חקלייתא: מהחקלאי עד הבית

חקלייתא: מהחקלאי עד הבית

חקלייתא היא פלטפורמת און-ליין חדשה, שמשגרת תוצרת ישראלית טרייה ישר מהחקלאים עד אלינו הביתה ## הפלטפורמה משלבת לא רק ירקות ופירות אלא גם דגים, עופות, בשר, גבינות בוטיק ותוצרת חקלאית נוספת ## החלטנו להזמין משלוח הביתה, ולהלן התרשמותנו...

יורם מארק-רייך 

אתר כדאי לדעת

צילום: מורן קורן גודמן 

בימים אלה מושק מיזם חקלאי חדש בישראל: חקלייתא – מיזם שמביא את התוצרת הישראלית הטרייה והאיכותית ביותר מהחקלאים אל הצרכנים הביתה, באופן ישיר וללא תלות ברשתות שיווק.

"חקלייתא" החלה לפעול בצפון הארץ ומספקת משלוחים ממטולה בצפון, בית שאן במזרח, חיפה במערב, וכל מה שביניהן. בקרוב תתרחב חקלייתא ותספק שירותים גם לשאר חלקי הארץ.

צילום: מורן קורן גודמן 

חקלייתא הינה הפלטפורמה הראשונה של החקלאים שמציעה לא רק ירקות, פירות, מוצרי חלב וביצים אלא גם דגים, עופות ובשר מתוצרת מקומית ישראלית, ותביא אותם במקסימום טריות ואיכות מהחקלאי עד הבית. למעשה, חקלייתא תספר דרך התוצרת המקומית את סיפורם של חקלאים ועובדי אדמה ישראליים, ותספק להם מעטפת שלמה של שיווק, פרסום ולוגיסטיקה.

המיזם, נולד ב"קבוצת שאן" מתוך זיהוי צורך אמיתי בחיבור בין החקלאים ללקוחות הקצה, עם חזון ציוני שמטרתו להביא חקלאות ישראלית מיטיבה למרכז השיח, ולקרב כמה שיותר בין התוצרת המקומית והאיכותית לצרכנים.

קבוצת "שאן" מונה שותפויות של 17 קיבוצים ומגדלים מתחומים חקלאיים שונים, ואליה הצטרפה קבוצת כץ, מהמובילות בשוק ההפצה והלוגיסטיקה. 

צילומים: אתר כדאי לדעת

היות ואנחנו מתגוררים בחיפה, ובפעם האחרונה שבדקנו במפה, חיפה ממוקמת בצפון, ונמנית עם אזור החלוקה של חקלייתא, החלטנו להזמין הביתה, ולבדוק איך זה עובד.

קבעו איתנו יום ושעה, והבטיחו שהנהג יעדכן כאשר יידע פחות או יותר את שעת ההגעה. אמרתי מראש שאפשר להשאיר את ההזמנה לפני דלת הכניסה, אבל התרעתי שיש בחצר חתולים חמודים וסקרנים, שעלולים לבדוק את התכולה. הרגיעו אותי שהכול מגיע בתוך קרטון סגור וארוז היטב. בכל אופן, לא היה צורך לבדוק את יכולות החתולים, שכן הנהג אכן טילפן ועידכן, והגיע בזמן.

צילומים: אתר כדאי לדעת

הגיעו שני ארגזים. באחד מהם היתה ציידנית עם קרח, ובה הבשרים ומוצרי החלב. בארגז השני היו ארוזים להם יחדיו ירקות שונים, תפוחי עץ פינק ליידי, תות שדה, זר אירוסים, מיץ רימונים סחוט טבעי, פטריות שמפיניון, לחם כפרי אגוזים פרוס, ובקבוק שמן זית. המשלוח עצמו עולה 30 ש"ח, ובחשבונית המצורפת מפורטים מחירו של כל מוצר, לפי מחיר ליחידה או לפי משקל, וגם מצוין מהיכן הגיע כל מוצר. למשל: שניצל העגל הווינאי הוא מתוצרת מרעה גולן, וגבינת הגאודה היא מתוצרת בת הרים. 

הירקות היו טריים-טריים, וכל הטוב הזה עורר בנו תיאבון רב. זכינו לארוחת צהרים מצוינת, ונשאר עוד די והותר לערב וליום המחר. חווית הקנייה שלנו פשוט מושלמת! 

צילומים: אתר כדאי לדעת

כדאי לדעת / חקלייתא 

חקלייתא עובדת בשיתוף עם מגדלים רבים מעמק המעיינות ורבים אחרים מרחבי הארץ ושמה אותם במרכז הסיפור, כאשר כל תוצרת תוצג בשם המשק ממנה היא מגיעה, למשל: ארטישוקים של משק איקה, ברוקולי ממשק זנזורי (שדה עוזיה), ביצים אורגניות ממשק כרמלים (היוגב), יוגורט של בת הרים, דגים של דגת הארץ, לחמים של עובדי אדמה (בית השיטה), בזיליקום אורגני של משק דור (מחולה), ועוד רבים והסיפורים ילוו בסרטונים ותמונות בכל המדיה הדיגיטלית וקמפיין החוצות המושק בימים אלה.

צילומים: אתר כדאי לדעת

גברי איכנולד, יו"ר חקלייתא ומנכ"ל קבוצת שאן: "הקמת חקלייתא נוצרה מהצורך של החקלאים באזור עמק המעיינות לממש במחיר הוגן את התוצרת החקלאית שהם מגדלים על אדמת העמק, ובכך להביא לביטוי את הציונות העכשווית. אנחנו בטוחים כי הצרכנים ברחבי הארץ ישמחו לקבל תוצרת חקלאית טרייה ואיכותית ישירות מהחקלאי עם שמירה על שרשרת ערך רציפה ואיכותית ללא הצורך להטיס מטורקיה או סין. בנינו את הפלטפורמה וכעת אנחנו קוראים לצרכנים ולחקלאים, לקחת חלק פעיל וליהנות מתוצרת טרייה ואיכותית של מיטב חקלאי הארץ".

ענת לוי, מנכ"לית חקלייתא: "אני קוראת לחקלאים נוספים להצטרף לקהילה המתרחבת ולמסע הארץ ישראלי המרגש, ולהנות מבית חם שישמח לעזור להם לספר את הסיפור החקלאי המשפחתי."

+++

להזמנות: www.haklayta.com

באינסטגרם: @haklayta

טלפון:  5459*