תיאטרון חיפה: אַנְפְרֵנְד, בשיתוף תיאטרון הבימה


ההצגה הקומית 'אנפרנד', מאת המחזאי סטיבן מופט, היא הפקה משותפת של תיאטרון חיפה ותיאטרון הבימה ## זוג מתיידד במהלך הפלגת נופש עם אלמנה תוססת, והם מבטיחים לשמור על קשר ## לא תאמינו מה יוצא מזה...

יורם מארק-רייך

אתר כדאי לדעת

צילומים: ז'ראר אלון

זוג מתיידד במהלך הפלגת נופש עם אלמנה תוססת, מצחיקה ומלאת חיים. הם מבטיחים, כמו כולנו, לשמור על קשר.

כמה שבועות מאוחר יותר, כשהיא מודיעה במפתיע שהיא קופצת לביקור, חיפוש תמים ב"גוגל" מעלה שמדובר בלא פחות מרוצחת סדרתית.

ההצגה הקומית 'אנפרנד', היא הפקה משותפת של תיאטרון חיפה ותיאטרון הבימה. את ההצגה כתב המחזאי סטיבן מופט, תירגם אלי ביז'אווי וביים משה נאור, מנהלו האמנותי של תיאטרון חיפה.

אז בפעם הבאה שאתם אומרים למישהו "נהיה בקשר", כדאי שתחשבו פעמיים. מסתבר שהאנושות מנרמלת טירלול. האנושות מתרגלת במהירות למצבים לא נורמליים. אז הקומדיה היא מצחיקה ומשוגעת, אבל המסר רציני. אם תגיעו לצפות במחזה, תדעו מהו המסר.

המחזה זכה להצלחה אדירה בעולם בכלל ובלונדון בפרט. הוא מבוסס על הספר שכתב מופאט הסקוטי, אשר היה בין היוצרים של הסדרות המצליחות 'שרלוק', 'אשתו של הנוסע בזמן' ו'דרקולה'. מופאט זכה 7 פעמים בפרס "הוגו" לעיבוד הדרמטי הטוב ביותר, פרס אמי, פרס האקדמיה הבריטית ועוד פרסים ותעודות הוקרה רבות.

ערב הבכורה להצגה "אנפרנד" נערך בתיאטרון חיפה, ב-22 במאי. להצגה הראשונה הגיע קהל המנויים הנאמן של תיאטרון חיפה, אנשי ציבור והשחקנים: אסנת פישמן, מולי שולמן, דב רייזר מירב גרובר יואב בר לב, ירדן גוז ונדב ארטשיק.