ברק גרוסברג: תודה גם על הכישלונות

ברק גרוסברג: תודה גם על הכישלונות


השיר החדש של הגיטריסט-יוצר ברק גרוסברג, שחזר בתשובה לפני שנים אחדות, נכתב כתוצאה מכישלונות שחווה בחייו האישיים ## עם זאת, מודה ברק לבורא על כל הרגעים והחסדים שעשה עימו

יורם מארק-רייך 

אתר כדאי לדעת

ברק גרוסברג. צילום: אייל ציון

יש לי סימפטיה אישית למשפחת גרוסברג התל אביבית. אב המשפחה, עו"ד שאול גרוסברג, היה האמרגן והמפיק של המון אמני ולהקות רוק בשנות ה-70 וה-80, ומי שהקים את מועדון הרוק הישראלי הזכור לטוב, שווארינט שלו ממשיך לפעול גם בימים אלה בזכות הבן יהונתן גרוסברג, לוחם רוקנרול ותיק, ומנהיג להקת 'קדחת'. גם האח ברק גרוסברג בחר ברוקנרול, והוא נחשב לגיטריסט מעולה. לפני שנים אחדות חזר ברק בתשובה, אבל הוא לא זנח את הגיטרה ואת הרוקנרול, ורק התאים את עצמו לדרך האמונה בה בחר.

לאחרונה הוא שיחרר את "הכל אתה", סינגל-קליפ חדש ועוצמתי. בשונה משיריו הקודמים, גולש ברק אל לב המיינסטרים עם הפקה מוזיקלית של אפי שיינר, שעבד לאחרונה עם ברי סחרוף, אברהם פריד ועוד, במסגרת פרויקט 'צמאה'. 

הסינגל החדש נכתב כתוצאה מכישלונות שחווה ברק בחייו האישיים אשר הולידו תחושות חרטה. עם זאת, מודה ברק לבורא על כל הרגעים והחסדים שעשה עימו. ברק הוא חוזר בתשובה תל אביבי שעבר מספר תחנות בחייו: החל מהופעות רוק מגיל צעיר בסצינת המועדונים וחיי הלילה בעיר, אל תוך עולם התורה. ברק משלב בתוכו את 2 העולמות בסיפור חיים מרתק.

הקליפ שצילם וערך אייל ציון מציג נער אורבני שמנסה להגיע להישגים ברכיבה על סקייטבורד, אבל חווה כישלונות ונפילות. אך הוא ממשיך לנסות במסגרת של חיפוש עצמי, לאט לאט משתפר ולבסוף מצליח להגיע להישגים עם תחושת ניצחון. הקליפ הופק במטרה להעביר מסר של העצמה אישית והתמדה כאשר הכשלונות הן חלק מהדרך. השחקן הרוכב הוא איתן מלכה.

לפני כ-3 חודשים שחרר ברק סינגל-קליפ בשם "הנסתרות" שהושמע בתחנות הרדיו המובילות לצד אירוחים וכתבות בערוץ 14, ישראל היום, אתר וואלה, מקומוני מעריב ועוד.

ברק אשר שיתף פעולה לאחרונה על הבמה עם שולי רנד, עקיבא, אריאל זילבר, ארז לב ארי ואחרים.

גם בחיפה וסביבתה אפשר מדי פעם לטעום מהרוק החסידי של ברק ולהקתו. במרץ 2022 הוא הופיע באולמי כינורות ביחד עם שולי רנד, ארז לב ארי והשחקן דן שפירא בערב קירוב ורוקנרול של חב"ד, ובשנתיים שקדמו לאותה הופעה יכולנו לפגוש אותו בפאב האלף, בוונדרבר, וגם בבתי חב"ד לסטודנטים בטכניון והאוניברסיטה, במופע לנשים בלבד בשכונת קרית שמואל, ובבית חב"ד במושבה הגרמנית.


לקליפ:

 https://www.youtube.com/watch?v=zIwRanSxFLE&t=83s