טירת כרמל: למרות משבר הדיור והקורונה

             טירת כרמל: למרות משבר הדיור והקורונה...

בקרוב מכרזים חדשים לבניית אלפי יחידות דיור חדשות בטירת כרמל...


צילומים: יחצ כרסנטי

בעת הקרובה עתידה  רשות מקרקעי ישראל להוציא מכרזי בנייה חדשים לאלפי יחידות דיור בטירת          כרמל ,הנהנית בשנים האחרונות מתנופת בנייה חסרת תקדים ,הגדולה בתולדות העיר .

 מידע חדש זה מהווה הפתעה של ממש לכל העוסקים בנדל"ן בישראל, בעקבות המשבר החריף אליו נקלע שוק הנדל"ן בכל רחבי המדינה עקב הקורונה הבריאותית ובעיקר הקורונה הכלכלית ,אשר גרמה לזעזוע של ממש בענף הדיור ולעיכוב בבנייתם של פרויקטים חדשים ,זאת לאחר שחלק ניכר מחברות הבנייה התלוננו על עצירה במכירות של דירות חדשות ברחבי המדינה.

בעקבות המשבר עיכבה רשות מקרקעי ישראל את יציאתם לדרך ולא הוציאה מכרזים חדשים לבניית דירות חדשות בערים השונות ברחבי ישראל . בעת האחרונה הודיעה הרשות כי היא מתעתדת להוציא מכרזים חדשים למכירת יחידות קרקע לבנייתם של למעלה מ -600 יחידות דיור חדשות בטירת כרמל כבר בעת הקרובה ובהמשך מכרזים לבניית כ-2,500 יחידות דיור חדשות נוספות.

ההודעה הזו העלתה סומק של שמחה וגאווה לפניהם של פרנסי טירת כרמל וכן לחברות הבנייה המעוניינות להתחיל לבנות במתחמי השכונות החדשות בטירת כרמל, אשר הפכה באחת מעיר מנומנמת לעיר המבוקשת ביותר בצפון ואחת המבוקשות במדינה כולה. 

על פי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה (הלמ"ס)עתידה העיר לשלש! את מספר תושביה  בתוך עשור ומחצה. כיום מתגוררים בעיר כ-24,000 תושבים ועל פי התכניות היא תמנה 73,000 תושבים ,בעקבות בנייתם של 10,000 יחידות דיור חדשות בשנים הבאות.

טירת כרמל נחשבת לאחת מהערים המבוקשות  והיפות בישראל בשל מיקומה בין הרי הכרמל לים התיכון ,מערכת החינוך המפותחת והעכשווית המותאמת למשפחות הצעירות המגיעות אליה וכן הקהילות החדשות הנהנות מחיי הקהילה הצעירים והתוססים בשכונות העיר החדשות ההולכות ומוקמות לאורכה של העיר ובמעלה הרי הכרמל.

 

הערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.