אבי אמתי מתגעגע לאימא

אבי אמתי מתגעגע לאימא

אבי אמתי מספר על אימו בשיר חדש ונוגע ## אימו סובלת ממחלת הדמנציה, שפוגעת בזיכרון וביכולת החשיבה ## לאחרונה מצבה אף החמיר עד שאינה מזהה גם אותו, כשהוא מגיע לבקר אותה ## שיר שכולו אהבה וגעגועים

יורם מארק-רייך 

אתר כדאי לדעת

עטיפת הסינגל

לאחר אלבומו המצליח "לבד על הירח" שיצא בשנה שעברה,  ולקראת אלבום חדש, אבי אמתי מציג את הסינגל "סרט געגועים".

שיר נוגע ומרגש שמספר בעצם את סיפורה של אימו של אבי אמתי, שבימים אלו לא נמצאת בקו הבריאות וסובלת קשות ממחלת הדמנציה. מחלה נוראית הפוגעת בזיכרון וביכולת החשיבה. לאחרונה מצבה אף החמיר עד שאינה מזהה גם את אבי, בנה, כשהוא מגיע לבקר אותה בביתה שבפתח תקווה.

יום אחד, לאחר ביקור קשה במיוחד, אבי מצא את עצמו יושב באוטו וחושב מחשבות שהובילו לשיר "סרט געגועים". מתוך געגוע למשפחתו ולחברים איתם גדל. בשיר ניתן לשמוע גם את אימו של אבי בהקלטה נדירה מתוך רגע נדיר וצלול בו היא שרה לביתו של אבי.

אבי אמתי הוא בוגר ביה"ס "בית צבי". אלבומו הראשון "מחשבות ביום בהיר", יצא בחברת "הד ארצי" בשנת 2000, ולקחו בו חלק חברי "איזבו", דני ליטני, יובל מסנר ויושי שדה. האלבום זכה לביקורות מצוינות ובעקבותיו קיבל אבי מלגת לימודים לביה"ס הגבוה S.S.R במנצ'סטר, אנגליה, שם סיים לימודי הפקה מוזיקלית.

בארץ, אבי היה מורה למשחק ובמאי בביה"ס של סופי מוסקוביץ, וביים את המחזמר "גריז" (בהשתתפות מירי מסיקה), "אלאדין", "מופע ה-50 למדינת ישראל" ועוד. במקביל, שיחק במגוון הצגות ופרסומות, ואז החליט לעבור להתגורר בארה"ב, שם השתתף בתכנית הריאליטי המוסיקלית של מייקל ג'י פוקס ועלה לגמר.

"סרט געגועים" הוא שיר מרגש, שכל אחד יכול למצוא בו את הזיכרונות והגעגועים שלו.   


לקליפ:

 https://www.youtube.com/watch?v=BAWnS5K6gEM