קוקו ממרוקו: סלטים לסופ"ש

קוקו ממרוקו: סלטים לסופ"ש

קורל ידיד קדם מציעה לסופי שבוע סלטים מרוקאיים שהיא מכינה במטבח ביתה ## אספתי ממנה מבחר סלטים וקינוח של מלבי, וגם שאלתי אותה כמה שאלות ## סקרנים? רעבים? תקראו...

יורם מארק-רייך 

אתר כדאי לדעת

צילומים: אלבום פרטי

למה אני מתחתן רק עם מרוקאיות? כי כמו דודו טופז ז"ל, אני מת על האוכל שהאימהות שלהן מכינות. אני גדלתי על אוכל אשכנזי, ואימא שלי לא הצטיינה בתחום הזה במיוחד. אם כי כיום, כשהיא כבר איננה, אני מתגעגע לבישולים שלה.

בזמן האחרון התחיל לצוץ ברשתות החברתיות השם 'קוקו ממרוקו', ומי שעומדת מאחוריו היא קורל ידיד קדם (26), שגדלה בשכונת דניה ולמדה בעירוני ה'. כיום היא נשואה לשף האהוב עלי, דודי קדם, והם הורים לאליה (3 וחצי), ומתגוררים על ציר מוריה בכרמל.

אם גם אתם אוהבים סלטים מרוקאיים, אז קחו בחשבון שקורל התחילה למכור מהבית סלטים מרוקאיים ומלבי שהיא מכינה בהזמנה מראש, וניתן לאסוף אותם מהבית שלה בימי חמישי ושישי.

קורל, תסבירי איך זה התחיל...

מאז ומתמיד הדרך שלי לתת ולפנק לאנשים שאני אוהבת, היתה באמצעות אוכל. זה התחיל בארוחות צהריים לחברה שבאה, ועוגה לאחיינים ליום הולדת. כשהתחתנתי עם דודי, שהביא את עולם האוכל לחיי כמקצוע ולא כתחביב, גיליתי עולם חדש והתחלנו לעשות אירועים: בת מצוות, חתונות, ימי הולדת. שילוב של הגורמה שלו והטאץ' המרוקאי שלי.

הסיפוק הכי גדול של שנינו זה לארח בשבתות וחגים ולקצור מחמאות על האוכל שלנו.

מי מבשל אצלכם בבית? 

ביום יום אני מבשלת. כי מי שחשב שלהתחתן עם שף נותן לך פטור מהמטבח – טועה. למה? כי האישה השנייה של השף זו הסכין מהעבודה.

איך הכרתם?

הכרתי את דודי בגיל 22, לפני 4 שנים הוא ישב בבית קפה שעבדתי בו, הגשתי לו כוס תה, ובטעות שפכתי עליו את  התה. לא זוכרת איך בדיוק זה קרה, אבל נוצר קליק מיידי.

ספרי על המיזם שלך...

היוזמה למכור סלטים מרוקאים הגיעה כי נוצר ביקוש מהסביבה הקרובה. הוספתי לתפריט גם מלבי, שמי שטועם ממנו מצהיר שכל ביס הוא תענוג. הכשרתי את הכלים במטבח, לטובת אלו ששומרים כשרות.

לדעתי, הדרך הכי טעימה לאכול את הסלטים זה בתוך חלה ביתית טרייה, וכך גם שניצל חם שיצא מהשמן. וכמובן רק בשישי. ליום שישי יש תבלין משלו...

הזמנות מתקבלות עד יום רביעי בערבאני מכינה את האוכל ביום חמישי בבוקר, והאיסוף מתבצע בימי חמישי אחה"צ או בשישי.

ומאיפה השם 'קוקו ממרוקו'?

רוב האנשים קוראים לי קוקו... זה שם החיבה שלי מגיל קטן. האמת, שלמרות שאני מאוד בטוחה באוכל שלי, זה עדין מרגיש לי קצת מתנשא. התלבטתי לגבי שם המותג, כי אמא שלי וסבתא שלי הן המרוקאיות האמיתיות, והאוכל שלהן זה הדבר האמיתי!! ברמה של מסעדה, לדעתי.  

אני פשוט אוהבת את המטבח ואת הטעמים המרוקאים. אלה הטעמים שגדלתי עליהם, והמתכונים הם מאמי ומסבתי. כבר בילדותי עזרתי לאמא שלי במטבח, או שהתבוננתי עליה בעודה מבשלת. אני עצמי לא בישלתי, כי תמיד היה אוכל בבית.

התנסות אישית: ביום חמישי בערב, מיד כשסיימתי לשאת הרצאה על הכרמל, המשכתי לנסוע עוד שני רחובות עד לביתם של קורל ודודי. התקשרתי מהדרך, וקורל יצאה ומסרה לי שקית פלסטיק עמוסה בסלטים ובשני מלבי – חלבי ופרווה.

למחרת, היוו הסלטים את תחילת הארוחה, והמלבי – את הקינוח. 

היו שם: כבד קצוץ, מטבוחה,  חציל במיונז, באבש גנוש, פרוסות חציל מטוגן, סלט פילפלים מוחמצים, סלט פילפל ירוק חריף, בישבש (שומר), סלט סלק וסלט ביצים במיונז. 

חומרי הגלם ביתיים ואיכותיים, והכי חשוב – הסלטים היו טעימים מאוד! קצת לא נעים לי מאימא שלי, אבל המטבח המרוקאי מנצח...

הזמנות: עד יום רביעי 

איסוף עצמי: בימי חמישי/שישי על ציר מוריה

טלפון052-4046069

כתובת: וולפסון 1, פינת שד' מוריה 


פייסבוק
הסלטים של קוקו