פיתו'ש: חוויה קולינרית לא בצלחת


פיתו'ש: חוויה קולינרית לא בצלחת
 

הוזמנתי לסניף החדש של פיתו'ש בשד' ההסתדרות 157, וחשבתי שאחטוף לי אסאדו מפורק בפיתה ואסע לי לדרכי ## אבל לבעלים, אבי לסרי ואושרי בניסטי, היו תוכניות אחרות עבורי ## הם פתחו לי שולחן, הרימו איתי צ'ייסר, וישבו איתי לשיחה על המצב ובכלל...

יורם מארק-רייך 

אתר כדאי לדעת

צילומים: אתר כדאי לדעת

בדצמבר לפני שנתיים פתחו אבי לסרי ואושרי בניסטי את פיתו'ש ברחוב אח"י אילת 19 בקריית חיים. מאז, דיברנו כמה פעמים שאקפוץ כאשר אהיה בסביבה. רציתי, אבל לא יצא לי.

לפני ימים אחדים פתחו אבי ואושרי סניף נוסף של פיתו'ש, והפעם בשד' ההסתדרות 157, בצמוד ל-BP ולסולם יעקב. שוב הבטחתי להגיע כאשר אהיה בסביבה.

רצה הגורל, וגיליתי שיש לי תור בצהרי היום אצל הקרדיולוגית שלי באסותא, לב המפרץ. מיד אחרי שסיימתי את הביקור אצלה, והתבשרתי שכל המדדים שלי – לב, כולסטרול וכל מיני כאלה – ממש טובים, החלטתי להמשיך לכיוון הפיתו'ש החדש.

זו היתה שעת צהרים, וחשבתי שנרביץ פיתה עם משהו בשרי, אשתי ואני, ונחזור הביתה בסבבה. אבל לאבי ואושרי היו תוכניות אחרות עבורנו. הרמנו כולנו צ'ייסר עראק, ואז החלו לזרום אל השולחן מנות פתיחה וסלטים, ברוסקטה עם אסאדו מפורק, צ'יפס ובטטות מדורה ותפו"א מדורה, וחמוצים ומטבלים ומה לא.

ואחרי כל הטוב הזה, שרק טעמנו ממנו כדי להשאיר מקום לפיתות, הצצנו בתפריט. הרעיון של פיתו'ש הוא ארוחה בשרית שלמה בפיתה. למנות יש שמות כמו מפנקת (אסאדו מפורק עם בצל מקורמל), מרגז נוגס (נקניקיות מרגז חריפות), דוד בבר (טחול), קבבוש (קבב טלה), פרגי (נתחי סטייק פרגית על האש), ועוד.

אבל אנחנו בחרנו במנת הדגל של המקום, שנקראת הגברת הראשונה, והיא מכילה רצועות אנטריקוט וגם כבד אווז. הפיתות עצמן טעימות מאוד, ויוצאות מאודות וחמות, בשרן עבה ורך, והן סופגות את טעמי הבשרים והתוספות שאפשר לבחור מתוך הוויטרינה. אפשר לומר שאבי ואושרי מיישמים בתוך הפיתות שלהם את הניסיון והמקצוענות שהם רכשו במשך השנים הארוכות שלהם במטבחים.

אנחנו, שהיינו אורחי המקום, גם צ'ופרנו בצלעות טלה על הטופ של כל הטוב הזה. ואחרי שסיימנו (טוב, לא באמת סיימנו, כי היה המון אוכל), התכבדנו במגוון קינוחי פרווה ופירות חתוכים.

אבי ואושרי גרים בעכו, וכמובן שיש לנו חברים ומכרים משותפים. הקשר המקצועי ביניהם החל באולם ארועים, בו שימש אבי בתור מנהל הבר, בעוד שאושרי עבד במטבח. מאוחר יותר, כאשר אבי כבר למד מינהל עסקים במכללת הגליל המערבי, הזעיק אותו אושרי יום אחד כי היה לו מחסור בכוח אדם. אבי הגיע לעזור, ומאז לא עזב את התחום.

הם חברים טובים והם שותפים כבר 12 שנים. השותפות התחילה בעכו כשפתחו מקום אוכל שכיכבה בו הפרנה, התפתחו למסעדה, ופתחו גם קייטרינג לארועים שפועל בהצלחה עד היום, קייטרינג  טרומפטה.

שניהם באים מעולם הארועים, וגם הגישה שלהם נולדה שם. חוויית האירוח. כאשר פתחו את העסק הראשון של פיתו'ש נוצר תור ארוך של אנשים רעבים. אבי ואושרי הבינו שהחוויה הראשונית היא הקובעת, ולכן הציעו לכולם לבחור לעצמם סלטים חופשי, וכך הלקוחות שהמתינו לתורם מילאו את הבטן המקרקרת והעבירו את הזמן בכיף, עד שקיבלו את הפיתה המבוקשת. לקוחות שיוצאים בתחושה טובה הם לקוחות שיחזרו שוב וגם ימליצו לחבריהם. את אותו הדבר מממשים השניים גם בסניף החדש.

הסניף נמצא כעת בתקופת הרצה, וכבר בימים אלה הוא תופס פופולאריות ומככב ברשתות החברתיות. גם המחיר הוא מחיר הרצה – 35 ₪. ותזכרו, מלבד הפיתה הגדולה והנדיבה בבשרים טעימים, אפשר להתכבד גם באחלה טעמים מתוך בר סלטים מגוון.

יש מקומות ישיבה בפנים וגם בחוץ, ואת הקיר הפנימי מעטר ציור נהדר של האמן שמעון וונדה, שמתמחה בציורי קיר.

בימי שישי התפריט מתרחב ומציע חלות עם שניצל, מטבוחה וחציל, קציצות ועוד. מסיבת חאפלה נוסח קבלת שבת בשכונה. הטאץ' הוא מהמטבח המרוקאי, וכבר סיפרתי לא פעם שזה המטבח האהוב עליי.

כשר.

ימי פעילות: א'-ה': 11:00-22:00, שישי: 11:00 עד חצי שעה לפני כניסת השבת. 

* חמישי: עם סיום תקןפת ההרצה, המקום יהיה פתוח עד 4:00 לפנות בוקר.

משלוחים: קריות, צ'ק פוסט, נשר אזור תעשייה

פייסבוק: ללחוץ > פיתוש 

טלפון: 04-8725245

פיתו'ש. שד' הסתדרות 157, חיפה