ווק סטריט: קר בחוץ, חם ונעים וטעים בפנים

אחרי כמה שנים בהן לא ביקרנו במסעדת מזון הרחוב האסיאתית ווק סטריט במרכז הכרמל, חזרנו לשם השבוע ## לשמחתנו, היא נותרה כפי שהיתה – מקום מומלץ למי שרוצה לאכול טעים, בריא ובזול ## נוספו גם לא מעט אופציות חדשות 

יורם מארק-רייך 

אתר כדאי לדעת 

צילומים: אתר כדאי לדעת

אחרי רצף של הרבה ימי גשם, הגענו אל מרכז הכרמל אל מסעדת המזון המהיר האסיאתית ווק סטריט. בעבר, כבר ביקרנו שם כמה פעמים, אבל די נדהמנו לגלות שמאז דצמבר 2019 לא היינו שם פיזית, ורק הזמנו משלוחים הביתה בתקופת הקורונה.   

לשמחתנו, המקום נשאר חמוד וטעים כפי שהיה, וגם נוספו מאז כל מיני מנות שלמיטב זיכרוני לא היו בתפריט בעבר היותר רחוק, כמו צ'יפס, צ'יפס בטטה, שניצלונים ועוד.   

אבל, את כל זה גילינו רק אחרי שהתיישבנו והזמנו פעמיים מרק טום יאם, זוג אגרולים צמחוני ומנה מוקפצת שהתכוונו לחלוק.  

רוב המנות ניתנות להרכבה אישית, אבל אני רק הדגשתי לגבי המרק שאני אלרגי לחלב קוקוס, וכשנשאלתי אם ארצה בתוכו בשר בקר, עוף או סלמון – בחרתי בסלמון.  לגבי כל שאר הרכיבים נתתי יד חופשית למנהל המסעדה, גנאדי, שמכיר אותי עוד מפתיחת המקום. 

בתוך דקות קיבלנו את המרק, שהיה חרפרף במידה, אבל לימים קרים חריפות קלה מסייעת לחימום הגוף. המרק היה חם וטעים, והכיל ברוקולי, פטריות מסוגים שונים, גזר, רצועות ג'ינג'ר, בצל ועוד.   

המרק לכשעצמו היווה ארוחה לכל דבר, כך שאחרי שחיסלנו גם את האגרולים הקריספיים (שכמובן הגיעו עם הרוטב האדום המתקתק) כבר היינו די שבעים, ואפילו את המנה הבודדה של המוקפץ שחלקנו, התקשינו לסיים, למרות שהיתה מאוד לטעמנו. 

מה שנחמד בווק סטריט זו האפשרות של כל סועד להרכיב לעצמו את המנה, ובכל פעם לשחק עם האופציות השונות ולהגיע למרקמים וטעמים שונים. 

שלב ראשון: בוחרים בסיס למנה (מתוך 7 אפשרויות: נודלס, אטריות, אורז ועוד). שלב שני: בוחרים תוספת בשרית/טופו, וגם 5 תוספות מתוך מבחר רב של ירקות (נבטים, קישואים, רצועות גזר, עלי תרד, פטריות יער, שעועית ירוקה, בצל, אננס, כוסברה ועוד). שלב שלישי: בוחרים את הרוטב (מתוך 10 אופציות מפורטות), וגם מה לפזר מעל המנה (שבבי בצל, בוטנים טחונים, תערובת שומשום ועוד).  

גם את רכיבי המנה המוקפצת השארנו לבחירתו של גנאדי, ואני חייב לציין שהוא קלע בול לטעמנו.   

בעודנו מתמודדים עם סוגיית האשמה הפולנית, לפיה לא משאירים אוכל בצלחת, כי יש ילדים רעבים בהודו – יצאה מהמטבח השפית הסינית, והגישה לנו סושי סלמון נא. גנאדי המנהל הסביר בחיוך, שזה פינוק ממנו כדי שנכיר גם את המנה החדשה הזו.    

הילדים הרעבים בהודו כנראה יישארו רעבים, כי הסושי היה כה טעים, שלמרות תחושת השובע חיסלנו אותו עד גרגר האורז האחרון. 

גנאדי והטבח האסיאתי נאלצו להצטלם איתי ולסמן רוקנרול באצבעותיהם, ואנחנו יצאנו משם שבעים ומבסוטים אל הקור שחיכה לנו בחוץ.   

כדאי לדעת: 

1. שלושת השותפים בווק סטריט - צחי ברגר, רונן כהן והשף עופר שטרית, הם גם הבעלים של רשת פלפלת הידועה, שחלק מסניפיה ממוקמים בבתי חולים, ושלנוכח הדרישות המחמירות, התרגלו השותפים לסטנדרטים גבוהים במיוחד, כך שבכל הקשור להגיינה ולטיב האוכל אנו רגועים לחלוטין בעת שאנו מבקרים בווק סטריט, או בעת שאני ממליץ לחברים ומכרים על המקום. 

2. ווק סטריט מציעה גם כריכים בהרכבה עצמית, ואני מודה ומתוודה שעדיין לא ניסיתי אותם, ומבטיח לעשות זאת בקרוב.

3. בכניסה למסעדה מוצבת עמדת שתייה לכלבים. זוהי יוזמה של אחד השותפים, השף עופר שטרית, שהינו חובב כלבים מושבע. סיפרו לי שמחוץ לכל סניף של הרשת הוא דאג להתקין עמדה כזו. הלוואי ורבים אחרים יקחו ממנו דוגמה.

כשר. 

משלוחים: 04-8-33-22-11 

אתר: https://www.wokstreet.co.il/

ווק סטריט. שד' הנשיא 129, מרכז הכרמל, חיפה