לקהל הקוראים הצעיר: רגעים ישראליים

שיתוף פעולה מיוחד נוצר בין שני עיתוני הילדים המובילים בישראל - 'נשיונל ג'אוגרפיק קידס' ו'אדם צעיר' ## התוצאה: רגעים ישראליים - פעילות לקוראות והקוראים שהיא כל כולה הוקרה לרוח הישראלית.  

יורם מארק-רייך

אתר כדאי לדעת

שיתוף פעולה מיוחד נרקם בין שני עיתוני הילדים המובילים בישראל במטרה לשמח את הילדות והילדים בימי המלחמה, ולהכיר להם את הרוח הישראלית שבימים אלה באה לידי ביטוי במלוא עוצמתה וחוזקתה.

בשנות ה-90' הייתי העורך של עיתון הילדים והנוער 'ראש צעיר', ושל עוד כמה שבועונים שהסתפחו אליו. המערכת היתה ממוקמת בנתניה, ולאורך שנות ה-90' נהגתי לנסוע כמעט יומיום מחיפה לנתניה, שם עבד תחתיי צוות של כותבים, גרפיקאים, מזכירות, מפיצים, נהגים ומה לא. כוורת רוחשת של פעילות אינטנסיבית, שהלכה ודעכה לקראת שנת 2000, אז הגיח האיום בדמותו של 'באג 2000', ואז גם פיניתי את מקומי לאיטו אבירם ולאורן ציבלין, שיחד עם הבן של הפרסומאית גימל יפית, אייל גרינברג, לקחו על עצמם את המשימה.

בשנות השיא של העיתון, שיצא לאור בכל שבוע, בדפי כרומו ועם קומיקסים ופוסטרים ומתנות שונות למנויים, היו אז כ-70,000 ילדים נרגשים שהמתינו לו בשקיקה, שיגיע וינחת אל תוך תיבת הדואר שלהם. האינטרנט כבר התחיל לתפוס אז גובה, והשמועה אמרה שהוא יילך וישתלט על המדיה, ויחד איתו קרב ובא סופם של עיתוני הנייר. 

למרבה השמחה, עיתוני הנייר עדיין שורדים. והנה הגיע שיתוף פעולה בין שני עיתוני הלידים 'נשיונל ג'אוגרפיק קידס' ו'אדם צעיר'. התקופה המאתגרת שבה אנחנו נמצאים מציפה את הקשיים, גם של העיתונות וגם שלנו כחברה, אבל האחריות שלנו כמבוגרים שמחנכים ילדים במציאות הזאת היא לתת להם תקווה להציג בפניהם את כל מה שיפה ברוח הישראלית. 

'רגעים ישראליים' הם פעילות משחקית, חווייתית וחינוכית, בהם ילמדו ויחוו הילדות והילדים ארועים ישראליים משמעותיים.

איור: עדי אלקין

בגיליון פברואר קיבלו קוראי המגזין את פוסטר המשחק, פוסטר מאויר שיש להשלים באמצעות הדבקת מדבקות, ומדי חודש עד יום העצמאות ה־76 של מדינת ישראל, יצורפו לכל מגזין מדבקות נוספות עד להשלמתו. כך ייהנו הקוראים מפעילות משחקית ומלמדת, שתחבר אותם אל הרגעים הגדולים של התרבות והחברה הישראלית: זכיות באירוויזיון, הישגים ספורטיביים, ענקי תרבות ומדע, מקומות מיוחדים בארץ ועוד. כל מה שחיובי וממלא תקווה. הפוסטר המרהיב, שיצרה המאיירת עדי אלקין, הוא רב פרטים והתרחשויות בסגנון ספרי "איפה אפי".

את הפוסטר ילווה מדור רגעים ישראליים, שיפרסם בכל חודש הסברים מעניינים על הפרטים השונים המאוירים בפוסטר, ובאתר יחכו לילדות ולילדים משימות וחידות להשלמת הידע הכללי.  

'נשיונל ג'אוגרפיק' קידס הוא הירחון הישראלי לילדות וילדים מבית נשיונל קידס. זהו מגזין הילדים הנפוץ ביותר בארץ המגיע לעשרות אלפי ילדים מדי חודש. מיועד לילדים בגילאי 7-13.

'אדם צעיר הוא ירחון חוויתי לילדות וילדים ששם דגש על סיפורים  ואיורים ישראליים מקוריים. מיועד לילדים בגילאי 6-11.

לעמוד הפרוייקט באתר נשיונל ג'אוגרפיק קידס: https://ngkids.co.il/2months/

לאתר אדם צעיר: http://www.adamtsair.co.il/

באתרים ניתן להחשף לפרוייקט, ולהצטרף כמנויים בהטבה מיוחדת.

לפרטים נוספים והזמנות: 08-9999410