MISS RANIN: שווארמה נוסח ארמניה

חברים שלי, שמבינים בשווארמה הרבה יותר ממני, המליצו בחום על 'מיס רנין' בעיר התחתית, שהיא כנראה היחידה בארץ שמציעה שווארמה בנוסח ארמני ## נעניתי להזמנתו של הבעלים מרואן מוסא, והגעתי לטעום... 

יורם מארק-רייך 

אתר כדאי לדעת

צילומים: אתר כדאי לדעת

בתחילת חודש ינואר פנה אליי מרואן מוסא באמצעות פייסבוק, והזמין אותי אל המקום החדש שלו, MISS RANIN, בעיר התחתית. הוא ציין שהוא מוכר שם גריל עוף, שיפוד פרגית, והכי מיוחד – שווארמה סוג'וק עגל. 

עברה חצי שנה, והשבוע סוף סוף מצאתי הזדמנות לקפוץ אליו. במהלך התקופה הזו יצא לי לקרוא דברי שבח שכתבו חברים שלי, ביניהם אבי ברקו ואייל חלבי, בקהילת השווארמה מפה לאוזן, כך שבאמת הסתקרנתי. החברים שלי מבינים הרבה יותר ממני בשווארמה, ואפשר לסמוך עליהם בעיניים עצומות ופה פתוח... 

הגעתי בשעת צהרים לוהטת. מצאתי חנייה בקרבת מקום. בפנים היה נעים וקריר, ואת פניי קיבלה מוזיקת בלוז-רוק קצבית, שהסתבר לי שהיא אהובה במיוחד על הבעלים. 

המקום גדול למדי, נקי מאוד ומדוגם. שני סיחים יפים הסתובבו להם. האחד – פרגית, והשני – סוג'וק עגל אדמדם, שלדברי מרואן אין עוד בארץ כמותו. הבשר מקבל את צבעו לאחר השרייה ארוכה במרינדה של עגבניות ותבלינים שונים. שווארמה בנוסח ארמני.  

עוד בטרם התיישבתי, סימסתי לידידי נימר זקנון, הבעלים של דיינר מנהטן, שהגעתי. נימר סיפר לי בזמנו שהוא מת על הסוג'וק הזה, והוא אפילו היה הלקוח הראשון של מרואן בעת פתיחת המקום. בקיצור, הבטחתי לנימר שאעדכן אותו ברגע שאגיע כדי שיתלווה אליי, אבל הוא היה תקוע במשרד הפרסום שלו (כן, יש לו לא רק את מנהטן), ולא הצליח להגיע. 

מרואן שיטח לאפה על הפלאנצ'ה, וגם גיהץ אותה קלות כדי שתהיה קריספית. הוא הכין לאפה עם סוג'וק ולאפה עם פרגית, ואת שתיהן הוא חתך לחצי כדי שאחלוק עם שותפתי לארוחה. 

אל השולחן הוגש גם צ'יפס, וגם כל מיני ירקות וחמוצים וחריפים למיניהם, שאפשר לקחת חופשי מהבר. במיוחד הוא המליץ על הרוטב לסוג'וק שעשוי משלושה סוגי פילפלים קלויים וקציפת שום. 

אלכוהול הוא לא מחזיק שם, כך שנאלצתי לשכוח מבירה ולהסתפק במים קרים. אני לא שותה ממותקים, אבל מי שכן – יכול למצוא סוגי משקאות שונים במקרר. זה היה טעים, וזה היה שונה מכל מה שאני מכיר. אין שם חומוס וגם לא סלטים. ההתמקדות היא בשווארמות, וכאמור – יש גם גריל עוף. קיבלתי לטעימה גם קבב, וגם הוא היה מצוין. 

מרואן (40) הוא שף במקצועו, ומגיל 17 הוא עובד במטבחים. אחרי שניהל מטבחי מסעדות שונות, החליט לפני כחצי שנה לפתוח עסק משלו, ולקרוא לו על שם אשתו, רנין, שהיא מורה במקצועה. 

"אצלנו במגזר עושים כבוד למורים," הוא הסביר לי. "לא  נוקבים בשם הפרטי. התלמידים פונים אליה בתור 'מיס רנין', ואני חשבתי שזה יכול להיות שם טוב למקום שלי." 

כשיצאתי משם, כעבור שעה קלה, שמתי לב, שממש ממול נמצא המשרד היפהפה של ידידי, עורך הדין הפלילי שלומי בלומנפלד. ברגע שנכנסתי למכונית והתחלתי לטפס לעבר הכרמל, קיבלתי ממנו ווטצאפ: "איך לא הבחנת בי? בדיוק יצאתי מהמשרד... קפוץ לקפה בפעם הבאה שאתה כאן!"

ימי פעילות: ב'-שבת: 11:00-22:00 

פייסבוקhttps://www.facebook.com/Missranin2022\

טלפון: 04-6955899 

MISS RANIN. דרך אלנבי 26, חיפה.