מהלב לאמיר: נר ראשון ואור גדול לילדי ה-sma


מהלב לאמיר: נר ראשון ואור גדול לילדי ה-
sma 

אור גדול עם נר ראשון: המשכן החדש למען ילדים חולי sma ומונשמים נפתח חגיגית בערב הדלקת נר ראשון של חנוכה במעמד הרב יצחק אוטמזגין וראשת העיר עינת קאליש 

אתר כדאי לדעת

צילום: אתר כדאי לדעת

מה יותר סמלי מזה? אתמול נערך טקס הדלקת נר ראשון של חנוכה בד בבד עם פתיחתו של  'בית אמיר', בית הבראה ומנוחה לילדים חולים SMA ומשפחותיהם. בית אמיר הינו מרכז טיפולי חוויתי הראשון מסוגו בארץ, שמציע מגוון פעילויות לצד טיפול רפואי לילדים שגורלם התאכזר אליהם, אבל למזלם יש להם את המלאכית עטרה חיימוביץ', שמשימת חייה היא הטיפול והדאגה להם. הפתיחה התקיימה בערב הדלקת נר ראשון של חנוכה. 

צילומים: משה מעוז

טקס מרגש בנוכחות הרב המזמר יצחק אוטמזגין ומכובדים שונים, ביניהם ראשת העיר חיפה עינת קאליש, האמנית ליאנה סקסונה-הורודי שתרמה אחת מיצירותיה, הזמר עוזיה צדוק מ"בי"ס למוזיקה", ואמן החושים עופר ביסקר, ששימחו את הקהל בהופעה. גם רשת ד"ר אלמן התגייסה למען המטרה ותרמה ערכות טיפוח לאימהות לילדים החולים. המקום בייסודה ובעלותה של עטרה חיימוביץ', בעלת עמותת "בית חם" מזה כ-20 שנה ואם אומנת לאמיר, ילד חולה sma. 

לדבריה: "אין זו מקריות שבחג הניסים נפתח סוף סוף המרכז 'מהלב לאמיר', ולו רק בשל הנס של אמיר שלי, שעל שמו הוקם המקום. אימצתי אותו מאז היותו תינוק כשהרופאים לא ראו סיכוי כי ישרוד אור יום, וכיום הוא כבר בן 25." 

המרכז החדש יהווה בשלב הראשוני נופשון למשפחות עם ילדיהן, ובהמשך ייפתחו בו מסגרות מעון יום שיקומי, גן ובי"ס.

המרכז יאפשר אשפוז של עשרות חולים. יש בו כיתות לימוד ומתקנים רפואיים מתקדמים. 24 מטופלים ישהו באופן קבוע בבית החולים ויקבלו טיפול מלא מצוות רפואי וטיפולי מוסמך של המקום.

 בנוסף, יתארחו שם אנשי מקצוע ואמנים, שיעבירו תכני העשרה ופנאי לחולים ובי משפחותיהם.

החזון הוא לפתוח סניפים נוספים באזור המרכז והדרום, שיפעלו בהתאם לקריטריונים ובפיקוח משרד הבריאות, החינוך והרווחה. 

עטרה חיימוביץ': "מדובר בקונספט ראשון מסוגו בארץ, המציע מרגוע, בילוי והעשרה עבור החולים ומשפחותיהם, עם אפשרות להשאיר את החולים לחופשה, עם לינה ופיקוח צמוד אצלנו." 

אתר: https://www.csma.co.il 

'מהלב לאמיר'. שד' הנשיא 82, חיפה