עדי קרנקורס: הרצאה בכנס קהילת קוראות הארוטיקה

עדי קרנקורס: הרצאה בכנס קהילת קוראות הארוטיקה

עשרות מעריצות וקוראות של ספרות ארוטית התכנסו בתחילת השבוע בקפה ביגה חורב, להרצאתה של עדי קרנקורס, הכוהנת הגדולה של הספרות הארוטית בישראל

יורם מארק-רייך

אתר כדאי לדעת 

צילום: אתר כדאי לדעת

ביום ראשון השבוע התכנסו עשרות חברות הקהילה של קוראות הארוטיקה בישראל במפגש עם אחת הסופרות הבולטות בתחום – עדי קרנקורס, תושבת הקריות.

האירוע התקיים באגף הפרטי של קפה ביגה חורב, בית קפה נטול קמח חיטה. הסניף שממוקם ברחוב חורב 12 משרת את מי שסובלים ממחלת הצליאק, את מי שנמנעים מגלוטן מטעמי בריאות, וכמובן – את הקהל הרחב.

את הארוע יזם והפיק משרד יחסי הציבור של לימור כרסנטי, בהנהלתה של המנכ"לית מירי אברהם, שגם קפה ביגה וגם הסופרת נמנים על חוג לקוחותיו.

ביגה ... צילום: אתר כדאי לדעת

גולת הכותרת של ההתכנסות, היתה הרצאה אישית מאוד של עדי קרנקורס, בת 36, נשואה + 3 ילדים, שסיפרה על הדרך שעשתה מילדותה כבת למשפחה קווקזית פרימיטיבית למדי והפיכתה לאשת קריירה חזקה ומרשימה, בעלת תפקיד בכיר בחייה המקצועיים, וכמובן – תחביב הכתיבה שלה, שהפך לסיפור הצלחה.

מי שנכח בהרצאה של עדי קרנקורס, לא יכול היה לנחש כי מאחורי דמותה החזקה, מלאת ההומור והכישרון, מסתתר סיפור חיים לא קל. בהיותה בת 4 עלתה המשפחה מקווקז, כשהם דלי אמצעים וחסרי כל. צלקות חייה נצרבו ותועדו על גבי יומנים וסיפורים עוד מילדותה. בגיל 10, אחיה הגדול קנה לה יומן אישי, ובין דפיו עדי החלה לשפוך את המלים שעד לאותו היום שמרה בסוד. הפחדים, החלומות והרצונות הפכו לסיפורים ארוכים, שירים ומכתבים.

בגיל חמש היא ראתה את החברה הכי טובה שלה, כשאביה של החברה מחזיק אותה ומחבק אותה באהבה. עדי חשה אז צביטה בלב, כי אצלה במשפחה אביה מעולם לא חיבק או הפגין גילויי חיבה ואהבה. היא גדלה במשפחה עם אבא אלים שהתקשה לפרגן, שאף אסר עליה להתגייס לצבא.  עדי מרדה, התגייסה ואף שירתה שירות מועיל וחשוב.

עדי קרנקורס. צילום: יחצ לימור כרסנטי

במשך קרוב ל-20 שנה שרדה בשתיקה את אלימות אביה האלכוהוליסט כלפי המשפחה. "ברחתי לעולם הספרים והכתיבה היתה התרפיה שלי, הדפים ספגו את הדמעות לצד החלומות שלי," היא מספרת.

בבגרותה הסגירה את אביה לאחר שכמעט רצח את אמה והביאה בכך למאסרו ולניתוק הקשר ההרסני באופן סופי.

את ז'אנר הספרות האירוטית היא הכירה במקרה, והיא התמכרה לז'אנר. פוסט שכתבה בשנת 2018 בקבוצת "סקסימאמא" בפייסבוק הפך ויראלי, ובעקבותיו היא פתחה בלוג ויצרה קהילה שכיום מונה 13,000 חברים, שמשתוקקים למנת העונג השבועית.

בעקבות הדרישה איגדה את סיפוריה והוציאה לאור את ספרה הראשון האירוטי, "מפלט". תוך שבועות בודדים הפך הספר לרב-מכר. השקתו התקיימה, באופן מתבקש, במועדון הדאנג'ן התל אביבי הידוע לשוחרי הבדס"מ. מאז היא מעבירה הרצאות, סדנאות, ערבי נשים ומסיבות רווקות בנושאי זוגיות ומיניות ברחבי הארץ.

במפגש בקפה ביגה השתתפו, כאמור, נשים רבות, בעיקר מעריצות צעירות בגילאי 20-30, שבאו לשמוע אותה ועודדו אותה לכתוב עוד ועוד. הנוכחים (כן, היו גם כמה גברים בקהל...) שמחו לשמוע שלאחרונה היא סיימה לכתוב  סינופסיס עבור סדרת טלוויזיה.

בתום ההרצאה, עלו שאלות מהקהל, והנוכחים – בעיקר הנוכחות – שמחו לראות את איתן, הבעל של עדי, שמוזכר בפוסטים ובספרים שלה, בשר ודם. איתן הגיע לפרגן, ועדי סיפרה שהוא נמנע מלקרוא את סיפוריה, וגם גילתה סודות מחדר המיטות שלהם.

הספר 'מפלט' הוצע לנוכחים במחיר מבצע, וכל העותקים שהונחו על השולחן נחטפו במהירות עד האחרון שבהם.