רפפורט: להקת הפלמנקו רמנגאר במופע חדש

חגיגת פלמנקו עם להקת רמנגאר בהשתתפות 14 רקדנים, זמרים, גיטריסטים וכלי הקשה ## מופע בכורה – DARABAR – מסע בחזרה לעצמנו שבגוף ## רקדנית אורחת: דגה פדר ## אולם רפפורט, מוצ"ש, 13 באפריל 

יורם מארק-רייך 

אתר כדאי לדעת 

צילומים: אסקף אברהם

עכשיו, יותר מתמיד, משהו קורא לנו לאסוף את עצמנו חזרה ואין דבר שיוכל לעשות זאת טוב יותר בשבילנו, כמו הגוף שלנו ושלל תחושותיו. להקת הפלמנקו רמנגאר מיסודם ובניהולם האמנותי של קרן ואבנר פסח חוזרת לבמות ברחבי הארץ החל מה06.04.24 עם מופע הבכורה DARABAR ("שבח" בשפת הצוענים), ויגיע אל אולם רפפורט בחיפה במוצ"ש, 13 באפריל.  

המופע היה אמור לעלות בבכורה חגיגית, ממש כמה ימים לאחר ה 7/10 וכאמור, עם פרוץ המלחמה, נעצר כל הפרוייקט ונעצרו גם חייהם האישיים, של קרן ואבנר בעקבות חטיפתו של בן משק מקיבוצם רמת רחל אופיר אנגל, שהוא חברו הטוב ביותר של בנם ירדן ושוחרר בהמשך. 

במשך כל התקופה הראשונה של המלחמה, הם השאירו את הפלמנקו מאחור, והקדישו את כל פעילותם במאבק להחזרת החטופים. 

הטראומה הייתה גדולה, והפרויקט נראה רחוק מתמיד. רק לאחר 3 חודשים מפרוץ המלחמה, הבינו לפתע, כי דווקא היצירה החדשה שלהם DARRABAR נהייתה עוד יותר רלוונטית להם כאמנים ולקהל הישראלי בפרט. 

המופע ״דאראבר״ נוצר מתוך הרצון העז לצאת למסע יחד עם להקתם, במטרה למצוא את  ״הדברים והמרכיבים שעושים לנו טוב״ כאמנים וכבני אדם. דרך התהליך, ומתוך התבוננות, בין היתר, בחווית החיים הישראלית רווית המתח והלחץ, הגיעו לתובנה כי עליהם להקפיד יותר על בחירת החוויות שלנו, אותן חווית כאמור, שבשליטתנו. חלחלה ההבנה כי עלינו לתת ביטוי ליצרים מצד אחד ולתשוקה ומצד שני, עלינו לבנות לעצמנו גם חוויות של נועם ושחרור. 

המופע החדש מזמין את הקהל הישראלי למגוון חוויות בתוך מופע אחד, כאשר כל חוויה או תמונה בתוך המופע מאפשר איכות אחרת של ביטוי ופורקן. המופע מתחיל עם האמנית האורחת, דגה פדר, שפותחת את המסע עם שירת קינה ייחודית שלה לצד צלילי גיטרת הפלמנקו. 

״דארבאר״ נוצרה כדי כדי לעודד אותנו לזוז יותר, להרגיש יותר ונבנתה כרצף קטעים כרונולוגי, המזמינים אותנו להתחבר לקצב המשתנה והטבעי של הפלמנקו ולתחושות שמעוררות בנו את התשוקה להרגיש טוב יותר. 

"הריקוד האנרגטי והשורשי והמוסיקה העשירה והמגוונת, לצד שרשרת עיבודים מודרניים מאוד מוקפדים,  כל אלה יחד, מחברים אותנו למקום אחר בגוף, למקום חדש, למקום של חלום אחר, מקום של תעוזה, של תנועה ועוצמה וכך, שהקצב נדלק בנו, יש ותעורר בנו אולי גם הכמיה ל״עוד״. אולי אפילו לרגע עליז של שובבות, אותה שובבות, שפעם שכנה בנו ונעלמה.." אומרים קרן ואבנר פסח. 

אל מסע התשוקה החדש, הקצבי וההרמוני, של 14 אמני רמנגאר (מוסיקאים ורקדניות), מצטרפת הרקדנית והאמנית הרב תחומית דגה פדר, מנהלת להקת ביתא, הבאה לחקור ולחוות איתנו את ״חווית דאראבר״.  גם הפעם רקדניות הלהקה ירקדו עבודה מיוחדת של הכוריאוגרף והאמן הבינלאומי פרוקיטו שמלווה זו עונה שנייה את הלהקה. בנוסף לקטעי המחול מחכה לקהל עושר מוסיקאלי לאורך כל המופע. 

להקת הפלמנקו רמנגאר בניהולם האמנותי של צמד הרקדנים קרן ואבנר פסח, הוקמה ב-2006 עם חזרתם ארצה משהייה בת 10 שנים בספרד. במהלך שהותם בספרד למדו, השתלמו והופיעו לצד אחת ממשפחות הפלמנקו הידועות בעולם – Los Farrucos – ולאחר מכן המשיכו את מסעם והופיעו על במות חשובות ברחבי העולם. 

ייחודה של הלהקה מתבטא ביצירותיה המקוריות הן במוסיקה, הן בטקסטים והן בכוראוגרפיה. הופעותיה מלוות תמיד במוסיקה חיה ובאיכות סאונד ברמה גבוהה ביותר וזוכות לשבחים רבים. הלהקה מונה 10 אמנים – רקדנים, מוסיקאים וזמרים – ופועלת כלהקה מקצועית המעלה מידי שנה בכורות חדשות באולמות המובילים בארץ: סוזן דלל, תאטרון ירושלים, היכל אמנויות הבמה הרצליה, המשכן לאמנויות הבמה באר שבע ועוד. 

כרטיסים: 109-149 ₪.

רכישה באתר סוזן דלל, או באתר הלהקה

https://bit.ly/DARABAR

https://did.li/AZvrl