יומנגס: העולם שייך לרעבים

יומנגס: העולם שייך לרעבים

בשיא הסערה גלשנו ממרומי הכרמל אל נשר ## ירדנו על בורגר מקסיקני כפול, בורגר משולש של בקר ארגנטינאי, שתי מנות צ'יפס ושני מילקשייקים לקינוח ## סלטים? הצחקתם אותנו... כלומר, אותם...

יורם מארק-רייך  

אתר כדאי לדעת

צילומים" אתר כדאי לדעת

בחוץ משתוללת סערה. העניקו לה אפילו שם. והיא הקפיאה שלשום את יוון, אתמול את טורקיה, והיום היא מתפרעת כאן אצלנו. רק משוגע ייצא בכזה מזג אוויר נוראי מהבית. מי שרעב – מומלץ לו שיזמין שליחות ממסעדה.

אבל אנחנו כנראה משוגעים. יצאנו מהבית החמים והנעים אל הרוח המשתוללת בחוץ, אל העצים המתכופפים שמרקידים את ענפיהם, אל הגשם המצליף. המכונית התגלגלה לה ממרומי הכרמל לעבר נשר, בתקווה שהארוחה תהיה שווה את זה.

כל הדרך הווישרים נעים במהירות מצד לצד, מטחי מים מותזים מהשלוליות בהן אנו חולפים, והברקים מבזיקים בשמים. אחר כך הרעמים. 12 דקות, והגענו.

למרבה המזל אנו מוצאים חנייה ממש ממול לפתח המסעדה. מלצר יוצא החוצה לקראתנו, ותוך שהוא רועד מקור הוא מוודא שיש לנו תו ירוק. הוא עצמו עוטה מסיכה על פניו, וכך גם כל המלצרים שבפנים.

"תבחרו איזה שולחן שאתם רוצים," אומר המלצר, "מלבד השולחנות שעל הבמה."

חבל, דווקא שם ישבנו בשתי הפעמים הקודמות שלנו כאן. אבל, לא נורא. הגענו ממש קצת אחרי שעת הפתיחה, 17:00, ורק שניים-שלושה שולחנות כבר מאוישים.

בוחרים שולחן אחר. על השולחן פלייסמנט לכל סועד, ועליו פירוט של התפריט עם כל האופציות. באחת הפעמים הקודמות שלי, המלצר גם שימש בתור תפריט אנושי, והוא דיקלם אז במהירות אש את כל מה שהיה לו לומר, ובקושי הבנתי משהו.

המלצר הפעם הוא פרנסיס. מנומס וסובלני. הוא גם ידידותי מאוד, אבל זה לא יוצא דופן. מהפעמים הקודמות אני זוכר שהמלצרים כאן ידידותיים באופן מוגזם. הוא מתיישב לצדי בזמן שהוא מסביר ועונה על שאלותינו, מכנה אותנו בתואר "חברים שלי", ובהמשך אגלה שעל כל בקשה שלי הוא יענה: "באהבה". בחור נחמד. כמו כולם כאן.

קנקן מים ממתין לנו על השולחן, וגם מלח, קטשופ ומיונז. לצערי, התפריט לא כולל סלטים או ירקות חיים. על הקיר בכניסה, גם כתוב משהו בסגנון "סלטים? הצחקתם אותנו..." לכאן באים כדי לטרוף בשר.

המטבח פתוח, וניתן לחזות בעובדי המטבח בפעולה. ברקע מושמע בווליום פסקול שירי פופ שמותאם לצעירים ולצעירים ברוחם. אני מעיר לאחמ"ש שאני רואה שאנחנו לא המשוגעים היחידים שיצאו מהבית במזג אוויר כזה.  הוא עונה לי בביטחון שעוד מעט יהיה מפוצץ כאן, ואכן כל הזמן זורמים פנימה עוד ועוד לקוחות אמיצים.

התפריט כולל המבורגרים במשקלים של עד 660 גר', תוספות שונות וקינוחים שנותנים אווירת דיינר עכשווית. תשכחו מסלטים ומרקים. מלבד ההמבורגרים, יש מנות כמו כנפיים, מק אנד צ'יז, נקניקיות באורך חצי מטר מבשר טלה או חזיר וגאודה, פטריות ממולאות, אמפנדס, וגם מנה חדשה - CHEESE CORE, שזה נתחי בשר בקר טחונים ממולאים בתערובת של 4 סוגי גבינות.

כל ההמבורגרים מגיעים עם צ'יפס. יש שני סוגי צ'יפס – הרגיל והחדש. החדש זה צ'יפס בלגי, והוא כבר מזמן לא חדש, אבל ככה רגילים לקרוא לו כאן.

אנחנו בוחרים שני המבורגרים. לעצמי - בורגר רגיל, שעשוי מבקר ארגנטינאי טחון על פי מתכון הבית. מגיע עם קצת חסה, פרוסה דקה של עגבניה, חתיכות בצל ומעט מלפפון חמוץ. המלצר מעדכן שאם ארצה, אני זכאי ללחמנייה נוספת. 3 קציצות, ס"ה 600 גרם. מחיר: 103 ₪.

זוגתי לארוחה בוחרת בורגר מקסיקני כפול. בקר ארגנטינאי טחון עם פילפל חלפיניו ומרינדה צ'יפוטלה. הבורגר מגיע בשלוש דרגות חריפות: למתחילים, למתקדמים ולמשוגעים. בזמן שהיא מתנהלת מול המלצר אני שקוע בטלפון שלי, ולא מקשיב. ביג מיסטייק. כי אחר כך, כשיגיע הבורגר שלה ואקח ממנו ביס לטעימה, יישרף לי הפה. הגברת הזמינה מידת חריפות למשוגעים, שזה טוב בשבילה, אבל עלול להרוג אותי. 2 קציצות, ס"ה 440 גרם. מחיר: 94 ₪.

ההמבורגרים מגיעים, כאמור, עם צ'יפס. שלי עם צ'יפס רגיל, שלה עם צ'יפס בלגי, שהוא קריספי יחסית. שניהם טעימים.

הבורגרים והצ'יפס ממלאים אותנו. שוקלים להזמין פטריות ממולאות, אבל גם הבטן שלנו כבר ממולאת, אז מוותרים. קינוח יש או גלידת בן אנד ג'ריס או מילקשייק. בחורים באופציה השנייה. מותר לערבב שני טעמים. היא בוחרת טופי קראנץ' ושוקולד בראוניז. אני בוחר צ'אנקי מאנקי עם שוקולד בראוניז. 

הקינוחים מגיעים בתוך כוסות גבוהות עם מלא קצפת. הם אולי לא מצטלמים יפה, אבל הם בהחלט טעימים. מחhר מילקשייק: 29 ₪.

לפני שאני יוצא אל המבול בחוץ, אני קופץ לשירותים. ההווי המשעשע לא פסח גם עליהם. עיצוב מזעזע, כמו של חורבה בסרט אימים, אבל זה בכוונה כך. צחוקים, אתם יודעים... מתאים לראש צעיר...

שורה תחתונה: לא הצטערנו שיצאנו. למשך שעה קלה היינו צעירים בראש טוב... וגם הגשם התחשב בנו בדרכנו חזרה הביתה. נרגע. הסערה עברה הלאה, לתל אביב או לירדן או לעזה.

שעות פתיחה: א'-ו': 17:00 – עד השעות הקטנות, שבת: 16:00 עד 1:00. 

אתר: https://www.humongous.co.il/

טלפון: 09-8943656,  *9775


יומנגס. דרך בר יהודה 147, נשר.