מיט אנד מור: בשרים מעושנים

מיט אנד מור: בשרים מעושנים

כבר אין צורך לרדוף אחרי הפוד טראק של מור אברמובסקי ## תמה עונת הנדודים, ואפשר למצוא אותו במתחם טסטקאר בנשר, ששייך למשפחתו ## ומה הקשר לניידת טיפול נמרץ? תקראו ותדעו...

יורם מארק-רייך 

אתר כדאי לדעת

צילומים: אתר כדאי לדעת

לפני כחצי שנה יצר איתי מור אברמובסקי קשר באמצעות פייסבוק, והזמין אותי להגיע להתרשם מהפוד טראק שלו, שנושא את השם המבטיח Meat & More

הבטחתי לקפוץ בקרוב, אבל לא קפצתי. מהסיבה הפשוטה שהוא לא היה ממוקם במקום מסוים, אלא נסע ממקום למקום עם הפוד טראק שלו. ואני חלש מאוד בניווט...

והנה, לפני כחודש גיליתי שהבחור התמקם לו ברחבת הטסטקאר בנשר, והוא נמצא שם בכל ימות השבוע. קל להגיע לשם, מה גם שאשתי עושה שם את הטסטים למכונית. 

אז השבוע, כשסיימתי להרצות בטבעון (על מרילין מונרו, תודה ששאלתם), נסענו בערב חזרה לחיפה, אבל במקום לטפס לכרמל, המשכנו לנשר, והגענו בהפתעה לפוד טראק המדובר.

השעה היתה שעת ערב מאוחרת. נכנסנו עם המכונית אל צדו האחורי של מתחם טסטקאר, והופתענו לגלות שם ניידת טיפול נמרץ צהובה של איחוד הצלה. 

בפעם האחרונה שראיתי ניידת כזו, זה היה ב-2 ביולי של השנה שעברה, כאשר היא הסיעה אותי בליווי צופרים ופרוז'קטורים מהבהבים  אל בי"ח בני ציון עם 98% סתימה בעורק הלב.

יצאנו מהמכונית ופסענו לעבר דוכן האוכל, שלצדו היו מפוזרים כמה שולחנות וכיסאות. סביב אחד השולחנות ישבו שני פרמדיקים במדים, ולצידם חובש. הם ישבו וזללו בשרים וצ'יפס. אחד מהם הרים את ראשו ואמר: "היי, הנה יורם מארק-רייך!".

טוב, הלכה ההפתעה. אבל לא נורא. 

מי שזיהה אותי היה דורון שפיר, ‏פרמדיק אחראי אזור כרמל וחוף כרמל, ואחראי נט״ן צפון באיחוד הצלה. לפרנסתו הוא עובד בחברת טבע. לצדו ישבה שגית, שלפרנסתה עובדת בחברת החשמל, ואיתם ישב החובש זיו גבל. שלושתם פועלים בהתנדבות מלאה בזמנם החופשי לטובת הצלת חיים.

לצד הדוכן עמד לוח ועליו התפריט הלא גדול.

מור האנרגטי מיהר להכין לנו לבקשתנו כריך מפורק קלאסי עם רוטב הבית (42 ₪), כריך ספייסי סמוק חריף עם לימון כבוש, אריסה, מלפפון חמוץ, קונפי שום וחלפיניו (42 ₪), וצ'יפס קריספי (15 ₪). הוצאנו ממקרר המשקאות בקבוק קסטיל רוז' בשבילי ובקבוק סטארופמן לאשתי, והתיישבנו לאכול.

בגלל נוכחות הפרמדיקים בשולחן הסמוך הקפדתי לבקש ממור לא לשים לי מיונז בכריך, והסתפקתי ברוטב הבית שהוא התיז פנימה בנדיבות. קיבלנו לשולחן גם צלוחית עם קונפי שום וצלוחית עם זיתים וחמוצים, שעברה מילוי מחודש שלוש פעמים. עד כדי כך הם היו טעימים.

אבל מה שבאמת היה טעים זה הבשרים המעושנים שבתוך הכריכים. מור מומחה בבשרים מעושנים. הוא מעשן נתחים מסוגים שונים, ביניהם אסאדו, אנטרקוט, סינטה, כבש, צלעות טלה, אונטריב, שייטל, פיקנייה ועוד. הוא גם הבטיח לאשתי שהבריסקט שהוא מכין אין שני לו, ושהוא עוד יוכיח לה את זה...

בכל לחמניית המבורגר כזו אמורים להיות 225 גרם בשרים, אבל נראה לי שמור דוחף פנימה יותר מזה, כמו שהוא עצמו אוהב לאכול. במהלך הארוחה הוא גם הביא לנו לטעום קצת בשר מפורק ונקניקייה.

טסטקאר שייכת למשפחה של מור, והוא עצמו עבד שם כמעט 20 שנים עד שנמאס לו והחליט ללכת בעקבות הלב, ולהתעסק עם התחביב הגדול שלו – אוכל. וליתר דיוק – בשרים מעושנים.


במשך שלוש שנים נדד עם הפוד טראק שלו ברחבי הארץ עד שלפני כחודש החליט להתקבע במתחם המשפחתי, פתח שם מטבח מאובזר, והפוד טראק הפך לנייח. עכשיו קל למצוא אותו ולהגיע אליו.

מפעם לפעם הוא גם עושה ערבי בשרים, שכוללים 5-6 סוגי בשר, יין, בירה, שתייה קלה וקינוח פרווה בעלות של 260 ₪ לאדם. ולפעמים הוא עושה ארועי חברה וארועים משפחתיים, ואז הוא סוגר את הדוכן בשעה מוקדמת, פורס דשא סינתטי ומארח עשרות אנשים.

הוא נשוי ואב לארבעה, תושב קריית מוצקין, והשבוע מלאו לו 38. מזל טוב! בבית, אשתו אחראית על המטבח, והוא אחראי על שטיפת הכלים. אבל בימי שישי ובחגים הוא תופס פיקוד ומשתלט על הבישולים.

האווירה היא חברית מאוד. הוא מציע צ'ייסרים לנוכחים, וחשוב לו שכולם יאהבו את מעשה ידיו וייצאו מרוצים. אנחנו בהחלט יצאנו שבעים ומרוצים. יש אנשים טובים ומוכשרים. מור אברמובסקי הוא אחד כזה. ושמחנו להכיר חבר חדש.

כשר, אבל בלי תעודת כשרות.

שעות פעילות: א'-ה':  12:00-22:00, שישי: 11:00-14:30.

טלפון: 052-7901100 

פייסבוק: https://www.facebook.com/meatandmore.israel

מיט אנד מור. מתחם טסטקאר, דרך בר יהודה 342, נשר