לנדוור: השניצל שניצח אותי

לנדוור: השניצל שניצח אותי  

רשת מסעדות לנדוור ממשיכה את המהפך הקולינרי, ומשיקה את קטגוריית השניצלים בתפריט חדש שבנתה השפית יהלומה לוי ## יצאנו לטעום את 'שניצל נאמס', המנה הזוכה של השף גיא רוזמרין בתוכנית 'משחקי השף' ברשת 13... 

יורם מארק-רייך 

אתר כדאי לדעת

צילום: נועם פריסמן

נראה לי ששניצל הינו המאכל הכי נדוש והכי מצוי במטבח הישראלי. מנה קלה ומהירה להכנה. אפילו אני, שאוהב לאכול אבל שונא לבשל, מצאתי את עצמי לא פעם טובל חזה עוף לתוך ביצה טרופה עם פירורי לחם ותבלינים, ומעיף אל המחבת עם השמן. הילדות המורעבות היו מרוצות וגם אני, כי יכולתי לבשר לאימא שלהן שהצלחתי להכין להן ארוחת צהרים!

אבל מה כבר אפשר לחדש בשניצלים?

צילומים: אתר כדאי לדעת

מסתבר שיש מה לחדש. רשת המסעדות לנדוור, משיקה ארבע מנות שניצל חדשות. המנות משלבות תוספות מיוחדות בשילוב עם קלאסיקות מוכרות, לחמניות בריוש טריות הנאפות במאפיית 'לנדוור' ורטבי סלסה מיוחדים.

שפית רשת לנדוור, יהלומה לוי, מוליכה כעת מעבר אסטרטגי של הרשת – מבתי קפה לרשת ביסטרו בפריסה רחבה. תפריטי השניצל החדשים יוכנסו אל כ-50 מסניפי הרשת הלא כשרים. 

הוזמנתי מטעם הרשת לטעום מהשניצלים החדשים, ובמיוחד את מנת 'שניצל נאמס', המנה הזוכה של השף גיא רוזמרין שזכה במשימת השניצל בתוכנית 'משחקי השף' ברשת 13. מלבדה מציע התפריט עוד 3 מנות שניצלים חדשות: שניצל שייטל (78 ₪), שניצל ענק שזכה לשם קלאסיקה של שניצל (72 ₪), וקריספי שניצל (62 ₪). 

רשת 'לנדוור' נוסדה בתל אביב בשנת 2004, והיא מונה כיום 65 סניפים בפריסה ארצית. אני הגעתי אל הסניף בגרנד קניון, שם ביקרתי בדיוק לפני 6 שנים, בסוף דצמבר 2016, כאשר נפתח על ידי הזכיין עמית שקלר ושותפו אלון ממן

הסניף נמצא ממש בתחתית הקניון, בצמוד לבתי הקולנוע, וזה גם אחד היתרונות שלו, כי אפשר לצאת ממנו ולשבת לאכול בחוץ, שזה משהו מאוד נדיר בקניון. 

שמחתי לפגוש שוב את עמית ואת אשתו הנחמדה מאיה, שאמרה שהיא בטוחה שהכתבה הישנה שלי על המקום נמצאת אצלם בעמוד הפייסבוק. נבדוק בהזדמנות. אגב, זה לא סיפור קלאסי על רומן שהתפתח בין מלצרית לבעלים של עסק. ממש לא. השניים נפגשו והכירו זה את זו במסיבה שהתקיימה בטכניון... 

כחובב מרקים מושבע רציתי להזמין לפתיחה מרק דלועים כתום, אבל לא היה. הזמנתי במקומו מרק עוף עם כיסוני בשר קרפלך (34 ₪), שבהחלט עשה את העבודה. זוגתי הזמינה חציל על טחינה (45 ₪), שהיה בסדר ולא יותר מזה, ושנינו חלקנו סלט חלומי עם פסטו אגוזים (65 ₪), שהיה פשוט נפלא. אין ספק שנזמין אותו גם בביקור הבא שלנו בלנדוור.

אבל, לא לשכוח – הגענו לכאן כדי לטעום מהשניצל. הסתפקנו בהזמנת שניצל נאמס בלבד, כי כבר היינו די מלאים, מה גם שאנחנו מכירים ומוקירים את מי שיצר אותו – שף גיא רוזמרין. המלצרית החביבה הגישה לנו אותו לשולחן, וסיפקה הוראות הפעלה. 'שניצל נאמס' (64 ש"ח) מורכב מנתחי שניצל פריכים, שמוגשים עם עלי חסה קיסר, עלים ארומטיים וסלסה חריפה מתוקה. 

המלצרית החביבה הסבירה לנו שעלינו למרוח את הסלסה לתוך עלה החסה, לפזר כמה עלעלים, ואז להכניס לשם את נתח השניצל, באופן כזה שהחסה תעטוף אותו. עכשיו אפשר לתת ביס, ומכאן אפשר כבר להמשיך לבד... 

ביצענו את התהליך על פי ההוראות הלא מסובכות, וכמובן הקפדתי לצלם ולהצטלם עם השניצל והחסה ולשלוח לשף שהמציא אותו, שמיד הגיב בחיוך, ושאל אם טעים לנו. 

בהחלט טעים.