פסטיבל טעמים גליל עמקים ה-18

פסטיבל טעמים גליל עמקים ה-18

הפסטיבל חוגג 18, והוא אפילו שינה את שמו. תתחילו להתרגל. ואתם, כמובן, הולכים ליהנות בגדול! ## אירוע הפתיחה יהיה במוזיאון העמק בקיבוץ יפעת, ביום ראשון, 27 בפברואר, בשני סבבים. לבחירה: מ- 19:00 או 20:30. ## הפסטיבל יתקיים בין התאריכים 272-27.3, ויכלול טיולים, אוכל, אטרקציות, ואינספור ארועים ## שימו לב, מספר המקומות לערב הפתיחה מוגבל! כרטיסים בהזמנה מראש בלבד

יורם מארק-רייך 

אתר כדאי לדעת

צילומים: יחצ, באדיבות משרד הפקה עברית

הפסטיבל יתקיים בין התאריכים 27 בפברואר עד 27 במרץ, 2022.
חודש שלם של פסטיבל אביבי, שפורח בכל הצבעים והטעמים במרחב העמקים. טעם הטבע, הסביבה, הקולינריה המקומית על כל טעמיה והתיירות חקלאית. שפע של אירועים במרחב גליל עמקים, לאורך הנחלים ציפורי, בית לחם ונחל תבור, טיול בדרך הטמפלרים בטבעון, ביערות קק"ל שחוגגים 120 של פיתוח שבילי יער, סינגלים, מסלולי טיול והנגשת הטבע למטיילים, בחוות חקלאיות, ביקבים, במסעדות, במוזיאונים ובפינות חמד. טיולים ופעילויות ללא תשלום (בהרשמה מראש).

18 שנה של פסטיבל שמאחד את כל רשויות מרחב הגליל והעמקים במטרה לחזק את האזור הפורח והיפה הזה על מפת התיירות של המדינה. גם השנה הפסטיבל נפתח באירוע פתיחה חגיגי, שמח וטעים במוזיאון העמק בקיבוץ יפעת. 

הכרטיס לאירוע הוא פנקס קופונים. הרוכשים מסתובבים בין הדוכנים של המטעמים והיין, מגישים כרטיס ונהנים ממנות מיוחדות מדוכנים שממוקמים בין מייצגי המוזיאון מראשית ההתיישבות. על הבמה מתחלפות להקות צעירות מוכשרות מכל רחבי העמק כשברקע מתחלפות תמונות נוף יפיפיות של העמק והגליל.

ערב הפתיחה: 

27.2 - יום ראשון, בשני סבבים. לבחירה: מ- 19:00 או 20:30.

מה יהיה לנו שם? ארוע שמח, בו תפגשו המון אנשים טובים ויפים כמוכם, שיגיעו ליהנות מאוכל מעולה, משקאות ולהקות מתחלפות שינעימו לכם את הערב. 11 מנות של 11 מסעדות. טעימות יין, קפה, חליטות. 

משתתפות: ג'לילה, היזרעאלית, העגלה, חוות דרך התבלינים, טיירה, לחם בחצר, לימוזין, ללה, קבוצת השוק 34, קטופותי, קפה יפעת ויאנק, תמרלין.

עלות כרטיס: הזמנה מראש:  240 ₪. ואגב, ניתן לחלוק כרטיס.

שימו לב, מספר המקומות מוגבל! כרטיסים בהזמנה מראש בלבד: https://bit.ly/3BkTGdV 

הארועים: 

מתחם רכבת העמק - כפר יהושע. שישי 4.3 יריד טעמים מתוצרת עמק יזרעאל: דוכני פירות, ירקות, גבינות, יין, שמן זית, ממרחים, אוכל דרוזי, גלידה, מאפים, בירה, פרחים ואמנות מקומית. בנוסף, תתקיים באירוע מסיבת אזניות, סיור במוזיאון הרכבת וסדנאות יצירה לילדים. שעות: 9:00-14:00.  ללא תשלום.

זרזיר - אירוע שכנים ונהנים שבת 5.3  מצעד משותף של כל הרשויות ומופעי מוזיקה ומחול באירוע להקות מצעדים מכל האזור צועדות בזו אחר זו יחד עם דגלי הרשויות השותפות. בתום המצעד יערכו מופעי דבקה, הורה, הרכבים מוזיקליים ולהקות צעירות מכל האזור. מסעדות זרזיר יציעו מנות מיוחדות במחירים מיוחדים. שעות: 9:00-14:00.  ללא תשלום.

מגדל העמק - אומנות רחוב במרכז המסחרי חמישי 10.3. מופעים, אוכל ו D.J שעות: החל מ 18:0. ללא תשלום. 11.3 שישי תרבותי - דוכני מזון והמופע הפרוייקט של רביבו שעות: 9:00-12:00 המופע בתשלום סמלי

עפולה - יום האישה חמישי 10.3 ערב קוקטיילים בפארק יקנעם- צעדת יקנעם שישי 11.3 מסלול 7 ק"מ מעגלי יציאה סמוך לחאן יקנעם עד לעמק השלום הפורח בו זורם נחל השופט. לאורך המסלול הפעלות ירוקות של קק"ל, הדרכות בטיחות של הרלב"ד, לאורך כל היום פעילויות לילדים, דוכני מזון כשרים ודוכנים נוספים ובסיום הצעדה הופעה של כוכב ערוץ הילדים בבמה המרכזית. שעות: 7:00-13:00. ללא תשלום.

יפיע - צעדת יפיע - כפר החורש שבת 19.3 שני מסלולים מאצטדיון הכדורגל ביער יפיע כפר החורש. בליווי הדרכה ופעילות ירוקה של קק"ל בתום הצעדה, דוכני מזון, מופעי מחול ומוזיקה באצטדיון.
שעות: 9:00-13:00 ללא תשלום.

נצרת - סיפורים וטעמים תאריכים: 17-19.3 24-26.3. בתים מארחים לסיפורים וטעמים בלב נצרת פרטים באתר הפסטיבל נוף הגליל- חמישי 24.3 D.J שאנטי ואווירה קסומה ביער. שעות: 20:00-22:00

שישי 25.3 - פיקניק ופעילות ירוקה בפארק תבור סלסלות פיקניק מלאות מטעמים ממסעדות נוף הגליל ופיקניק ביער צ'רצ'יל משולב בטיול מודרך של מדריכי קק"ל לאורך נחל תבור הזורם רק בחורף, שעות: 10:00-15:00.

26.

רמת ישי - אירוע טרום פסטיבל - שבת ירוקה ברמת ישי. שפע של פעילות ירוקה לכל המשפחה. שעות: 9:00-14:00

עפולה - סיורים קולינריים בשוק עפולה בכל חמישי בהזמנה מראש פרטים באתר הפסטיבל.

קרית טבעון - מסלול עגלות הקפה של טבעון. בכל סופ"ש פעילות בתחנה אחרת. פרטים באתר הפסטיבל.

מגדל העמק - יום האישה 9.3 הופעה זהבה בן.

טיולים מודרכים ע"י מדריכי קק"ל:
4.3 נחל בית לחם מכביש הגישה לכפר יהושע
4.3 יער בלפור מגדל העמק
12.3 דרך הטמפלרים קרית טבעון
18.3 נחל ציפורי עמק יזרעאל יציאה ממבואת שמשית

הרשויות השותפות: זרזיר, טבעון, יפיע, יקנעם, מגדל העמק, נוף הגליל, נצרת, עמק יזרעאל, עפולה, רמת ישי. בשיתוף עם קק"ל, ורשות ניקוז ונחלים קישון, בתמיכת הרשות לפיתוח הגליל, משרד החקלאות, משרד הפנים. את הפסטיבל מובילים אשכול גליל עמקים.

פרסום, תכלול, הפקה ויח"צ: רקפת עברי משרד הפקה עברית.

טלפון להזמנות ושאלות: 04-6548974

אתר הפסטיבל: https://hafaka-ivrit.co.il/פסטיבל-טעמים/ 

פייסבוק: https://www.facebook.com/Shvua.Teamim.Baamkim/