EXTRA: ארוחת בוקר בפתח הבית

EXTRA: ארוחת בוקר בפתח הבית

כשרוצים להפתיע אותי עם ארוחת בוקר זוגית היישר הביתה, אני לא מסרב ## ליעוז צ'יזבסקי וזוגתו אנה יגודין מריצים את "אקסטרא", מיזם של ארוחות בוקר במשלוח עד הבית ## זרמתי איתם וזכיתי בארוחה איטלקית טעימה מאוד, משביעה מאוד... 

יורם מארק-רייך 

אתר כדאי לדעת


צילום: אנה יגודין

את ליעוז צ'יזבסקי אני מכיר מהתקופה בה היה אחד ממנהלי קבוצת סינטה בר, והתרשמתי אז מרמת המקצוענות שלו, האדיבות, התשוקה שלו לתחום הקולינריה.

השבוע הוא התקשר אליי, ושאל אם אפשר לשמח אותי בארוחת בוקר זוגית. באותה נשימה עידכן אותי שהוא ובת זוגתו, אנה יגודין, מריצים את "אקסטרא", מיזם של ארוחות בוקר במשלוח עד הבית.

ליעוז: "אני כבר שנים בתחום המסעדנות, ובת זוגתי אוהבת ומבשלת מאז שנולדה, לאחרונה החלה גם לימודי בישול מקצועיים בשביל להעניק את הרמה הקולינרית הגבוהה ביותר שניתן. את מיזם ״אקסטרא״ הקמנו לפני מספר חודשים במטרה לתת מענה משודרג לאנשים החוגגים ברמת הגולן. התחלנו את זה בצימרים בצפון, ולאחר שהביקוש התגבר החלטנו להקים את העסק גם בחיפה, עיר מגורינו – ולשלוח ארוחות בוקר עד לבית."

צילום: אתר כדאי לדעת 

ליעוז הסביר שארוחות הבוקר מייצגות מדינות ותרבויות שונות, והתפריט מונגש בקונספט סובב עולם. בשלב זה מוצעות ארוחות בסגנון איטלקי, אמריקאי, צרפתי וישראלי. בעתיד הקרוב, המבחר הזה יגדל משמעותית. המגשים עצמם זוגיים והמחיר כולל משלוח. המטרה היא לייצר הפתעה חווייתית לפי בחירת הלקוח, אם זה פינוק לבן/בת הזוג, עידוד לבידוד או לחגוג אירוע מיוחד. ויש גם ארוחות בוקר ומגשי גבינות ופירות המוגשים עם יין וחלה.

צילום: אנה יגודין

 למה דווקא ארוחות בוקר?

"המטרה הייתה לתת מענה לארוחה היחידה ביום שלא קיבלה את תשומת הלב הראויה, לדעתנו – ארוחת הבוקר. לקחנו את המרכיבים הקלאסיים של ארוחות הבוקר ושידרגנו אותם קולינרית לכיוון הכללי של הארוחה. כאמור, הקונספט תפס תאוצה בצימרים שונים ברמת הגולן, ועקב ביקוש מצד הלקוחות לארוחות גם לאחר שחזרו מהצימר, ראינו לנכון להקים מטבח גם באזור העיר חיפה שמשלח לאזורי חיפה והסביבה."

יש הטוענים שארוחת הבוקר היא הארוחה החשובה ביותר של היממה...

"נכון. אני מסכים. ארוחת בוקר זאת הארוחה הכי חשובה ביום, ועם זאת היא ארוחה משפחתית, מגבשת, שגורמת לנו להתחיל את היום בצורה קצת אחרת. בבית, בצימר, או בכל מקום אחר רצינו לשמר את האווירה הביתית."

מה מיוחד בארוחות הבוקר שלכם?

"אנחנו מקפידים מאוד להעניק חוויה של מסעדה ברמה גבוהה. לדוגמה, בארוחה האיטלקית ביצה הפכה לפריטטה, לחם הפך לפוקצ'ה, וסלט הפך לסלט קאפרזה. המנה העיקרית כוללת שני סוגי רביולי, ולקינוח יש ארנצ'יני מאוד מיוחד במילוי פירות יער וקולי פירות מלמטה. בארוחה הישראלית הלחם תופס את צורת החלה, והסלט הפך להיות סלט בורגול רענן. וכו' וכו'."

יש תפריט?

"חשוב לנו לשמור על אלמנט ההפתעה, ולכן אין ממש פירוט. גם אותך אני רוצה להפתיע ולהשאיר לך את חוויית ההפתעה..." 

צילום: אתר כדאי לדעת

וההפתעה אכן הגיעה.

זרמתי עם ליעוז, וקבענו שבבוקר שבת, בשעה 10 וחצי, הוא יגיע עם ארוחה איטלקית אל מפתן ביתי. כמה דקות לפני השעה הייעודה הוא התייצב עם מגש עץ עמוס כל טוב. המגש, הוא אמר, הינו לשימוש רב-פעמי, ולכן הוא יחזור בעוד שלוש שעות לאסוף אותו. רציתי להחזיר אותו במיידי, אבל ליעוז התעקש שחשוב לו שניקח את המגש אל תוך הבית, ושאשאיר אותו בכניסה לבית בתום הארוחה.

כדי לשמור על אלמנט ההפתעה, לא אפרט את כל מה שהגיע, תנסו לנחש לפי התמונה. רק אציין שזכינו לארוחה טעימה מאוד ומשביעה מאוד, שלוותה בשני בקבוקי זכוכית עם לימונענע טבעית. המוצרים הוכנו בעבודת יד מחומרי גלם איכותיים, וההגשה נאה.

לא צורף סכו"ם מפלסטיק, שזה טוב. כמעט תמיד במשלוחים מצרפים לנו כלים מפלסטיק, שהם מיותרים לחלוטין כשאנחנו בבית ולא בפיקניק. ואגב, לא הסתפקתי בהחזרת מגש העץ. כמי שדוגל במיחזור, שטפתי את מארזי הפלסטיק והחזרתי גם אותם עם המגש.

+++

המחירים הם לארוחה זוגית, וכוללים משלוח. ארוחה ישראלית – 125 ₪. ארוחה בסגנון אמריקה / צרפת / איטליה – 165 ₪. מגש גבינות ופירות – 150 ₪. מגש גבינות ופירות אקסטרא לארג' (כולל בקבוק יין) – 250 ₪.

העסק עובד בשירות משלוחים בלבד בשלב הנוכחי. הזמנות נעשות בצורה טלפונית או בווטסאפ עד השעה 19:00 ביום שלפני. ניתן להזמין גם לתאריך ספציפי.

עובדים בכל ימות השבוע, ומשלחים בשעות הבוקר לפי בקשת הלקוח, בהזמנה מראש.

תפריט: ניתן להציץ באינסטגרם, או לשלוח הודעת ווטצאפ.

טלפון / ווטצאפ: 058-420-2987

אינסטגרם: https://instagram.com/eventsextra?utm_medium=copy_link