שווארמה במבינו: הקאמבק

שווארמה במבינו: הקאמבק

התגעגעתם לשווארמה במבינו הוותיקה שפעלה עשרות שנים בדרך יפו ונסגרה במהלך הקורונה? ## קבלו את שווארמה במבינו החדשה, ברחוב הבנקים 2, שמפעילים ראמי חליפה והילאל סובאח, דור שלישי לשושלת במבינו

יורם מארק-רייך 

אתר כדאי לדעת

צילומים: אתר כדאי לדעת

במשך עשרות שנים, מאז 1984, פעלה שווארמה במבינו עתירת התהילה ברחוב השווארמות של חיפה, דרך יפו, לצד אלופי שווארמה נוספים. כל חובב בשר מקומי עצר שם כדי לשבור את הרעב, וגם ממרחקים נהרו, כי מאז ומתמיד חיפה ידועה בשווארמות שלה. מיליוני סיחים נטרפו שם.

במהלך מגפת הקורונה נסגרה שווארמה במבינו, לצערם הרב של לקוחותיה. ממש באותו זמן חזר ארצה ראמי חליפה, אחרי שהות ארוכת שנים בגרמניה, שם עסק בי היתר גם במסעדות, אבל יותר בכיוון של אוכל מקסיקני.

חליפה הוא חבר ילדות של חוסאם סובאח, המכונה "במבינו". חוסאם הוא בנו של במבינו המקורי, והוא החל את ההיכרות שלו עם עולם הבשר כבר בגיל 15, כאשר נקרא לסייע לאביו באטליז המשפחתי.

חליפה: "כשחזרתי לחיפה נדהמתי לשמוע שהשווארמה נסגרה. ואז בא לי הרעיון לפתוח מחדש את השווארמה יחד עם הילאל סובאח, הבן של חוסאם. זה היה חשוב להחזיר את השם לתודעה, כי במבינו זה מותג חיפאי."

וכך, ב-17.3.22, חזרה לחיים שווארמה במבינו, הפעם ברחוב הבנקים 2. תמצאו שם את ראמי חליפה, את הילאל בן ה-20, שהוא דור שלישי לשושלת במבינו, ואת אנשי הצוות.

קשה לפספס את המקום במבט מן הרחוב, כי הוא צבוע בחוץ בצבע אדום. בפנים מפוזרים כ-10 שולחנות, ועוד אחד או שניים בחוץ, לטובת המעשנים. המקום נקי ומצוחצח, ומעורר תיאבון. עמדת סלטים להגשה עצמית ממוקמת באחת הפינות, ובה מגוון חמוצים וירקות סלט. 

נתחי הבשר נעוצים בשכבות על גבי השיפוד המסתובב, שמכיל שכבות בשר עגל, מנתחים שונים, תבלינים ושומן טלה שמוסיף טעם לבשר ומונע ממנו להתייבש. הסיח מסתובב לו באיטיות בסמוך למקור חום, ונוצרת על פניו שכבה של בשר צלוי היטב. בעת הכנת מנת שווארמה לסועד נחתכת מגוש הבשר רק שכבת בשר צלוי זה באמצעות סכין חדה, והסועד מקבל לתוך הפיתה או הצלחת רצועות דקות וקצרות של בשר צלוי ועסיסי.

הוזמנתי להגיע לטעום מהשווארמה, אבל נאמר לי מראש שהמקום פתוח עד הביס האחרון, והומלץ לי להגיע לפני השעה שלוש בצהרים, כי לא בטוח שעוד יישאר משהו מהסיח אם אגיע מאוחר יותר.

כשהצלחתי סוף סוף להתייצב בשעת צהרים מוקדמת יחסית, בישר לי ראמי כי הם הגדילו את הסיח, וכמות הבשר הנוכחית מבטיחה שגם מי שיגיע מאוחר יותר ייהנה משווארמה טעימה.

קיבלתי כמות נאה של בשר בצלחת, ולצדה פיתה, חומוס, ירקות וחמוצים, הזלפתי על הכול טחינה, ונהניתי ממנה נכבדה של נוסטלגיה טעימה. אין ספק שאחזור לכאן שוב.

מומלץ להגיע, ומי שרוצה להשתכנע עוד יותר, וגם לראות על הדרך הדגמה של הכנת הבשרים וטיפים קטנים, כדאי שיחפש את הסרטונים שמעלה לפייסבוק חוסאם סובאח, האב הגאה ואשף הבשרים, שנמצא במסעדת קולוני גריל.

שעות פתיחה: א'-ו': 10:30 עד 20:00 או עד הביס האחרון, מה שבא קודם. שבת: בינתיים סגור.

משלוחים: יש.

טלפון: 04-8521474

שווארמה במבינו. הבנקים 2, חיפה