולכים ומסתבכים: אימו שרה (לבנה פינקלשטיין) הפסיקה לדבר, שקעה בשתיקה מוחלטת ואביהו לא מבין למה. אביב (אושרי כהן), תלמידו האהוב לשעבר, הופך במפתיע למועמד המוביל בבחירות לראשות הממשלה למרות שאף אחד לא יודע מה יש לו להגיד. הוא לא מתראיין, לא מדבר, לא נואם... פשוט שותק כל הדרך לניצחון, שתיקה שמאתגרת את אביהו עד כדי סיכון הקריירה שלו ומשפחתו. בין כל השתיקות, אביהו נע ונד עד לרגע שכולן יתחברו ויובילו אותו אל חשבון הנפש הגדול של חייו.

זהו סרטו העלילתי השביעי של שמי זרחין, במאי וסופר, מהמוערכים והמצליחים ביותר של הקולנוע הישראלי. בין השאר הוא חתום על סרטים אהובים כמו "אביבה אהובתי", "העולם מצחיק" ו"הכוכבים של שלומי".

הסרט מוקרן באדיבות פאי סרטים וסרטי יונייטד קינג.