קשת טעמים: תרומה מלב אל ל"ב

קשת טעמים: תרומה מלב אל ל"ב 

רשת הסופרמרקטים "קשת טעמים" גייסה תרומה של 200,000 ש"ח במסגרת קמפיין התרמה עבור עמותת ל"ב - להילחם ביחד למען ילדים חולי סרטן ומשפחותיהם

יורם מארק-רייך 

אתר כדאי לדעת 

צילומים: שרה איקו

השנה האחרונה, שנת הקורונה, היתה קשה לכולם. רבים נותרו ללא פרנסה ועם דאגות כלכליות לא פשוטות בהווה וגם לגבי העתיד. ובכל זאת, על אף תקופת הקורונה והקשיים הלוגיסטיים שבעקבותיה,  זו כבר השנה הרביעית ברציפות שהנהלת רשת הסופרמרקטים "קשת טעמים" ועובדיה נרתמים למסע התרמה למען ילדים חולי סרטן של עמותת ל"ב להילחם ביחד.  

יש לזכור שגם כאשר מגפת הקורונה משתוללת בחוץ, גם מקומן של מחלות אחרות לא נפקד, וסבלם של ילדים חולי סרטן מתמשך כל העת. מחלת הסרטן עלולה לפקוד כל משפחה, כך פתאום, ולראות ילדים שהמחלה תקפה אותם, זה מראה מכמיר לב. 

בטקס צנוע שהתקיים במשרדי החברה הראשיים בעכו, בהתאם להנחיות, נמסרה התרומה – צ'ק נכבד בסך 200,000 ₪ – מבעלי הרשת ליאת ואריאל לכט, לנציגי עמותת ל"ב. 

מימין לשמאל: דני גרינברג, ברנרד זיטוק, מוטי וגנר, ליאת לכט, לימור כרסנטי, אריאל לכט, יורם מארק-רייך. צילום: שרה איקו

סכום נכבד זה זהה לצ'ק שנתרם בשנה שעברה, וזאת למרות שהשנה החולפת היתה כאמור קשה לרבים מאיתנו, ובכל זאת – רבים מלקוחות הרשת פתחו את ליבם ואת כיסם ונענו להצעת העובדים לתרום לטובת המטרה החשובה. 

נכחתי במעמד המרגש, בו השתתפו בעלי "קשת טעמים", ליאת ואריאל לכט, המנכ"ל דני גרינברג, יו"ר העמותה ברנרד זיטוק, מנהל הפרויקטים מוטי וגנר, וגם מירי אברהם ולימור כרסנטי ממשרד היח"צ והתקשורת של לימור כרסנטי, שכמו כל מי שקשור לעמותה, מסייעות פרו בונו להעלאת המודעות לנושא, בהתנדבות מלאה.

אריאל וליאת לכט הודו לצוות העובדים עם דגש חזק ללקוחות הרשת. אריאל לכט: "שהרי אם לא הם - לא היינו נמצאים במעמד המרגש הזה היום. ושלמרות ימים טרופים אלה, פתחו את כיסם ואת ליבם והם אלה שהובילו להצלחת הקמפיין."

יו"ר העמותה ברנרד זיטוק ומנהל הפרויקטים מוטי וגנר העניקו פסלון הוקרה לבעלי הרשת והודו בהתרגשות: "אין די מילים בפינו על מנת להודות ולשבח את פועלם העצום ויוצא הדופן של אריאל וליאת לכט למען הילדים חולי הסרטן ומשפחותיהם. בזכות אנשים כמותכם כדור הארץ עדיין מסתובב!"

עמותת ל"ב - להילחם ביחד פעילה כבר משנת 1991, ומופעלת על ידי הורים שילדיהם חולים במחלת הסרטן ומטופלים ביחידה לאונקולוגיה ילדים במרכז הרפואי רמב''ם חיפה. העמותה פועלת ללא לאות על מנת לתרום את הידע והניסיון למשפחות המתמודדות עם מחלת הסרטן, ודואגת לרווחת חיי הילד החולה ובני משפחתו.