קומפנייא: האחות הצעירה והבשרית של בליקר בייקרי

קומפנייא: האחות הצעירה והבשרית של בליקר בייקרי

בשלב זה היא עדיין פועלת כמטבח רפאים, אבל בערים אחרות היא מתפקדת כמסעדה של ממש ## תכירו את קומפנייא, המסעדה הבשרית הכשרה שמציעה אוכל ביתי של מאכלי עדות במשלוחים לכל רחבי חיפה

יורם מארק-רייך 

אתר כדאי לדעת

צילומים: אתר כדאי לדעת

לפני חמש שנים בערך צץ מבנה מסחרי גדול על הגבעה הקטנה בקצה של רחוב איינשטיין על הכרמל. עד אז נהגו תושבי האזור לטייל שם עם כלביהם, והילדים נהגו להדליק שם מדורות בל"ג בעומר. 

אך לא עוד. המבנה המסחרי כולל כיום סופרמרקט גדול, סניף דואר, משרדים, קליניקות של רופאים, פיצרייה וגם סניף של קפה בליקר בייקרי. בעלי הסניף הם ניל אלכסנדרון, רפי גדעון ואיציק שוורץ. ועכשיו יש להם בשורה חדשה!

ניל אלכסנדרון: "במהלך הקורונה בנינו עוד מטבח במסעדה שהוא בשרי, ומיזגנו את הקייטרינג הבשרי שלנו עם  הבליקר. כך שבעצם יש לנו כעת שני עסקים תחת קורת גג אחת. גם קייטרינג חלבי וגם בשרי. כמובן, ששניהם כשרים. לימים שכללנו את המטבח הבשרי והבאנו את הקומפנייא."

קומפנייא היא רשת ארצית צעירה, שמהווה את האחות הקטנה והבשרית הכשרה של בליקר. בהרצליה, תל אביב ורעננה כבר יש מסעדות קומפנייא של ממש, שאפשר לשבת בהן. בחיפה היא עדיין פועלת כמטבח רפאים, למרות שניל ורפי מספרים שהם כבר שמו עין על מיקום עתידי פוטנציאלי למסעדה. בינתיים, מציעה קומפנייא שירות משלוחים לכל רחבי העיר, וגם קייטרינג ואירועים עסקיים / פרטיים.

התפריט מתחלף בכל יום, והוא כולל שלל מאכלים בסגנון ביתי, מאכלי עדות אותנטיים מתובלים המבושלים על פי מתכונים מסורתיים. חזון הרשת הוא להנגיש אוכל מבית אמא לכל בית בישראל. בימי חול (ראשון-חמישי) יש עסקיות של 59 ₪, וניתן להזמין אוכל מבושל, סלטים ותוספות במשקל.

לסניף החיפאי עדיין אין אתר או פייסבוק משלו, בינתיים התפריט מפורסם באתר "תן ביס" (משם גם הכי נוח להזמין), או בטלפון 04-3730032.

השליח התייצב אצלנו בדלת קצת אחרי 14:30, ומסר לי שתי שקיות כבדות. זה הזכיר לי את ימי הסגרים וההגבלות של הקורונה, בהם הגיעו אלינו השליחים בזה אחר זה עם משלוחי אוכל ממסעדות שונות. 

מיהרנו להכניס את השקיות למטבח. אחת מהן הכילה את המנות הקרות, סלטים למיניהם וקינוח, והשנייה – את המנות החמות. האוכל היה ארוז בקפידה, ונוספה לו גם שקית עם 4 לחמניות קטנות שבקעו ממש לא מזמן מתוך תנור האפייה. על כל קופסה וקופסה היתה רשומה התכולה שבתוכה. 

הסלטים היו: פילפלים וחצילים בתחמיץ, כרובית בטחינה, חציל בטחינה, מטבוחה, סלט טורקי, סלט ביצים. 

המנות החמות כללו: קוסקוס וירקות, קציצות פרגית בלימון, אורז עם שקדים וצימוקים, תבשיל בקר מרוקאי, תבשיל ירוקים ותפוחי אדמה אפויים ומתובלים. 

וכמובן, גם קינוח פרווה: בראוניז ומקרונים. 

האוכל אכן טעים וביתי. לא יומרני. חלק מהמנות הזכירו לי אוכל של עדות אשכנז, ואילו באחרות לא קשה היה לזהות טאץ' מרוקאי. 

המחירים לא יקרים. מנה עיקרית עולה בסביבות 46-59 ₪. 

התוספות עולות 15 ₪. סלטים לפי משקל – 22 ₪ ל-250 גרם, 35 ₪ ל-500 גרם. 

ימי פעילות: ראשון-חמישי - 11:00-16:00, שישי - 11:00-13:00. 

משלוחים: לכל שכונות חיפה ונשר. 

עלות משלוח: לפי מחירי תן ביס.

כשר בהשגחת הרבנות חיפה. 

 להזמנות: אתר תן ביס, או בטלפון: 04-3730032.