טיפולים טכנולוגיים המסייעים בהצערת העור

ישנן שיטות שונות לא ניתוחיות שיכולות לסייע בשימור מוצקות ומוארות העור ## אז מהן הטכנולוגיות המומלצות? ## קבלו את המדריך הטכנולוגי של ד"ר מוניקה אלמן, מומחית ברפואת עור ואסתטיקה 

אתר כדאי לדעת

ד"ר מוניקה אלמן. צילום: עומרי קליין

כולנו רוצים להיראות טוב ולתחזק עור יפה ובריא לאורך זמן. באמצעות הטכנולוגיות המתקדמות העומדות לרשותנו זה בהחלט אפשרי. יש לציין שאין קסמים. טיפולים אסתטיים מחייבים תחזוקה והתמדה לשימור התוצאה, בהתאם לפרמטרים האישיים של כל מטופל. 

תכנית טיפול נבנית בהתאם לגיל, מבנה פנים, צוואר, מחשוף, סוג העור, נזקי קרינה, גבר או אישה (עור של גבר יותר עבה ב30% מעור של אישה). מהן הטכנולוגיות הקיימות? 

לייזר יאג קליר ליפט  

טיפול קליר ליפט הוא טיפול אשר גורם לפציעה מבוקרת של העור, וכך הוא יוצר שני אפקטים מרכזיים בו זמנית: מיצוק עור הפנים ופילינג. באמצעות הטיפול ניתן לא רק למצק ולחדש את עור הפנים, אלא גם לעדן קמטים, לצמצם צלקות ולבנות קולגן איכותי, בתהליך של נאוקולגנזיס. כלומר, תהליך פנים עורי אשר משפר את תשתית העור. ומייצר קולגן איכותי.

הגוף מייצר קולגן מסוג 1, וע"י התחדשות טכנולוגית  נוצר קולגן סוג 3 שהוא צעיר יותר וגורם להידוק של העור ומיצוקו, במקביל, נוצר קילוף עדין של העור, מיוחד לפנים, כולל מסביב לעיניים, מסביב לפה וגם לשפתיים (שלא עברו איפור קבוע), פנים צוואר ומחשוף. הטיפול יכול להתאים לכל מי שרוצה לתחזק את עור הפנים עוד בגילאים צעירים, או לחילופין לטפל בבעיות שונות שמופיעות בגילאים מבוגרים יותר.  

גלי רדיו  

טכנולוגיה מבוססת על גלי קול ופועלת על שליחת גלים רדיו מגנטיים לעומק העור (דרמיס) ולתת-עור. הגלים הרדיו מגנטיים יוצרים אפקט של חימום, המעודד את העור לייצר  קולגן, אלסטין, וזה גורם לעיבוי העור. גלי רדיו יוצרים חימום של הרקמה עד רקמת השומן העמוקה זה גורם שיפור בכלי הדם – אנגיוגנזיס בדרמיס, במקביל לשיפור ביצירת קולגן שהוא התשתית המחזקת והמגמישה את העור. טיפולים בגלי רדיו מיועדים לטיפולי פנים מלאות כולל שפתיים, צוואר, מחשוף, וגם טיפולי גוף. אך אינו מתאים למי שסובל מהפרעות קצב או נושא קוצב לב. הטיפולים סדרתיים אחת ל-3 שבועות, והשילוב בין הטכנולוגיות מעצים את התוצאות. 

טיקסל

טכנולוגיה חדשנית בשונה מטיפולים אחרים להצערת הפנים, כמו טיפולי לייזר, גלי רדיו או קרן אור. טכנולוגיה זו מבוססת על חום. מכשיר הטיקסל מורכב מידית אשר מעבירה לדרמיס – השכבה הפנימית של העור, חום בטמפרטורה של 400 מעלות. הטיפול אינו כואב ואינו מצריך הרדמה מקומית של הפנים. התחושה בזמן הטיפול היא של עקצוץ קל.

החום למעשה מנקב נקבים זעירים בעור אשר מגיעים עד הרובד העמוק ביותר של הדרמיס. נקבים אלה מאפשרים ייצור מוגבר של קולגן. עקב הנקבים הקטנים ניתן להעביר חומרים הידרופיליים (המבוססים על מים, לא שומן) להעשרה של הלחות בעור ו/או שיפור במרקם וכתמי עור. כל הטיפולים הם טיפולים סדרתיים, וגם כאן השילוב של הטכנולוגיות מעצים את התחדשות העור ושיפור המרקם. 

אולטרסאונד משולב גלי רדיו

מיצוק הגוף ועיצוב קווי המתאר. המטרה: להגיע אל תאי השומן התת – עוריים. מערכת ™Accent Prime מציגה פטנט ייחודי הכולל אולטרה סאונד קר השולח גלים אשר פוגעים באופן סלקטיבי בתאי השומן ומותירים את הרקמות מסביב ללא פגע. הרעידות של גלי אולטרה סאונד 'קרים' פוגעות במעטפת של תאי השומן ומובילות להרס הדרגתי שלהם ולשחרור השומן התוך תאי, שיפורק במערכת הלימפה ויופרש מהגוף. במקביל, המכשיר מאפשר לשלוח גלי אולטרה סאונד 'חמים' להאצת שבירת מעטפת תאי השומן והוצאת השומן מהגוף דרך מערכת הלימפה. באמצעות ידית אחת ניתן להשתמש בגלי אולטרה סאונד קרים או חמים או שילוב של שניהם. גלי הרדיו גורמים לאפקט של צמצום נפח תאי השומן. הטיפול מסייע להפחתה של השומן בפימת הצוואר, וגם להצרת היקפים ולמראה גוף חטוב יותר. כל הטיפולים הם סדרתיים, ויש צורך בתחזוקה על מנת לשמר את התוצאות. 

Hifu

טכנולוגיה משולבת של אולטרסאונד ממוקד משולב בגלי רדיו. נוצר חימום עמוק ממוקד של מוקדי שומן כלוא. למשל, פימה בצוואר או אזורי גוף שונים. הטיפול ממצק את העור, מתאים לעור בוגר יותר ורפוי. מצריך מספר טיפולים לקבלת תוצאה. 

PRP

שימוש בפלזמה = טסיות הדם לשיקום וחידוש רקמות. טכנולוגיה מוכרת מזה שנים רבות. בפלזמה יש חומרי גדילה וזה גורם להתמיינות של תאי גזע. הטיפולים בשנים האחרונות מאד פופולריים תוך הבנה של מוצרים אנדוגניים (שלנו) שיכולים לסייע בשיפור מרקם העור, מוארות ומוצקות של העור. הטיפול מתבצע לאחר נטילת דם, וסירכוז של 10 דקות אשר מפריד את הכדוריות האדומות והלבנות לבין טסיות הדם והפלזמה. בדרך כלל יש צורך ב-3-6 טיפולים לפי מצב העור, אחת לחודש, ולאחר מכן אחת ל-6 חודשים. תחזוקה לפי הצורך. גם כאן שילוב של הטיפולים, לפי החלטה של צוות מקצועי מייצר את השינוי בעור. 

  • המידע נכתב באדיבות ד"ר מוניקה אלמן, מומחית ברפואת עור ואסתטיקה