יאללה יאללה: איזה בורגר תרצו לחטוף?

יאללה יאללה: איזה בורגר תרצו לחטוף?


יום ההמבורגר הבינלאומי מתקרב... ## מתי? ב-28 במאי ## ניצלנו הזדמנות שהיינו בקריות, כדי לקפוץ לרבמד ולפגוש את ניר אוחנה ומאיר סוויסה שהזמינו אותנו למסעדת ההמבורגרים שהם מפעילים שם ## זול, מהיר, טעים ולא יומרני

יורם מארק-רייך 

אתר כדאי לדעת

צילומים: אתר כדאי לדעת

נתחיל בווידוי: מעולם לא ביקרתי ברבמד שבקריית מוצקין. וידוי נוסף: אפילו לא ידעתי שהוא קיים עד השבוע.

אבל בתחילת השבוע, כשהזמינו אותי לקפוץ ליאללה-יאללה, כשאני בסביבה, ושאלתי מה זה רבמד ואיפה זה? – הסתכלו עליי החברים הקרייתיים כאילו נפלתי מהירח. איך זה ייתכן שלא שמעת על הרבמד? הם השתוממו, זהו הקניון הראשון שנוסד בקריות!

הרבמ"ד (כך כותבים את שמו, כי זה קיצור של: רב ממדים) הוקם בשנת 1983 כמיזם של ראש העירייה דאז, משה גושן, בשיתוף יזמים מקומיים. למעשה, זהו הקניון הראשון שנוסד בקריות, ובעצם מראשוני מרכזי הקניות מסוג זה בישראל כולה.

תמיד נחמד ללמוד משהו חדש. וכך עצרנו שם השבוע, עלינו אל הקומה השנייה, ליד חדר הכושר אייקון, ונפגשנו עם הבעלים, ניר אוחנה, שהתגלה כבחור חביב וסימפטי עד מאוד.

ניר, בכלל הגיע מעולם מעצבי השיער, ועבד במשך שנים רבות במספרות בכרמל ובהדר. יכולתם לפגוש אותו אצל שוקי זיקרי. בכל אופן, הוא הבטיח לעצמו שבגיל 40 ינטוש את תחום הספרות, כי הקהל מעדיף ספרים צעירים ואופנתיים.

כך הוא מצא את עצמו מתגלגל אל עולם הקולינריה, שכמובן גרם לו להעלות כמה קילוגרמים עודפים על הגוף. הוא והשותף שלו, מאיר סוויסה, נשבו בקסמו של הרבמד, והחליטו לפתוח שם המבורגרייה. הם התקשו למצוא לה שם, אבל שמו לב שבשיחות שלהם חוזרת שוב ושוב המילה "יאללה". מכאן ועד להחלטה לקרוא למקום "יאללה יאללה", הדרך היתה קצרה. שם מצוין למזון מהיר.

תפריט המסעדה מציע מגוון רחב של מנות כמו: המבורגר בקר, המבורגר טלה, סלופי ג'ו, חזה עוף, שניצל קריספי, קציצות עוף, קבב רומני, כנפיים, נקניקיות, שקשוקה ועוד.

המחירים זולים למדי. ניר: "המצב במשק לא קל, וחשוב לנו להתאים את עצמנו למצב ולהציע מחירים נמוכים ככל האפשר. יש פה בתי ספר סביב, וכשהתלמידים מציפים את המקום, אנחנו רוצים שלכל אחד מהם תהיה אפשרות להשביע את הרעב."

ליקטנו כמה מחירים לדוגמה: סלט אסיאתי – 12 ₪. סלט ירקות – 12 / 18 ₪. צ'יפס – 12 ₪. צ'יפס בטטה – 12 ₪. טבעות בצל – 12 ₪. כדורי פירה – 12 ₪. אורז עם שניצל / חזה עוף / קציצות עוף / סלופי ג'ו – 20 ₪.

לאחרונה, המקום מציע גם עסקיות, שתקפות בישיבה במקום בלבד. העסקיות כוללות המבורגר בלחמנייה (160 / 220 גרם) + תוספת + גזוז. בהתאמה: 38 / 46 ₪.

עסקית ילדים – המבורגר 80 גרם / שניצל / נאגטס / נקניקיות + ציפס / כדורי פירה + גזוז ב-22 ₪. 

המסעדה מעסיקה גם עובדים מוגבלים, בשיתוף עמותות מהאזור. ניר סיפר לנו בהתרגשות על ההתנסות שלו עם האנשים המיוחדים האלה, ועד כמה רבה החשיבות לשלב אותם בקהילה. 

השותף מאיר הינו שומר מסורת, כך שהמסעדה מפסיקה את הפעילות בצהרי יום שישי, וחוזרת לפעול ביום ראשון, מה שמאפשר לה לשמור על כשרות, ולשותפים ליהנות מסופשבוע רגוע בבית. 

אנחנו טעמנו המבורגר, סלט אסיאתי, סלט ירקות, קבב רומני, נקניקיית מרגז, צ'יפס קריספי, כדורי פירה, טבעות בצל וכדורי פירה. את הארוחה ליווינו בשתיית בירה קורונה, וגם גזוז של פעם (שטעמו המיוחד היה שילוב של טעמי אננס, תפוח ודובדבן). 

היה טעים, היה מהיר, והיה כיף להכיר את הבעלים, ניר ומאיר, שהם חברים טובים מזה 25 שנים. לאור ההצלחה, הם חושבים להתרחב. זכיינים, סניפים. יאללה, יאללה, חברים – לכו על זה!! 

כשרות: כן. 

שעות פעילות: א'-ה': 9:00-21:00, שישי: 9:30-15:00 

משלוחים: כל אזור הקריות. 

טלפון: 04-8882010 

יאללה יאללה. רבמד. שד' בן גוריון 84, קריית מוצקין.