אמטריקס: לטיפול בפטרת הציפורניים

אמטריקס: לטיפול בפטרת הציפורניים 

הפורמולה החדשה של אמטריקס הוכחה קלינית כמביאה לשיפור מראה הציפורניים הנגועות בזיהום פטרייתי בתוך שבוע בלבד וללא צורך בשיוף

יורם מארק-רייך 

אתר כדאי לדעת

צילום: יח"צ פריגו

כ-10% מהאוכלוסייה סובלים מפטרת בציפורניים, והיא הגורם הנפוץ ביותר לבעיות ציפורניים בקרב מבוגרים. לרוב, פטרת המתחילה בציפורן אחת מתפשטת בהדרגה לציפורניים נוספות היות והתופעה מדבקת. 

בעוד שהתופעה נפוצה יותר בציפורני הרגליים, ישנם מקרים בהם נראה את התופעה גם בציפורני הידיים. פטרת ציפורניים מתאפיינת בהפיכתן של שכבות הציפורנים למחורצות ושבריריות. פטריה בציפורן מתפשטת לאט, וברוב המקרים ניתן לזהות את התסמינים הקלים בהתחלה. באופן הדרגתי צבע הציפורן משתנה, והיא נסדקת או מתפוררת. במידה והתופעה אינה מטופלת, הציפורן עלולה לנשור ואף לגרום במקרים מסוימים לכאב באזור הנגוע.  

אמטריקס שמושק כעת בפורמולה משופרת המביאה לשיפור הנראה לעין תוך שבוע בלבד, הינו תכשיר בצורת תמיסה לטיפול מקומי בציפורניים הנגועות בזיהום פטרייתי או פסוריאזיס. אמטריקס משפר את מראה הציפורניים ומטפל בפטרת ללא צורך בשיוף. מריחת אמטריקס על הציפורניים נעשית באמצעות שפופרת בעלת פיית סיליקון ייחודית, נוחה לשימוש וחסכונית. לטיפול יעיל יש למרוח את התכשיר אחת ליום, עדיף בערב, לפני השינה. 

לאמטריקס השפעה קרטוליטית פיזיקלית (קילוף עדין של השכבה החיצונית של הציפורן) המפרקת את התאים הפטרייתיים אשר לרוב גורמים לפטרת הציפורניים. בנוסף, אמטריקס מגביר את ההידרציה (לחות) בציפורן, מחליק את השכבות החיצוניות של לוחית הציפורן ומשפר את שלמות פני הציפורן. לאור תכונות אלו אמטריקס משפר את מראה הציפורן גם במקרה של פטריה, וגם במקרים בהם יש שינוי צבע או צורה בציפורן כתוצאה מגורם אחר (לדוגמא פסוריאזיס). 

סימנים ראשונים להטבה נראים בדרך כלל לאחר 1-2 שבועות טיפול. ההרכב של אמטריקס כולל: פרופילן גליקול, אוריאה, גליצרול וחומצה לקטית. כל המרכיבים הינם תרכובות המופיעות ברשימת החומרים שאושרו כבטוחים, מאושרים על ידי מנהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA) ומתכלים במלואם. המוצר נטול חומרים משמרים וחומרי ריח, ובטוח לשימוש בחולי סכרת ובמהלך הריון והנקה. 

מחיר: 138.70 ₪.

ניתן להשיג בבתי המרקחת, ברשתות הפארם, בחנויות אונליין נבחרות ובקופות החולים במחיר מוזל.