שניצל הירושלמי: חדש וטעים

שניצל הירושלמי: חדש וטעים


מול שווארמה חזן ברחוב דרך יפו בעיר התחתית, נפתחה שניצליה חדשה, שמציעה סוגי שניצל בפיתה, באגט, צלחת או טורטיה ## נקי, טעים ומעורר תיאבון

יורם מארק-רייך 

אתר כדאי לדעת

צילומים: אתר כדאי לדעת

ברחוב דרך יפו בעיר התחתית לא חסרים מקומות אוכל. הוא אפילו ידוע בתור רחוב השווארמות. אבל לתוך ההיצע הגדול, הצטרפה לאחרונה 'שניצל הירושלמי', שמציעה כמה סוגי שניצלים. בבאגט, פיתה, טורטיה או על גבי צלחת. המחירים זולים מאוד, ונעים בין 30-39 ₪.

בנוסף, ניתן להזמין סלט ביתי (25 ₪), סלט עם תוספת עוף (35 ₪), צ'יפס גדול (15 ₪), צ'יפס קטן (10 ₪), טבעות בצל (10 ₪), ושתייה קרה בשליפה מתוך המקרר (7 ₪).

השניצליה החדשה ממוקמת ביפו 141, ממש מול שווארמה חזאן. היא נפתחה ממש לאחרונה, והיא נקייה, מצוחצחת ומעוררת תיאבון. לדברי הבעלים, היא עדיין לא מוכרת בקרב הקהל הרחב, אבל מי שמגיע וטועם, חוזר אליה שוב ושוב.

הבעלים הוא מוחמד קאלוטי (27), תושב נצרת, שעיסוקו העיקרי תפעול באסטות בשווקים. את השניצלייה רכש ממש לאחרונה. לפני כן פעלה שם פיצרייה.

כבר בימים הראשונים של פתיחת המקום, מוחמד פנה אליי באמצעות חברים משותפים, כדי להזמין אותי לבוא לטעום ולהתנסות. עבר חודש ומשהו עד שנקלעתי לסביבה, וקפצתי לשם.

הגענו בשעת אחר צהרים. חנייה מצאנו בקלות ברחוב צדדי בקרבת מקום. מזג האוויר היה נפלא, ובתוך שתי דקות כבר נכנסנו פנימה.

המסעדה מפתיעה לטובה. מעוצבת היטב, נקייה ומסודרת. אפילו השמשות כה מצוחצחות ונקיות עד כי צריך לשים לב שלא להתנגש בטעות בדלתות הכניסה שעשויות זכוכית. ישנו תא שירותים בצד, נקי ומצוחצח, וגם כיור לשטיפת ידיים.

הזמנו שניצל חריף (אשתי) ושניצל מעורב ירושלמי (אני), שנבדלים זה מזה בעיקר בתבלון שלהם. קיבלנו את המנות בתוך צלחות, ולצדן סכו"ם מפלסטיק (וזו, בעצם, ההערה היחידה שלי – יותר נעים לאכול במסעדה בסכו"ם רגיל).

בנוסף, הגישו לנו סלט גדול עם חתיכות עוף, קערית עם צ'יפס וגם טבעות בצל. את הארוחה ליווינו בשתיית סודה בטעמים. לא מוגשים שם בירה או משקאות אלכוהוליים.

על השולחן המתינו לנו רטבים שונים, כמו קטשופ, אלף האיים וצ'ילי בדרגות חריפות שונות, אבל לא היה בהן צורך, מכיוון שהמנות שהוגשו לנו היו מתובלנות היטב.

זו היתה ארוחה מהירה וטעימה. ושוב ראוי לציין את המחירים הידידותיים. אנחנו היינו אורחי המקום.

ימי פעילות: ראשון – סגור, שני-חמישי, שבת: 11:00-23:00, שישי: 14:00-23:00.

משלוחים: תן ביס.

טלפון: 04-9999907

שניצל הירושלמי. דרך יפו 141, חיפה