מיט מאסטר: הגריל-בר נחת בחיפה!

מיט מאסטר: הגריל-בר נחת בחיפה!

אל שורת המסעדות בעיר התחתית הגיע שחקן חדש שכדאי להכיר ## הלקוחות החיפאים של מיט מאסטר בצומת קריית אתא ביקשו יפה, ויאן שניידר פתח כעת סניף גם ברחוב הנמל בחיפה ## הוא הזמין אותי לארוחה מושחתת של בשרים, דגים ופירות ים על גריל פחם, בצירוף בירות מהחבית, ושרדתי על מנת לספר...

יורם מארק-רייך 

אתר כדאי לדעת

צילומים: אתר כדאי לדעת

חמישי בערב. אי-שם, בנתניה הרחוקה, עו"ד ליאור פרי, חברי המלומד, טורק את דלת המשרד, ובכך סוגר מאחוריו את השבוע העמוס שחלף עליו. ואז הוא יורד אל השוק המקומי, מנגב חומוס, שותה סודה ושמח בחלקו.

חמישי בערב. חיפה. אני מסמס אל ליאור: "מה קורה, אתה כבר בחומוסייה?" וליאור עונה: "אני כבר בבית, נח אחרי החומוס."

איך נפלו גיבורים. ב-25 השנים האחרונות יצאנו יחד אל עשרות רבות של מסעדות ופאבים, לטובת סיקור בעיתון, וליאור היה מחסל ושואב לתוכו במהירות ליטרים של בירה, פירות ים, בשרים, פחמימות ומה לא. אבל בשנים האחרונות הפרטנר שלי עבר לאכול כשר, ואז הפסיק לאכול בשרים, ואז הפסיק (כמעט) לגעת באלכוהול, ואז ויתר על פחמימות וסוכרים. 

בקיצור, נשארתי לבד במערכה.

ובחזרה אל חמישי בערב. ליאור כבר בבית, אבל אני קיבלתי ווטצאפ מידידי יאן שניידר, שפתח ברחוב הנמל 27 סניף חדש של מסעדת מיט מאסטר שלו, ואני בדרכי אליו. יודע שאני הולך לשחזר את ארוחות השחיתות שלי עם ליאור, אבל בלי ליאור.

יאן שניידר הוא הבעלים של MEAT MASTER, מסעדת בשרים צלויים על גריל פחם ומעושנים, ברחוב חלוצי התעשייה 6. הוא הסביר לי פעם: "אלופי הבשרים הם הארגנטינאים והקווקזים. הקווקזים מעלים הכול על שיפודים, כולל צלעות טלה. הארגנטינאים אוהבים רשתות. אני ערבבתי, ולקחתי משניהם את הטוב ביותר."

יאן (56) עלה ארצה בגיל שש וחצי מאוקראינה. אבא שלו היה דור חמישי לקצבים, כך שעסקי הבשר עברו אצלו בתורשה. האבא, מוסיק שניידר ז"ל, היה מסעדן מצליח ומפורסם, בעיקר בקרב הקהל הרוסי, ובין היתר – הבעלים של מסעדת מוסקבה המפורסמת.

יאן עצמו נסע ללמוד רפואה בחו"ל עם תום שירותו הצבאי, הפסיק את לימודיו, חזר ארצה, ניסה את כוחו כסוכן ביטוח, ובסופו של דבר מצא את עצמו בתחום המסעדנות. זה אצלו בגנים.

המסעדה שלו בחלוצי התעשייה אינה כשרה לפי ההגדרה, מה גם שהיא פועלת בשבת, אבל אין בה חזיר, אין פירות ים, ואין ערבוב של בשר וחלב.

הוא פתח אותה שם, בצומת, לפני שנתיים, ביולי 2020. קהל הסועדים הנלהב לחץ עליו לפתוח סניף גם בחיפה, והנה, באמצע יולי 2022, הוא פתח את מיט מאסטר החיפאית ברחוב הנמל 27, שפועלת במקביל לזו שבחלוצי התעשייה.

הקונספט די דומה, אבל בכל זאת יש כמה הבדלים: למשל, כאן יש גם פירות ים, והרבה יותר אופציות של אלכוהול. ועוד הבדל: שם, באים כדי לאכול. כאן, מדובר גם בחוויית בילוי. אפשר לעשן ולאכול תחת כיפת השמיים בשולחנות שמפוזרים בחוץ, ולספוג את אווירת רחוב הנמל ששואב אליו את הפודיז החיפאים וגם תיירי אוכל שמגיעים לטעום ממה שיש לחיפה להציע.

הדלפק כולל תצוגה בקירור של בשרים, דגים ופירות ים, והבחירה בהחלט קשה. הכול נראה נקי ומגרה, וכל כך הרבה אופציות. יאן, שכבר מכיר אותי ואת ההעדפות שלי, חוסך לי את ההתלבטות. הוא פוקד עליי לבחור בירה, ולכל היתר הוא כבר ידאג.

אני מאוד אוהב בשר, אבל בשנים האחרונות מאוד הפחתתי את צריכתו, וביקשתי מיאן לא להגזים עם כמות האוכל שהוא מתכוון להגיש לי. הוא מוודא ששותפתי לארוחה אוהבת פירות ים (אני פחות מחבב אותם), ועובר אל המטבח לעבוד על הגריל.

המלצרית אנגלינה מוזגת לי חצי ליטר קסטיל רוז' מחבית (39 ₪), ולזוגתי חצי ליטר בדווייזר מחבית (25 ₪). 8% האלכוהול של הקסטיל רוז' לא באמת משפיעים עליי, אבל לגבי הארוחה שעומדת להגיע, אני מחליט מראש לאכול שפוי.

המלצרית מביאה לשולחן ג'בטה פרוסה שיצאה זה עתה מהתנור, ומתחילה להעמיס סלטים שונים, ביניהם: חציל, חומוס, עגבניות עם עלי בייבי, סלק, גזר, כרוב סגול, פילפלים, חמוצים ועוד. החומוס, אגב, מעולה, וכך גם סלט העגבניות שמפוזרים בו בנדיבות קטניות, צימוקים וקשיו. זוגתי שיבחה מאוד את החציל.

הסלטים טעימים, אבל אנחנו מקפידים שלא להתמלא. וטוב עשינו, כי כעבור רבע שעה מגיע יאן עם שני מגשי עץ גדולים. אחד מכיל נתחים של דג סלמון ופירות ים שונים כמו שרימפס, קלמרי ממולאים ועוד, והאחר מכיל צלעות טלה חלבי, רולדה טורקית, אווז, פטריות, שייטל, אנטרקוט, שקדי עגל, נתח קצבים ועוד.

"אפילו בכוחות משותפים לא נצליח לחסל רבע מהכמות הזו!" אני מתריע. "וזה עוד אחרי שהבטחת לא להגזים..." 

"הכול טוב," מרגיע יאן. "תאכלו כמה שבא לכם. חשוב לי שתטעמו מכמה שיותר שיפודים. וגם מהפלוב, שזה אורז על בסיס שומן כבש."  

המשימה היתה קשה, ואכן רק טעמנו דגימות מכל שיפוד ומכל מה שהוגש לנו. יאן זרם איתנו, כי גם הוא עצמו מקפיד כיום על בריאותו ועל כמויות אוכל סבירות. הוא הוריד 20 קילו מאז הפעם האחרונה בה נפגשנו, מטעמי בריאות. הוא כבר לא טועם בלי סוף בעבודה, ואחר כך יורד על המקרר בבית.

האוכל נהדר, האווירה נעימה, והעיצוב מושקע, אם כי יאן מתכנן לקשט את הקירות ולהוסיף אלמנטים. מהרמקולים זרמו שירי פופ-רוק עם דגש על האייטיז, שהם המועדפים על יאן, עוברי אורח הציצו פנימה לעשות היכרות עם המסעדה החדשה, ולקוחות הגיעו כדי לסגור תאריכים לארועים שונים.

אז אם אתם אוהבים בשרים על הגריל, שיפודים, פירות ים, אלכוהול ואווירה תואמת לכל אלה – תגיעו לביקור היכרות ותמסרו ד"ש. יאן הוא בחור לבבי ושמח, וכיף לבלות איתו.

הלקוחות הוותיקים יגיעו גם ללא ההמלצה שלי, כי בזכותם הוא פתח את הסניף החיפאי והגיע גם אלינו.

ימי פעילות: בתקופת ההרצה: ג'-שבת: 12:00-22:00

עסקיות: ימים א'-ה': 12:00-17:00 (בתקופת ההרצה, ימים א'-ב' – סגור)

משלוחים: בינתיים – באמצעות תן ביס.

טלפון: 04-8805555

תפריט / מחירים: bit.ly/MeatMaster_Menu

פייסבוק: https://www.facebook.com/meat.master.il

מיט מאסטר. הנמל 27, חיפה