קפה ורדי: כשהנוף הוא חלק בלתי נפרד מהחוויה

בשבוע שעבר נפתח VERDI CAFÉ ברחוב יפה נוף 99, במקום בו פעל קפה 'כפיות' ## הוזמנתי להיכרות עם המקום שעבר שיפוץ יסודי ועם התפריט ## ובמקביל, הוקסמתי שוב מהנוף המנצח של חיפה היפה 

יורם מארק-רייך 

אתר כדאי לדעת 

צילומים: אתר כדאי לדעת

לפני כחודש פנה אליי חבר, שהינו הבעלים של מספר בתי אוכל ומסעדות באזור, וביקש ממני לדווח לעולם שבקרוב ייפתח ברחוב יפה נוף 99, בית קפה חדש בשם VERDI CAFE בדיוק במקום בו פעל בעבר בית הקפה 'כפיות' הזכור לטוב. 

לבקשת החבר פרסמתי בפייסבוק ידיעה עם תמונה של השלט שהוצב שם, וההתעניינות היתה רבה. הפוסט זכה למאות לייקים ותגובות. בשבוע שעבר נפתח בית הקפה אחרי 4 חודשי שיפוץ, וכמובן שהייתי בין הראשונים שהוזמנו להגיע ולערוך היכרות עם המקום. 

בהחלט הייתי סקרן לפגוש את המקום במראהו החדש. הפעם האחרונה בה ישבתי כאן היתה לפני כמה שנים, כשקפה 'כפיות' עדיין פעל. למיטב זיכרוני זה היה יום העצמאות, אבל זוגתי טוענת בתוקף שזה היה במימונה, מה גם שכמעט בכל ערבי יום העצמאות הייתי עסוק בהופעות עם להקת 'קילר הלוהטת'. בכל אופן, אני זוכר שרדיו חיפה פתח אז שם עמדת שידור, ושאני ישבתי לצדו של גד זאבי. אולי הוא יוכל להכריע איזה חג זה היה. 

VERDI CAFE אכן מעוצב בטוב טעם. החברים השקיעו ויצרו מקום נעים לשהייה, מה גם שהוא משקיף על הנוף הכי יפה של חיפה, ומהזווית בה הוא ממוקם רואים גם את הים וגם את הטבע הירוק והצמחייה הצמודה. מוזיקה נעימה בווליום סביר זרמה מהרמקולים. בעיקר קאברים ללהיטי פופ ורוק רך.  

ירדנו אל המפלס התחתון, ופגשנו שם את יזיד קאסם, וגם את מנהאל, שבעבר היה הבעלים של שתי מסעדות במושבה הגרמנית, פייסז ושחרזאדה. 

מנהאל (50) הגיע במהלך חודשי השיפוץ לתמוך ולייעץ לחברים מהניסיון הרב שלו, בעיצוב ובבניית התפריט. 

התפריט כולל ארוחות בוקר (שמוגשות לאורך כל היום), כמה סוגי פרנץ' טוסט, כריכים, סלטים, עיקריות, פסטות ומיוחדים. לאחר התייעצות עם יזיד, שגם הוא צבר כמה שנים טובות במסעדנות, בחרנו בשתי מנות מהמיוחדים: פטריות שמפיניון ממולאות בגבינות (66 ₪, ל-4 יחידות), וגלילות חציל ממולאות בגבינות שמנת (46 ₪ ל-3 יחידות).  

מהמנות העיקריות, אני בחרתי סלמון בקוניאק דבש ולימון (82 ₪), שהגיע ורדרד וטעים מאוד עם פירה לצדו. מהרוטב פחות התלהבתי. 

זוגתי בחרה פרנץ' טוסט עם סלמון (62 ₪), והופתעה לקבל טוסט ענק. בריוש מתוצרת בנדיקט עם כמות נדיבה מאוד של דג מעושן ושתי ביצים עלומות עם ממרח קרם צ'יז. כמה ענק, ככה טעים. ואיך אני יודע? מיד אחרי שסיימתי את המנה שלי, סייעתי לה לחסל את המנה שלה. טוב, האמת ששנינו יחד לא הצלחנו לסיים את הטוסט, שגם הגיע מלווה בסלט ירקות קטן, כך שהמשימה היתה לא פשוטה. 

על הקינוח נאלצנו לוותר מחוסר מקום. כן, האגדה אודות קיבה מיוחדת לקינוחים לא עמדה במבחן המציאות הפעם. נשמור זאת כאופציה לפעם הבאה. 

אגב, הגענו לשם בשעה 19:00, ונאמר לנו שבעיקרון המקום פועל משמונה בבוקר עד שמונה בערב בתקופת ההרצה. אבל, הוסיפו, הזמנים גמישים, ואם יגיעו לקוחות בשמונה, הקפה יישאר פתוח ככל שיידרש.  

ואכן, אתם בטח מנחשים, גם אנחנו גלשנו לסביבות שמונה וחצי בשהותנו שם, וגם הגיעו לקוחות אחרי השעה שמונה, וכמובן שהם התקבלו ברצון. כי כאשר הערב יורד, והאורות של חיפה בולטים בנוף החיפאי הנפלא, הם מעניקים אווירה קסומה, שלא כדאי לוותר עליה. 

לא כשר.

שעות פעילות: א'-שבת: 8:00 - עד הסועד האחרון.

טלפון: 04-8408949 

קפה ורדי. יפה נוף 99, חיפה.