ג'ינוס: 3 תפריטים ממטבחי העולם

במסעדת השף החדשה ג'ינוס בעיר התחתית, מציע השף ג'נאן סלימאן מנות דגל משלושה מטבחים אהובים: איטלקי, אמריקאי ודרום אמריקאי ## התוצאה: טעמים קלאסיים עם טוויסט מתוצרת עצמית ## והאם זה נכון שההמבורגרים שלו אכן נפלאים כל כך? ## יצאנו לבדוק...   

יורם מארק-רייך 

אתר כדאי לדעת   

צילומים: אתר כדאי לדעת

ג'ינוס 1 - במהלך חודש מאי יצר איתי קשר יהל אברמס, השף הצעיר (והמוכשר!!) בן ה-25 של מסעדת בר ים ברחוב הנמל 21, והזמין אותי להגיע ולערוך היכרות עם המסעדה. בעת שעשיתי את דרכי אליו, יצא לי להכיר את ג'נאן סלימאן, גם הוא שף צעיר בן 26, שהיה אז בשלב השיפוץ והעיצוב של המסעדה שעמד לפתוח במרחק 3 בניינים משם, ברחוב הנמל 27. ג'נאן, שכולם קוראים לו ג'ינו, הזמין אותי להגיע אליו לכשיפתח את המסעדה שתיקרא על שמו – ג'ינוס.  

ג'ינוס 2 – לפני כשלושה שבועות, מתקשר אליי ידידי נימר זקנון, הבעלים של דיינר מנהטן המשובח, וזועק לי באוזן: "יורם! אני יושב עכשיו במסעדה חדשה חדשה שנפתחה ממש בימים האלה ברחוב הנמל. אתה לא מבין איזה אוכל יש כאן! הם מגישים את ההמבורגר הכי טוב שאכלתי!! ואתה יכול לסמוך על המילה שלי, כי אני בעצמי מכין ומוכר המבורגרים! אתה חייב לבוא לכתוב על המסעדה ולפרגן להם!!" 

ג'ינוס 3 – השבוע נעניתי להזמנתו של ג'ינו, והגעתי בשעת צהרים מאוחרת. למזלנו, בדיוק כשהגענו יצאה מכונית מחנייה של כחול-לבן, ותפסנו את מקומה, כך שאפילו לא הספקנו לסבול מהשמש המעיקה.    

המסעדה לא גדולה, אבל נעימה ומזמינה, סימפטית מאוד. בר קטן של 4 מקומות, שולחנות בפנים ושולחנות בחוץ. אנחנו התיישבו בפנים. בגלל המזגן. מהרמקולים זרמה מוזיקה איטלקית ולטינית שהכניסו מיד לאווירה השמחה. חובה לציין גם את העיצוב הנאה והאלגנטי.  

ג'ינו, השף והבעלים, מגיע מכפר גוש חלב, מרחק נסיעה של שעה וחצי מכאן. את רחוב הנמל ואת סצינת האוכל המקומית הוא מכיר היטב, כי לדבריו בשנים האחרונות הוא נהג להגיע לבלות ולאכול כאן בכל סופ"ש. הוא נחוש להצליח, והוא משוכנע שיצליח - כי הוא מציע משהו אחר מרוב המסעדות סביבו.   

את דרכו הקולינרית הוא התחיל לפני שמונה שנים בקפה אלברטו בתל אביב, והתמחה בבישול איטלקי, צרפתי ולחמים ללא גלוטן ממכללת 'בישולים'. יש לו דיפלומות שף גורמה מקצועי, ושף גורמה השוואתי. זו לא מסעדתו הראשונה. אחרי שעבד במסעדת באלדנא בכפרו, ונאלץ לעזוב בשל הקורונה, הוא החליט לפתוח מסעדת משלוחים שמציעה מגוון מנות דיינר מושחתות, והיא מצליחה עד היום.   

מסעדת השף ג'ינוס היא מסעדת פיוז'ן, קז'ואל, שמציעה לסועד תפריט עם שלושה מטבחים פופולאריים. התפריט מחלוק לשלושה: מטבח איטלקי, מטבח אמריקאי ומטבח דרום אמריקאי. בכל קטגוריה מוצעות מנות שמאפיינות אותה. ראשונות, עיקריות וקינוח.    

כשהצצנו בתפריט, הסביר ג'ינו, שגם אם ממבט ראשון נחשוב שמדובר במנות מוכרות וסטנדרטיות, הרי שלמעשה בכל מנה יש טוויסט של השף.   

התחלנו עם ראשונות. מהמטבח האיטלקי הזמנו קרואסון טרטר עגל, מהאמריקאי – סלט ג'ינוס, ומהדרום אמריקאי – סביצ'ה דג ים. את המחירים ואת פירוט המנות תוכלו לקרוא בצילום התפריט המצורף. אציין רק שהמנות הללו אכן היו מיוחדות, וחשוב יותר – מעולות!   

לגבי העיקריות, התלבטנו. לאור הכרזתו של ידידי נימר אודות נפלאות ההמבורגר, היה ברור שננסה כזה. המבט נפל על המבורגר ששמו 'אל תישן לידי'. השם דרש הסבר, כמובן, וג'ינו הפנה את תשומת ליבנו לכך שהוא מכיל שום קונפי, רכיב שיש לו השלכות.   

היות וכך, זרמנו עם המלצתו של השף – בורגר חגיגי, שכולל גם ביצת עין, גבינה שוויצרית וספייסי מיונז. העיקרית הנוספת שהוזמנה בהמלצתו היתה מהמטבח הדרום אמריקאי – היי ברזיל, שלפי התפריט כוללת סטייק פיקניה ואננס צלויים.   

ההמבורגר אכן היה מעולה. טעמים שהשתלבו יחדיו והתפוצצו בפה. המנה השנייה אכזבה מעט. הבשר אכן היה איכותי, טעים, פרוס ומוגש במידה הנכונה, אבל הוא הצטנן במהירות. וגם: היתה חסרה לנו תוספת כלשהי, מעבר לפיסות האננס הטעימות לכשעצמן.   

לקינוח, חשקנו בטירימיסו, אבל הוא אזל, וקיבלנו במקומו פאי תפוחים ופאי אגוזים, שחתמו ארוחה טובה עד מאוד והותירו טעם מתוק.   

שעות פתיחה: א'-ד': 12:00-23:00; ה'-שבת: 12:00-24:00    

טלפון: 04-8574432. 

משלוחים: יהיו בהמשך.

ג'ינוס. הנמל 27, עיר תחתית, חיפה