חקלאי גרנות: החל שיווק של קלמנטינות מזן אורי

חקלאי גרנות: החל שיווק של קלמנטינות מזן אורי

קלמנטינה אורי הינה זן של קלמנטינה המתקלפת בקלות וללא גרעינים ## פיתוח של מכון וולקני שהפך לזן מוביל באירופה ולגאווה ישראלית

יורם מארק-רייך 

אתר כדאי לדעת

תמיר בושניצקי, מנכ"ל חקלאי גרנות שוק מקומי. צילום: אריאל ואן סטרטן

"חקלאי גרנות", חברת השיווק, מכירות והפצה של פירות וירקות בבעלות תאגיד גרנות, פותחת את עונת ההדרים והחלה בשיווק של פירות הדר בהן תפוזים, קלמנטינות, לימון, פומלה ופומלית.

הפרי המרכזי בסל ההדרים של גרנות הוא קלמנטינה מזן אורי, פרי הדר משובח ואיכותי, עשיר בוויטמין סי, אשר משווק לשוק המקומי וכן לייצוא. את האורי ניתן למצוא על המדפים ברשתות השיווק ובירקניות הנבחרות מעכשיו ועד לסוף אפריל, תחת מותג חקלאי גרנות. 

יעקב ערמון, מנהל תחום הדרים: "הקלמנטינה מזן אורי הינה זן של קלמנטינה נהדרת המתקלפת בקלות וללא גרעינים שפותחה במכון וולקני ונהפכה עם השנים לזן מוביל באירופה ולגאווה ישראלית. חוץ מהטעם הנהדר, האורי עשירה בוויטמין סי, שמסייע לצלוח את תקופת החורף בשלום".

קלמנטינה אורי, חקלאי גרנות. צילום: פיני הלוי

לצד בית האריזה המוביל בתחומו לאבוקדו, מפעילה חקלאי גרנות בית אריזה גדול ומתקדם להדרים. לדברי תמיר בושניצקי, מנכ"ל החברה, שיתוף הפעולה ההדוק עם רשתות המזון והשווקים הסיטונאים, מבטיח לחקלאים תכנון ארוך טווח שמאפשר להם להשקיע ולהתפתח מחד, וכן לספק סל מוצרים רחב לצרכן מאידך. 

בושניצקי: "כיום אנו משווקים אבוקדו, הדרים, גידולי שדה דוגמת: בצל, בטטה, גזר, אבטיח וכו', וכן פירות קיץ וטרופיים, אפרסמון, בננות ועוד. לדבריו, בעקבות הקורונה והתפרצות זן האמיקרון, נרשמת עלייה חדה בביקוש לפירות הדר, העשירים בויטמין סי".