השף ניר צוק מצטרף לנבחרת הקייטרינג של אצטדיון סמי עופר

השף ניר צוק התמנה לתפקיד היועץ הקולינרי של האצטדיון, בתחום האירועים והאירוח בזמן המשחקים ## צוק מצטרף לשף אבי דדוש, שף הקייטרינג של המקום ## נפגשתי עם ניר צוק ועם המנכ"ל ליאור פרי, כדי להתעדכן...

יורם מארק-רייך

כדאי לדעת

יורם מארק-רייך עם ניר צוק. תמונות: אתר כדאי לדעת

מעולם לא מצאתי עניין בכדורגל, אבל אוכל כן מעניין אותי. אני כותב על אוכל ומסעדות כבר עשרות שנים. לכן, כאשר הוזמנתי אל אצטדיון סמי עופר למפגש היכרות עם השף ניר צוק, שגויס לטובת הובלת קו חדש של תפריטים, יחד עם שף האצטדיון אבי דדוש - ברור שהתייצבתי למפגש. וגם ברור שהצטלמתי איתו בפוזת רוקנרול, בדיוק כמו שהצטלמו איתי עשרות שפים ובעלי מסעדות אחרים. 

זו היתה שעת בוקר. 9:00, ליתר דיוק, וזו שעה קצת מוקדמת עבורי לארוחת בוקר, ארוחה שבדרך כלל אני נוהג לדלג עליה. כך שאכלתי בעיקר באמצעות העיניים את המטעמים הרבים סביבי (מוזמנים להציץ בתמונות), אבל המעט שבאמת טעמתי היה בהחלט מצוין. מקווה שתהיה לי הזדמנות נוספת לטעימות. וזה רמז דק... אוקיי, רמז עבה!!! :) 

אז כן, אצטדיון סמי עופר מצרף לשורותיו את השף ניר צוק, שיהיה היועץ הקולינרי של האצטדיון, בתחום האירועים והאירוח בזמן המשחקים. צוק מצטרף לשף אבי דדוש, שף הקייטרינג של האצטדיון, שהרזומה שלו כולל 30 שנות ניסיון בתחום, והוא שימש בין היתר שף במלונות ישרוטל, שף נבחרת ישראל הצעירה, והקים את מערך ההסעדה באצטדיון ב-2018. 

לא כל כך זיהיתי את ניר צוק בעת שהגיש לי קוקטייל מתקתק בתחילת פגישתנו. הוא לא דומה לניר צוק של פעם, וגם לא יגיש לכם בשר חזיר. כיום יש לו זקן והוא חובש כיפה.

בואו ניזכר: ניר צוק, יליד 1976, הגיש בעבר תוכנית בישול בטלוויזיה, כתב טור בענייני אוכל ב"ידיעות אחרונות", וחיבר ספרי בישול. הוא ניהל מתחם של מספר מקומות אוכל בסמטת הזכוכית בעיר העתיקה של יפו, ובראשן מסעדת השף שלו "קורדליה", והוא גם היה שותף במסעדת "בלק אאוט" ביפו, בה מלצרים עיוורים מגישים את האוכל לסועדים. 

מאז עברו עליו לא מעט דברים. לפני כעשר שנים הוא יצא מהארון, והוא מתגורר עם בן זוג, ומתפרנס מייעוץ ובישול ארוחות גורמה לאורחים בביתו ביפו העתיקה. 

פגשתי שם גם את ליאור פרי, מנכ"ל האצטדיון, שהסביר: "הרעיון הוא להפיח רוח רעננה וחדשה. אנו מעוניינים לתת לאורחים שלנו חוויה ייחודית תוך שמירה על כשרות ופיקוח בריאות. כיום אנחנו אצטדיון בעל תעודת כשרות ושלושה מפקחי מזון שעובדים במתחם לפי סטנדרטים מחמירים." 

יורם מארק-רייך עם המנכ"ל ליאור פרי 

ניר צוק: "האמת, כשפנו אליי, לא הבנתי עד הסוף את האתגר העצום שטומן אירוח VIP באצטדיון. למעשה יש לנו לקוחות חוזרים כל משחק, והם צריכים גיוון. לכן, לכל משחק ייבנה תפריט חדש, ברמה הקולינרית הגבוהה ביותר. ראשית, אנחנו עוברים למנות מעוצבות בצלחות, כל מנה מגיעה מדויקת עם התוספות הנכונות לה, ותיתן מענה לכל חיך." 

"באצטדיון סמי עופר, יש את מערך המטבחים הכי מושקעים שנתקלתי בהם, ברמה הגבוהה ביותר, כ-750 מ"ר. מה שמאפשר לי כשף, יחד עם הצוות, להגיע לקולינריה ברמה הגבוהה ביותר באירועים כמו גם במשחקים. במשחקי הכדורגל יש לנו שלוש רמות הסעדה: למנויי הזהב, למנויי היהלום, ולמנויי תאי הצפייה, כולם יקבלו מנות מושלמות בצלחות, ברמה הגבוהה ביותר שיש. כל הלקוחות יקבלו קוקטייל פתיחה." 

בנוסף, תפריטי האירועים הנערכים ללקוחות עסקיים ופרטיים באצטדיון ייהנו גם הם מכל השדרוגים שמציע התהליך, כל אירוע יקבל אפיון מיוחד, ותפריט ייעודי, על-פי בחירה.

ליאור פרי עדכן אותי כי כעת יש שתי מסעדות מצליחות מאוד במתחם, ובקרוב ייצא מכרז לפתיחת מסעדות נוספות. בקיצור, המשך יבוא...