דומינו'ס: בלי פיצה

אחרי שהתרגלנו במשך שנים להזמין משלוח פיצות הביתה, נקלענו לסניף דומינו'ס בקריות ## אז אם כבר נכנסנו והתיישבנו, הזמנו מנות שאינן פיצה ## חלפו כמה חודשים והגענו לרעננה, אז נכנסנו גם שם לארוחה בסניף...

יורם מארק-רייך 

אתר כדאי לדעת  

צילומים: אתר כדאי לדעת

חיפה מלאה בפיצריות. יש רשתות ויש עצמאיות, יש ותיקות ויש חדשות, ויש כאלה שצצות ודי מהר נעלמות. 

אנחנו בדרך כלל נאמנים לדומינו'ס פיצה. עניין של שנים. זו חברה רצינית, ענקית, ותיקה, אמינה, והיא מצליחה להמציא את עצמה מחדש כל הזמן. כלומר, את התפריט. לא פלא שהיא ממשיכה להתפשט ברחבי המדינה ולפתוח עוד סניף ועוד סניף. ועוד... 

גם הבנות שלי, שכבר פרחו מהקן לטובת אזור המרכז, נותרו נאמנות לדומינו'ס. עבור סטודנטים פיצה היא פיתרון מושלם. 

אחרי שנים של הזמנות של פיצות הביתה או למשרד, נקלענו בחנוכה האחרון אל אזור הקריות של חיפה. השעה היתה שעת צהרים, ולפנינו ניצב שלט גדול של דומינו'ס. ואפילו מצאנו חנייה ממש ממול. אז לא ניכנס? 

ברור שנכנסנו. הרי אין טעם להזמין שליח, כשאנחנו ממתינים לו בחנייה ממול. 

האמת שהופתענו. לטובה. סניף נקי, מעוצב, מסודר, ממוזג. בצד עמד עץ אשוח עם מתנות ארוזות, לקישוט. חנוכה, קריסמס – זוכרים? אפילו כיסאות לתינוקות היו שם. מסעדה לכל דבר. 

בתור סוקר מסעדות ותיק, בדקתי את חדרי השירותים. לא פעם הם מלמדים על מצב ההיגיינה והניקיון במסעדה כולה, כולל במטבח. התרשמתי לטובה. נקיים ומוקפדים. ואפילו לא משעמם שם, כי על הקירות יש כל מיני עובדות חשובות וחשובות פחות מעולם הפיצות. קבלו אחת: הידעתם? הפיצה הכי גדולה שאי-פעם הוכנה היתה בגודל של מגרש כדורגל! 

הצצנו בתפריט, והחלטנו שאם כבר ישיבה במסעדה, אז נתעלם הפעם מהפיצות, ונבחר מתוך הקטגוריה ששמה "בלי פיצה".  

וזה מה שהזמנו: דומינוס ווינגס, צ'יזי רולס חמאה, צ'יזי רולס זיתים, סלט קיסר ובולגרית, כריך קרניבור, כריך סלופי ג'ו, גלידת בן אנד ג'ריס לקינוח. קיווינו להזמין גם בירה, אבל התברר לנו שלא מגישים שם אלכוהול. אז הסתפקנו בשתייה קלה. 

זו היתה התנסות ראשונה שלי בשלל המנות האלה, ונרשמה חוויה מצוינת. אבל – התברר לנו שהארוחה שבנינו לנו גדולה בהרבה מיכולת הקיבולת שלנו. לא נורא – לפחות טעמנו והתרשמנו. לטובה.  

הכריכים הגיעו חמים, קראנצ'יים ולוהטים, עטופים בנייר כסף ששמר על חומם. הסלט היה גדול ונדיב. הצ'יזי רולס נארזו לטובת ארוחת הערב, והכנפיים היוו הפתעה נעימה, כי כשהבנות שלי היו קטנות נהגנו להזמין עבורן כנפיים במסעדות שונות, וזה התקבע אצלי כ'ארוחת ילדים'. אז הפעם לא היו ילדות בסביבה, והבנתי שהן צדקו – הכנפיים הן החלק הכי טעים ועסיסי בעוף, מה גם שהן מגיעות במרינדה. 

ויש המשך...

בשבוע שעבר הזדמנתי לרעננה. ומה התברר? שבדיוק בקצה הרחוב בו שהיתי, פועל סניף של דומינו'ס. 

השעה היתה שעת צהרים מאוחרת. הגענו. הסניף פחות גדול ופחות מרשים מהסניף בקריות, אך התפריט זהה, והמטבח פחות או יותר פתוח. ניתן לראות את רוב תהליך ההכנה. שליחים נכנסו ויצאו. הסניף כולל רק 2-3 שולחנות בפנים, ועוד 2-3 בחוץ. העדפנו לשבת בחוץ. 

כלקח מההזמנה הקודמת, הסתפקנו הפעם ב: כריך יווני, כריך קרניבור, דומינוס ווינגס, שתייה קלה וגלידת בן אנ ג'ריס שחלקנו בינינו. כן, גם כאן לא מגישים בירה... 

החוויה היתה דומה. טעים, טרי, קראנצ'י, משביע.  

דומינו'ס אח"י אילת 61, קריית חיים. 

דומינו'ס אחוזה 289, רעננה.

תפריט: נא ללחוץ >> Dominos