חקלאי גרנות: סוף עונת האבוקדו עם זן ריד

חקלאי גרנות: סוף עונת האבוקדו עם זן ריד

הזן המיוחד, הנחשב לאבוקדו האחרון של העונה, מצטיין במפלס אחוז שומן נמוך ביחס לסוגי אבוקדו אחרים, בעל מרקם קרמי ומענג לאכילה

יורם מארק-רייך 

אתר כדאי לדעת

צילום: מירב אשכנזי

אנחנו משפחה שממש אוהבת אבוקדו. זללנו אבוקדו הרבה לפני שהגדירו אותו כמאכל-על, ולפני שיגענו על כל מעלותיו הבריאותיות. הוא פשוט תמיד היה טעים לנו. בסנדוויץ', בסלט, וגם סתם ככה לנשנש את בשרו מתוך הקליפה.

"חקלאי גרנות", חברת השיווק, מכירה והפצה של פירות וירקות לרשתות המזון והשווקים הסיטונאים, משווקת בימים אלה אבוקדו מסוג ריד במגוון אריזות תחת מותג "חקלאי גרנות".

אבוקדו מסוג ריד נחשב לזן משובח, טעים ומובחר, המסכם את עונת האבוקדו לקראת הקיץ, עד התחדשותה בתחילת ספטמבר. ריד הוא בעל אחוזי שומן נמוכים ביחס לסוגי אבוקדו אחרים, אך הדבר אינו פוגע במרקם שלו, שנשאר קרמי, עסיסי ובעל טעם ייחודי, מעט אגוזי. הריד צפוי להיות משווק עד לסוף יולי וניתן להשיגו בשווקים וברשתות המזון ברחבי הארץ.

כשרות: הרב אפרתי ובד"צ עדה חרדית.

מחיר: כ- 6.90 – 10.90 ₪ לק"ג.


כדאי לדעת / אבוקדו

האבוקדו נחשב לשומן בריא. כ-20% מהרכבו התזונתי הם שמנים בעלי תכונות המונעות כולסטרול, תהליכי חמצון ומחלות לב. יש בו כמות גבוהה של ויטמינים, חלקם ויטמינים מסיסים בשמן, שהעיקרי ביניהם הוא ויטמין E. זהו נוגד חמצון חשוב שמגן על הרקמות מפני נזקי חמצון, קרינה והרעלה. 

האבוקדו מכיל את כל חומצות אמינו החיוניות, וגם פחמימות – בעיקר סיבים תזונתיים שעוזרים לתהליך העיכול. האבוקדו עשיר מאוד באשלגן ודל בנתרן ולכן מתאים לבעלי נטייה למחלות לב וכולסטרול. באבוקדו יש ברזל, סידן, מגנזיום וויטמין C.