אז מה ההמבורגר שלך?

חברת הבשר-החדש הישראלית Redefine meat מקיימת לראשונה את שבוע ההמבורגר בין 4-11 ביולי, בהשתתפות כ-60 מסעדות ושפים ברחבי הארץ, ביניהן רק 2 מסעדות חיפאיות ## הגענו אל אחת מהן, דיינר מנהטן בעיר התחתית, והזמנו שני המבורגרים, אחד בשרי ואחד טבעוני ## האם הצלחנו לנחש מי מהם הוא מה?   

יורם מארק-רייך 

אתר כדאי לדעת 

צילומים: אתר כדאי לגעת

לכבוד יום העצמאות האמריקאי הכריזה Redefine Meatחברת הבשר-החדש הישראלית המצליחה בעולם,  על "שבוע ההמבורגר", אירוע קולינרי ייחודי בהשתתפות למעלה מ-60 מסעדות בשרים והמבורגרים מובילות בישראל. 

במסגרת שבוע ההמבורגר של Redefine Meat, אשר מתקיים בין 4-11 ביולי 2023, מציעות המסעדות את מנות הדגל שלהן עם המבורגר Redefine Meat, שאינו מכיל רכיבים מן החי, ומעניקות מגוון הטבות למזמינים, בהן תוספות או, שתיה ללא עלות, וכן הנחה במשלוח או על מחיר ההמבורגר. 

שבוע ההמבורגרים נוסד מתוך מטרה להנגיש אפשרויות חדשות ומגוונות להמבורגר מבשר-חדש, לקהל המעוניין להפחית בבשר מן החי, וכמובן גם לקהל הצמחונים והטבעוניים, אשר יוכלו ליהנות במהלך השבוע מאופציות מגוונות, איכותיות וטעימות, בישיבה במסעדה הקרובה לבית, או בהזמנת משלוח.   

אודה ואתוודה, שלמרות ניסיונות שעשיתי בעבר להיגמל מהיצר הקרניבורי - נכשלתי בגדול. במהלך השנים בהן התגוררתי בלונדון, בת הזוג שלי היתה צמחונית, שהפכה עם הזמן לטבעונית, ולא הרשתה אפילו לשותפים שלנו לדירה להכניס הביתה דגים, ביצים, וחס וחלילה - בשר.

ניסיתי אז כמיטב יכולתי להתנזר מבשר, וזה היה קשה. מה גם, שמתוקף תפקידי כנציג מטעם חברות התקליטים הישראליות ומטעם הרדיו הישראלי, הוזמנתי להשקות שונות ולארועי תרבות בהם קידמו את פני הבאים הררי בשרים, נקניקים ושאר מוצרים שפעם הלכו על ארבע. לפעמים, התגנבתי אל דוכן פיש אנ' צ'יפס וזללתי במהירות, ואחר כך הקפדתי לשטוף את הפנים, ולצחצח שיניים, והרגשתי כמו פושע שתיכף יתפסו אותו. 

כשחזרתי לישראל, גם חזרתי לאכול בשרים, אבל בלי להגזים. לא ניסיתי לפצות את עצמי על אותן שנים אבודות. אלא שלפני שלוש שנים ארוע לבבי כמעט שלח אותי אל העולם הבא, ומאז אני מקפיד עוד יותר על מה שאני מכניס לגוף, מחשש לסתימת עורקים קטלנית.

בקיצור, הצצה ברשימת 60 המסעדות שמשתתפות בשבוע האמריקאי של חברת רדיפיין, העלתה שהיא כוללת רק שתי מסעדות חיפאיות: מיסטר באן בורגר והדיינר האהוב עלינו בעיר התחתית - מנהטן.

ידידי נימר זקנון, הבעלים של מנהטן, שמח לשמוע שאני מתכוון להתנסות בהמבורגר טבעוני (מצטער, המונח "בשר חדש" עוד לא חילחל), ובישר לי בהתלהבות שפעם בשבוע הוא עובד בעצמו במטבח הדיינר, ויתאים לו מאוד אם אקפוץ אליו מיד אחרי שאסיים את ההרצאה שלי בפני בכירי ההסתדרות בבניין ההסתדרות בשכונת הדר, שלגמרי במקרה בית הוריו נמצא בשכנות לו.

אבל לא הגעתי לבית הוריו, אלא לדיינר שלו ברחוב קדושי בגדד 34 בעיר התחתית. עוד הספקתי לפגוש שם את אשתו סיהאם, שהראתה לי תמונות של התינוק השובב והחמוד שלהם. נימר הכין לאשתי ולי שני המבורגרים. האחד עם בשר של רדיפיין, והשני עם בשר אמיתי - אוהיו בורגר.

אוהיו בורגר (64 ש"ח) הוא סמאש בורגר מעוך עם בצל דק דק צרוב בחרדל, עם גבינת צ'דר אמריקאית, ובדרך כלל הוא מגיע עם נקניקיית עגל, אבל הפעם הוא הגיע בלעדיה. 

ההמבורגר של Redefine Meat (64 ש"ח) מגיע עם חסה, בצל, עבניה, מיונז טבעוני וברביקיו.

חתכנו את שני ההמבורגרים לחצי, וטעמתי חצי מזה וחצי מזה. שניהם היו טעימים מאוד, ואלמלא ידעתי מראש איזה מהם הוא הבשרי ואיזה הטבעוני - לא בטוח שהייתי מצליח לנחש מיהו מי.

אתם מוזמנים להציץ בתמונות ולנחש. לא רק לפי התמונות קשה לנחש, אלא גם לפי הטעם! 

נימר עידכן אותי שבעיר התחתית של חיפה כמעט ואין ביקוש להמבורגרים טבעוניים, אבל דווקא אצלו בדיינר זה הולך מצוין. בלי קשר למבצע שמתקיים השבוע לרגל יום העצמאות האמריקאי, אצלו תמיד ניתן להזמין המבורגר של Redefine Meat, וגם נקניקיית מרגז פיקנטית בצלחת של Redefine Meat עם כרוב כבוש, חרדל ושבבי בצל מעל (47 ש"ח). 

תמיד כיף לפגוש את נימר, וגם הפעם ישבנו איתו על בירה, צ'יפס ובורגר לשיחה על הקולינריה המקומית, ורכילות קלה על מה שמתרחש בתחום המסעדנות בחיפה, לצד נושאים שמתישהו אשמח לדווח עליהם לכשיבשילו. 

תפריט מנהטןManhattan  

מידע נוסף על רדיפיין: www.redefinemeat.com 

רשימת המסעדות במבצע: לינק