זינוק בביקוש לטחינת טורקיז בשוק המוסדי

זינוק בביקוש לטחינת טורקיז בשוק המוסדי

כ-1,100 טון טחינה גולמית של טורקיז, הנחשבת לטחינה פרמיום, נמכרו בשוק המוסדי במהלך השנה האחרונה ## יובל מלאך, סמנכ"ל השיווק והמכירות: "הטחינה מבוקשת בקרב מפעלי סלטים רבים, חברות קייטרינג ומסעדות רבות, שגילו טחינה גולמית באיכות פרימיום במחיר הוגן"

יורם מארק-רייך 

אתר כדאי לדעת

יובל מלאך. צילום: יעל האן

בטחינת טורקיז מדווחים על עלייה חסרת תקדים בשוק המוסדי והתעשייתי. בחצי השנה האחרונה נמכרו כ-60,000 דליים של טחינת טורקיז במשקל של כ-18 ק"ג ו-975 אריזות תעשייתיות במשקל 1 טון. סך המכר לשוק המוסדי בשנה האחרונה עמד על 1,100 טון טחינת טורקיז.

טחינת טורקיז מיוצרת מזרעי שומשום איכותיים שמקורם בחבל ארץ חומרה שבאתיופיה. היא מאופיינת בטעם עדין ונעים, סופחת היטב מים והטחינה המתקבלת משימוש בה, מזכירה במרקמה גלידה רכה.

יובל מלאך, סמנכ"ל השיווק והמכירות: "פערי המחירים בשוק המוסדי גדולים ביותר (החל ממחיר זול באופן לא סביר ועד ליקר בצורה קיצונית) ואין כל סיבה לשלם על טחינה גולמית באיכות פרימיום, מחיר מופקע".

טחינה טורקיז ביתית. צילום: יעל האן

קו הייצור החדש המייצר את טחינת טורקיז, בעל יכולת ייצור של 2 טון לשעה ופועל 24 שעות ביממה. טחינת טורקיז משווקת לרשתות השיווק המובילות, למעדניות, לשוק המוסדי וללקוחות רבים מעבר לים. 

כשרות - פרווה בהשגחת בד"ץ העדה החרדית ירושלים.