טירת כרמל בפריחה נדל"נית

טירת כרמל בפריחה נדל"נית

למרות משבר הדיור, למרות מגיפת הקורונה, מדווח משרד יחסי הציבור של לימור כרסנטי, כי בקרוב יוצאו מכרזים חדשים לבניית אלפי יחידות דיור חדשות בטירת כרמל


אתר כדאי לדעת

יורם מארק-רייך


צילומים: יחצ כרסנטי

בעת הקרובה, כך מדווח משרד יחסי הציבור של לימור כרסנטי, עתידה רשות מקרקעי ישראל להוציא מכרזי בנייה חדשים לאלפי יחידות דיור בטירת כרמל, הנהנית בשנים האחרונות מתנופת בנייה חסרת תקדים, הגדולה בתולדות העיר.

מידע חדש זה מהווה הפתעה של ממש, לאור המשבר החריף אליו נקלע שוק הנדל"ן בכל רחבי המדינה עקב הקורונה הבריאותית ובעיקר הקורונה הכלכלית, אשר גרמה לזעזוע של ממש בענף הדיור ולעיכוב בבנייתם של פרויקטים חדשים. זאת לאחר שחלק מחברות הבנייה דיווחו על עצירה במכירות של דירות חדשות ברחבי המדינה.

בעת האחרונה הודיעה רשות מקרקעי ישראל, כך מדווח משרדה של כרסנטי, כי היא מתעתדת להוציא מכרזים חדשים למכירת יחידות קרקע לבנייתם של למעלה מ -600 יחידות דיור חדשות בטירת כרמל כבר בעת הקרובה, ובהמשך מכרזים לבניית כ-2,500 יחידות דיור חדשות נוספות.

ההודעה הזו העלתה סומק של שמחה וגאווה על פניהם של פרנסי טירת כרמל, ומהווה חדשות חיוביות עבור חברות הבנייה המעוניינות להתחיל לבנות במתחמי השכונות החדשות בטירת כרמל, אשר הפכה לאחרונה מעיר מנומנמת לעיר המבוקשת ביותר בצפון ואחת המבוקשות במדינה כולה. 

על פי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה (הלמ"ס) עתידה העיר לשלש את מספר תושביה בתוך עשור ומחצה. כיום מתגוררים בעיר כ-24,000 תושבים ועל פי התכניות היא תמנה 73,000 תושבים, בעקבות הקמתן של 10,000 יחידות דיור חדשות בשנים הבאות.

טירת כרמל נחשבת לאחת מהערים המבוקשות והיפות בישראל בשל מיקומה בין הרי הכרמל לים התיכון. מערכת החינוך המפותחת והעכשווית מותאמת למשפחות הצעירות המגיעות אליה, והתושבים נהנים מחיי קהילה צעירים ותוססים בשכונות העיר החדשות ההולכות ומוקמות לאורכה של העיר ובמעלה הרי הכרמל.

 

הערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.